Немате ставки во вашата кошничка.
Close
Пребарување
Filters

Чевли за деца

Види како Табела Листа
Подреди по
Приказ по страна
 Unicorn СРЕБРЕНИ АВСТРАЛСКИ ЧИЗМИ

Conguitos ЕДНОРОГ СРЕБРЕНИ АВСТРАЛСКИ ЧИЗМИ

KI122010-0040-25/4062
Сребрени австралиски чизми за девојки со детали од еднорог. Розово-сини крилја, рог и опашка во задниот дел! Прелиено со сребрено-метална боја и внатрешно крзно внатре за топло во ладните денови. Обезбеди ги овие австралиски чизми кои се дел од линија Special Edition и биди тренд во оваа зимска сезона. Совршен Божиќен подарок. Special Edition (специјално издание) австралиски чизми Боја: Сребрена Австралиски чизми со рог, опашка и крилја Металик Ѓон: Гума Чизми: Текстил
ден 3.550,00 со ддв. ден 2.663,00 со ддв.
Розеви австралиски чизми со ѕвезди кои светат навечер

Conguitos Розеви австралиски чизми со ѕвезди кои светат навечер

LIS14080-0011-22/4068
Австралиски чизми со везди кои блескаат во розова металик боја и гумен ѓон. Будат возбуда и радост кај вашето дете. Шизички и модерни!
ден 2.800,00 со ддв.
K&K Бебешки K-nit Play

K&K Бебешки K-nit Play

КК22333/4110
K-nit Play се инспирирани од водечките светски спортски брендови и создадени од експерти на K&K да бидат најдобриот избор за малите деца при проодување. Изработени по најсовремена технологија од материјали кои се лесни и меки и овозможуваат на стапалото да дише. Горниот дел на обувката е ткаен целосно и „во волумен“ со иновативна 3Д технологија за плетење. Ова резултира во стабилна, но мека конструкција која нежно се обвиткува околу стапалото и обезбедува максимална подвижност, флексибилност и слобода во движењето. Плетената ткаенина е повеќеслојна, силна и издржлива, но без груби рабови и рабови за да се притисне ногата. Неколку нишки од различни предива со специфични карактеристики се прецизно комбинирани за обувката да биде мека и квалитетна. Зајакната во делот кај прстите и петата, но сепак мека околу глуждот. Ова се клучните потреби на стапалата во оваа фаза на развој на малите деца. Внатре има мека двослојна влошка, развиена специјално за K-nit Play, со антибактериска основа за дишење и порозна обвивка од микрофибер која лесно ја апсорбира потта. Ѓонот е изработен од термо-гума - лесен, флексибилен е, и не се лизга за да се обезбеди безбедни и стабилни први мали чекори. Тој е прецизно дизајниран со вистинска дебелина и мекост за да ја заштити ногата на бебето од нерамни површини дома и надвор. Се облекуваат лесно, поради патентот кој оди преку самиот ѓон.
ден 1.790,00 со ддв.
К&K Бебешки K-nit Play

К&K Бебешки K-nit Play

KA333
K-nit Play се инспирирани од водечките светски спортски брендови и создадени од експерти на K&K да бидат најдобриот избор за малите деца при проодување. Изработени по најсовремена технологија од материјали кои се лесни и меки и овозможуваат на стапалото да дише. Горниот дел на обувката е ткаен целосно и „во волумен“ со иновативна 3Д технологија за плетење. Ова резултира во стабилна, но мека конструкција која нежно се обвиткува околу стапалото и обезбедува максимална подвижност, флексибилност и слобода во движењето. Плетената ткаенина е повеќеслојна, силна и издржлива, но без груби рабови и рабови за да се притисне ногата. Неколку нишки од различни предива со специфични карактеристики се прецизно комбинирани за обувката да биде мека и квалитетна. Зајакната во делот кај прстите и петата, но сепак мека околу глуждот. Ова се клучните потреби на стапалата во оваа фаза на развој на малите деца. Внатре има мека двослојна влошка, развиена специјално за K-nit Play, со антибактериска основа за дишење и порозна обвивка од микрофибер која лесно ја апсорбира потта. Ѓонот е изработен од термо-гума - лесен, флексибилен е, и не се лизга за да се обезбеди безбедни и стабилни први мали чекори. Тој е прецизно дизајниран со вистинска дебелина и мекост за да ја заштити ногата на бебето од нерамни површини дома и надвор. Се облекуваат лесно, поради патентот кој оди преку самиот ѓон.
ден 1.790,00 со ддв.
Патики што светат- Фантазија

Conguitos Патики што светат- Фантазија

LVS14211-0013-20/4069
Патиките фантазија светат на нивниот ѓон и имаат детали на принцеза. Децата ги обожаваат и уживаат во нив додека ги носат. Светло сина боја со принцеза детали како круна, коса на грбот и снегулката на страна. Цветат во 3 различни бои со секој чекор направен чекор. Имаат лепенка и врвки за практично и лесно облекѕвање бел гумен ѓон. Ова се најбараните и најудобните чевли во сите земји каде се продава овој бренд.
ден 2.850,00 со ддв.
K&K Бебешки K-nit Play

K&K Бебешки K-nit Play

KK2231
Внатре има мека двослојна влошка, развиена специјално за K-nit Play, со антибактериска основа за дишење и порозна обвивка од микрофибер која лесно ја апсорбира потта. Ѓонот е изработен од термо-гума - лесен, флексибилен е, и не се лизга за да се обезбеди безбедни и стабилни први мали чекори. Тој е прецизно дизајниран со вистинска дебелина и мекост за да ја заштити ногата на бебето од нерамни површини дома и надвор. Се облекуваат лесно, поради патентот кој оди преку самиот ѓон.
ден 1.790,00 со ддв.

Filter by:

Clear All
Min: ден 1.290,00 Max: ден 3.300,00
ден1290 ден3300
Close