Немате ставки во вашата кошничка.
Close
Пребарување
Filters

Chipolino Бебешка количка Duo Smart 2020 - Graphite linen

Погодно е за две новороденчиња и деца до 4 години со тежина до 22 кг по дете
Производител: Chipolino
Шифра: KBDS02001GL
Датум на испорака: 1-3 дена
ден 20.719,00 со ддв.
- +

- Компактен рамка лесена за склопување

- Двете седишта се трансформираат во носилки

- Седиштата може да се инсталираат во двете насоки - напред и назад

- Двете седишта имаат меки облоги

- Кочница на задните тркала

- Прилагодливи седишта според ременот

- Прилагодливи потпирачи на нозете

- Голем прилагодлив крошна за заштита од сонце

- Рачките и браникот се покриени со вискоквалитетна еко кожа

- 5 точки на безбедност со меки влошки за рамењата

- Голема корпа за складирање додатоци

- Два одделни отстранливи предни браници

- Торба со вклучена подлога за преповивање

- Заклучување на предни тркала

- Лесна за склопување и собирање

- Сите 4 тркала лесно се отстрануваат

- Навлака за нозе

- Произведено во согласност со барањата на Директивата 2001/95 / ЕЗ и ЕН1888-1: 2018 година

- Тежина на рамката со тркала: 8.70 kg

- Тежина на седиште: 2*3.25 kg

- Димензии на отворена количка: L 80 cm/W 75 cm/H 104 cm

- Димензии на собрана количка: L 89 cm/W 75 cm/H 30 cm

- Димензии на едно седиште: L 80 cm/W 29 cm

- Компактен рамка лесена за склопување

- Двете седишта се трансформираат во носилки

- Седиштата може да се инсталираат во двете насоки - напред и назад

- Двете седишта имаат меки облоги

- Кочница на задните тркала

- Прилагодливи седишта според ременот

- Прилагодливи потпирачи на нозете

- Голем прилагодлив крошна за заштита од сонце

- Рачките и браникот се покриени со вискоквалитетна еко кожа

- 5 точки на безбедност со меки влошки за рамењата

- Голема корпа за складирање додатоци

- Два одделни отстранливи предни браници

- Торба со вклучена подлога за преповивање

- Заклучување на предни тркала

- Лесна за склопување и собирање

- Сите 4 тркала лесно се отстрануваат

- Навлака за нозе

- Произведено во согласност со барањата на Директивата 2001/95 / ЕЗ и ЕН1888-1: 2018 година

- Тежина на рамката со тркала: 8.70 kg

- Тежина на седиште: 2*3.25 kg

- Димензии на отворена количка: L 80 cm/W 75 cm/H 104 cm

- Димензии на собрана количка: L 89 cm/W 75 cm/H 30 cm

- Димензии на едно седиште: L 80 cm/W 29 cm

Напишете сопствен осврт
  • Само регистрирани корисници можат да пишуваат коментари
  • Лош
  • Одлично
Close