Немате ставки во вашата кошничка.
Close
Пребарување
Filters

Conguitos

Види како Табела Листа
Подреди по
Приказ по страна
Розеви австралиски чизми со ѕвезди кои светат навечер

Conguitos Розеви австралиски чизми со ѕвезди кои светат навечер

LIS14080-0011-22/4068
Австралиски чизми со везди кои блескаат во розова металик боја и гумен ѓон. Будат возбуда и радост кај вашето дете. Шизички и модерни!
ден 2.800,00 со ддв.
 Unicorn СРЕБРЕНИ АВСТРАЛСКИ ЧИЗМИ

Conguitos ЕДНОРОГ СРЕБРЕНИ АВСТРАЛСКИ ЧИЗМИ

KI122010-0040-25/4062
Сребрени австралиски чизми за девојки со детали од еднорог. Розово-сини крилја, рог и опашка во задниот дел! Прелиено со сребрено-метална боја и внатрешно крзно внатре за топло во ладните денови. Обезбеди ги овие австралиски чизми кои се дел од линија Special Edition и биди тренд во оваа зимска сезона. Совршен Божиќен подарок. Special Edition (специјално издание) австралиски чизми Боја: Сребрена Австралиски чизми со рог, опашка и крилја Металик Ѓон: Гума Чизми: Текстил
ден 3.550,00 со ддв. ден 2.663,00 со ддв.
Патики што светат- Фантазија

Conguitos Патики што светат- Фантазија

LVS14211-0013-20/4069
Патиките фантазија светат на нивниот ѓон и имаат детали на принцеза. Децата ги обожаваат и уживаат во нив додека ги носат. Светло сина боја со принцеза детали како круна, коса на грбот и снегулката на страна. Цветат во 3 различни бои со секој чекор направен чекор. Имаат лепенка и врвки за практично и лесно облекѕвање бел гумен ѓон. Ова се најбараните и најудобните чевли во сите земји каде се продава овој бренд.
ден 2.850,00 со ддв.
МЕТАЛИЗИРАНИ АВСТРАЛСКИ ЧИЗМИ

Conguitos МЕТАЛИЗИРАНИ АВСТРАЛСКИ ЧИЗМИ ПЛАВА БОЈА

KIS14051-0002-22/4103
Австралиските чизми изработени од метализирана микрофибер и синтетичка обвивка од овча кожа. Има префинети детали како свилена машна и гумен ѓон.Златен детал Osito од Conguitos брендот го додава шармот и елегантноста. Идеално за деца на кои им се потребни удобни и топли чизми за ладните денови.
ден 2.750,00 со ддв. ден 2.063,00 со ддв.
МЕТАЛИЗИРАНИ АВСТРАЛСКИ ЧИЗМИ РОЗЕВА БОЈА

Conguitos МЕТАЛИЗИРАНИ АВСТРАЛСКИ ЧИЗМИ РОЗЕВА БОЈА

KIS 14050/4077
Австралиски чевли за изработени од метализирана микрофибер и синтетичка обвивка од овча кожа, детали од сатенски лак во задниот дел и гумен ѓон. Златен детал Osito од Conguitos брендот во задниот дел. Идеално за мали деца на кои им се потребни удобни и топли чизми за ладните денови. Чизми наменети за есенската и зимската сезона.
ден 2.750,00 со ддв. ден 2.063,00 со ддв.
Сребрени патики што светат во темно

Conguitos Сребрени патики што светат во темно

LI128383-0040-27/4075
Патики високи до глужд со sвезди што светат во темнина. Имаат металик сребрена боја, патент за затворање од страна. Овие чевли се за секојдневна употреба и секаква пригода. Нека вашето дете блесне во ноќта! Овие патики се со поголем калап, затоа препорачуваме доколку се двоумите за број да го одберете помалиот.
ден 2.900,00 со ддв.
МЕТАЛИЗИРАНИ АВСТРАЛСКИ ЧИЗМИ КРЕМ БОЈА

Conguitos МЕТАЛИЗИРАНИ АВСТРАЛСКИ ЧИЗМИ КРЕМ БОЈА

KIS 140502/4066
Австралиските чизми изработени од метализирана микрофибер и синтетичка обвивка од овча кожа. Има префинети детали како свилена машна и гумен ѓон.Златен детал Osito од Conguitos брендот го додава шармот и елегантноста. Идеално за деца на кои им се потребни удобни и топли чизми за ладните денови.
ден 2.750,00 со ддв.
Платинести чизми - принцеза

Conguitos Платинести чизми - принцеза

KI122012-0207-25/4070
Љубов на прв поглед. Платинести чизми кои ќе ја разбудат фантазијата кај девојчињата. Во предниот дел имаат златна круна а во задниот опавче со златна машна. Изработени од синтетика
ден 3.550,00 со ддв. ден 2.663,00 со ддв.
Пом пом австралиски чизми розева боја

Conguitos Пом пом австралиски чизми розева боја

KIS14067-0011-22/4064
Чизмички од соништата за сите девојчиња. Од внатре со крзно кое ќе ве стопли во ладните денови. Облечете ги чизмичките и чувствувај се како да го освојувате светот со микрофибер со сатенски лак завршени во помпони во предниот дел. Има внатрешна обвивка и трска покриена со синтетичка коса во иста боја, исто така, како детал ја има етикетата во пределот на петиците на Осито од Конгуитос. Поради меката коса и деталите на помпоните ќе станат ваши омилени чизми. p> Изработени од микрофибер а ѓонот од гума.
ден 2.750,00 со ддв. ден 2.063,00 со ддв.
 Пом пом австралиски чизми кафена боја

Conguitos Пом пом австралиски чизми кафена боја

KIS14067/4059
Чизмички од соништата за сите девојчиња. Од внатре со крзно кое ќе ве стопли во ладните денови. Облечете ги чизмичките и чувствувај се како да го освојувате светот со микрофибер со сатенски лак завршени во помпони во предниот дел. Има внатрешна обвивка и трска покриена со синтетичка коса во иста боја, исто така, како детал ја има етикетата во пределот на петиците на Осито од Конгуитос. Поради меката коса и деталите на помпоните ќе станат ваши омилени чизми. p> Изработени од микрофибер а ѓонот од гума.
ден 2.750,00 со ддв.
Австралијански чизми со крзно

Conguitos Австралијански чизми со крзно

JIS14056/ 4074
Спремни сте за есента и зимата што доаѓаат? Ви ги презентираме идеалните чизмички за вашето дете. Кафени со бело крзненце а во горниот дел златна плочка со ознака на линија Osito на Conguitos. Ѓонот е изработен од гума.
ден 2.850,00 со ддв. ден 2.138,00 со ддв.
 Австралијански чизми со крзно светло кафени

Conguitos Австралијански чизми со крзно светло кафени

JIS14056/4074
Спремни сте за есента и зимата што доаѓаат? Ви ги презентираме идеалните чизмички за вашето дете. Кафени со бело крзненце а во горниот дел златна плочка со ознака на линија Osito на Conguitos. Ѓонот е изработен од гума.
ден 2.850,00 со ддв.
Патики во црвена-бордо боја

Conguitos Патики во црвена-бордо боја

JII 2780/4079
Ви ги предлагаме овие обложени патики во црвена боја за посебни моменти или секојдневни комбинации. Ова е идеален подарок за вашите сакани или вашите дечиња.
ден 2.950,00 со ддв.
Кондурчиња дизајнирани за одбивање вода - темно сина боја

Conguitos Кондурчиња дизајнирани за одбивање вода - темно сина боја

KIS 10215 / 4058
Овие кондурчиња во темно сина боја се специјално дизајнирани од страна на MARY JANES за одбивање на вода. Кога чевлите ќе дојдат во допир со водата истата останува надвор и не навлегува во чевелот. Чевлите се со гумен ѓон и лепенка со што се гарантира флексибилност и природно движење на стапалото. Ова се идеални чевли за подарок или за вашите маличеки со кои можат да добијат неверојатна удобност во текот на есенските и дождливи денови.
ден 1.850,00 со ддв.
Кондурчиња дизајнирани за одбивање вода - црвена боја

Conguitos Кондурчиња дизајнирани за одбивање вода - црвена боја

KIS 10215
Овие кондурчиња во темно сина боја се специјално дизајнирани од страна на MARY JANES за одбивање на вода. Кога чевлите ќе дојдат во допир со водата истата останува надвор и не навлегува во чевелот. Чевлите се со гумен ѓон и лепенка со што се гарантира флексибилност и природно движење на стапалото. Ова се идеални чевли за подарок или за вашите маличеки со кои можат да добијат неверојатна удобност во текот на есенските и дождливи денови.
ден 1.850,00 со ддв.
Еднорог светкави патики

Conguitos Еднорог светкави патики

LI1 283 83/ 4061
Овие светкави еднорог патики ја одбележуваат сезоната. Секогаш инетесни и најпосакувани од децата. Сребрени со розови делови надополнети со светки, ѕвездички, светла во 3 бои во делот на ѓонот и детали на еднорог- чиста фантазија! Поинакви и единствени , чекорете гордо, слободно и удобно со новите магични патики.
ден 2.850,00 со ддв.
Австралиски чизми со магнезиум розева боја

Conguitos Австралиски чизми со магнезиум розева боја

KIS14069/4067
Чизмичките во магнезиум розева боја со уникатна светкава машна. Во внатрешноста содржат синтетичко влакно за поголема изолација од студ, а нудат многу комфорно искуство во движењето.
ден 2.750,00 со ддв. ден 2.063,00 со ддв.
Австралиски чизми со машна темно сина боја

Conguitos Австралиски чизми со машна темно сина боја

JIS14060/4083
Чизмичките во темно сина боја со уникатна машна со точки во задниот дел, во внатрешноста содржат синтетичко влакно- крзно за поголема изолација од студ, а нудат многу комфорно искуство во движењето. Дизaјнирани со металик- светкава плочка како додаток во позадината кој го прави дизајнот уште по привлечен.
ден 2.750,00 со ддв. ден 2.063,00 со ддв.
Австралиски чизми кои ја одбиваат водата темно сини

Conguitos Австралиски чизми кои ја одбиваат водата темно сини

KIS14065/4063
Чизми во тено сива боја специјално дизајнирани за да ја одбие водата во дождливите денови што престојат. Кога чизмите ќе дојдат во допир со вода истата останува надвор и не навлегува во чизмата. Едноставен и секојдневен дизајн кој нуди неверојатна удобност.
ден 2.050,00 со ддв.
Австралиски чизми со машничка

Conguitos Австралиски чизми со машничка

KIS 14068/4084
Овие чизми со гумен ѓон гарантираат изолација на студ и удобност. Надополнети со синтетичко влакно од надворешната страна каде блеска детал со машна.
ден 2.950,00 со ддв. ден 2.213,00 со ддв.
Австралиски чизми со машничка беж боја

Conguitos Австралиски чизми со машничка беж боја

KIS 14068/4078
Овие чизми со гумен ѓон гарантираат изолација на студ и удобност. Надополнети со синтетичко влакно од надворешната страна каде блеска детал со машна.
ден 2.950,00 со ддв. ден 2.213,00 со ддв.
МЕТАЛИЗИРАНИ АВСТРАЛСКИ ЧИЗМИ СИВА БОЈА

Conguitos МЕТАЛИЗИРАНИ АВСТРАЛСКИ ЧИЗМИ СИВА БОЈА

KIS14069/ 4060
Австралиски чевли за изработени од метализирана микрофибер и синтетичка обвивка од овча кожа, детали од сатенски лак во задниот дел и гумен ѓон. Златен детал Osito од Conguitos брендот во задниот дел. Идеално за мали деца на кои им се потребни удобни и топли чизми за ладните денови. Чизми наменети за есенската и зимската сезона.
ден 2.750,00 со ддв. ден 2.338,00 со ддв.
Светло розеви чизми за на дожд

Conguitos Светло розеви чизми за на дожд

LI1 110 06/4093
ден 2.900,00 со ддв. ден 2.465,00 со ддв.
Сребрени металик чизмичи за дожд

Conguitos Сребрени металик чизмичи за дожд

LI1 110 05/4092
Достапни од 25.10.2021
ден 2.900,00 со ддв. ден 2.465,00 со ддв.
Ексклузивни Unigorn папучи за дома

Conguitos Ексклузивни Unigorn папучи за дома

KI1 22101/4096
Eксклузивни и колоритни 🦄 папучи за дома! Ова се најспецијалните папучки за сите кои сакаат неверојатна удобност и топлина во домот. Исполнети со синтетички влакна и гумен ѓон кој овозможува изолација на студ и мекост како да газите на памук. Папучките имаат детали на 🦄 како што се рог и крилја изработени од микрофибер со колоритен светкав сјај кој формира виножито.
ден 2.800,00 со ддв. ден 1.960,00 со ддв.
Conguitos Ексклузивни Ирваси папучи за дома

Conguitos Ексклузивни Ирваси папучи за дома

KI1 22106/4095
Ексклузивни 🦌папучи за дома! Ова се најспецијалните папучки кои ќе овозможат неверојатна удобност и топлина во домот. Исполнети со синтетички влакна и гумен ѓон кој овозможува изолација на студ и мекост како да газите на памук. Папучките имаат детали на 🦌 како што се рогови и мило лице изработени од микрофибер целосно прекриен со платинести светки. Зарем постои поголема среќа од магијата да ја разнесувате низ домот?
ден 2.800,00 со ддв. ден 1.960,00 со ддв.
Conguitos гумени чизми за дожд Диносаурс

Conguitos гумени чизми за дожд Диносаурс

LI1 110 03/4094
Диносаурус гумени чизми, изработени од водоотпорна гума, заоблен ѓон кој заштитува од лизгање, обложени за изолација од студ и поголема удобност, дополнети со рачки за полесно носење. Ова се идеални чизмички за шлапкање низ калливи вирчиња. Овозможете им магични денови на дечињата со чизмичките за дожд на #conguitos
ден 2.900,00 со ддв. ден 2.380,00 со ддв.
Conguitos MERMAID Светлечки патики во три бои

Conguitos MERMAID Светлечки патики во три бои

LV1 29414/4091
Светлечки патики со детали на 🧜‍♀️ во три бои. Патиките се прелеваат во светкави бои низ целата површина, со ѕвезда во средината исполнета со шарени светки кои се движат постојано и перка во задниот дел. Еден од омилените модели креирани на #Conguitos.
ден 3.300,00 со ддв.
Conguitos патики пеперутка во розева боја

Conguitos патики пеперутка во розева боја

LV1 29411/4099
🦋Патики во комплетно розева боја со детали на пеперутка, светкаво цвеќе во позадинскиот дел и крилја од страните. Завршницата е со врвки и бела гумен ѓон. Ова се највозбудливите патики за оваа сезона што ги креираше #Conguitos. Дозволете им на вашите девојчиња, да треперат од среќа 🦋
ден 3.300,00 со ддв.
Close