Немате ставки во вашата кошничка.
Close
Пребарување
Filters

Детски класици

Види како Табела Листа
Подреди по
Приказ по страна
Змејот на татко ми

Змејот на татко ми

328

Оригинален наслов на книгата : My father’s dragon - Рут Стајлс Ганет
ИСБН : 978-608-247-810-4
Година на издавање : 2017
Издавачка куќа : Либи
Број на страни: 96
Димензии : 120х200
Корица : мека
ден 159,00 со ддв.
Кралот на златната река

Кралот на златната река

329

Оригинален наслов на книгата : The king of the Golden River - Џон Раскин
ИСБН : 978-608-247-936-1
Година на издавање : 2017
Издавачка куќа : Либи
Број на страни: 75
Димензии : 200 х 120
Корица : мека
ден 159,00 со ддв.
Лесната принцеза

Лесната принцеза

330

Оригинален наслов на книгата : The light princess - Џорџ Мекдоналд
ИСБН : 978-608-247-716-9
Година на издавање : 2017
Издавачка куќа : Либи
Број на страни: 84
Димензии : 120 x 200
Корица : мека
ден 159,00 со ддв.
Токму такви приказни

Токму такви приказни

331

Оригинален наслов на книгата : Just so stories - Радјард Киплинг
ИСБН : 978-608-247-256-0
Година на издавање : 2016
Издавачка куќа : Либи
Број на страни: 132
Димензии : 210x120
Корица : мека
ден 199,00 со ддв.
Приказната за Доктор Дулитл

Приказната за Доктор Дулитл

332

Оригинален наслов на книгата : The story of Doctor Dullitle - Хју Лофтинг
ИСБН : 978-608-247-254-6
Година на издавање : 2016
Издавачка куќа : Либи Број на страни: 144
Димензии : 210x210
Корица : мека
ден 199,00 со ддв.
Морските самовили

Морските самовили

333

Оригинален наслов на книгата : The sea fairies - Л. Френк Баум
ИСБН : 978-608-247-255-3
Година на издавање : 2016
Издавачка куќа : Либи
Број на страни: 228
Димензии : 120 x 120
Корица : мека
ден 199,00 со ддв.

Filter by:

Clear All
Min: ден 159,00 Max: ден 199,00
ден159 ден199
Категории