Немате ставки во вашата кошничка.
Close
Пребарување
Filters

Детско катче

Наскоро за сите оние кои што не знаат КАКО и КАДЕ да ги забавуваат и едуцираат своите најдраги.... 

Види како Табела Листа
Подреди по
Приказ по страна
Bio Cosmos

Bio Cosmos

1000
Bio Cosmos е продавница за здрава храна со широка палета на производи.
ден 0,00 со ддв.
Центар за странски јазици -FRIENDS

Центар за странски јазици -FRIENDS

Цетарот за странски јазици FRIENDS, организира настава по: италијански, англиски, шпански, француски, германски, грчки, португалски јазик. FRIENDS се труди редовно да ги следи сите актуелности што се однесува до нставните програми кои се користат во училиштето. Но, сепак центарот е претпознатлив тоа што секогаш изнаоѓал посебно креативни начини кои што изучувањето на еден странски јазик го прават поинтересно и позабавно – организација на тематски часови, театарски престави и тематски престави и тематски забави подржани од City Radio I Club FM. Токму поради овие, а секако и други случувања кои FRIENDS ги организира надвор од стандардната наставна програма, во училиштето владее исклучителна позитивнаенергија и е место каде што сите слушатели не само што изучуваат некој странски јазик, туку и здраво се забавуваат и постојано стекнуваат нови пријателства и искуства. FRIENDS има соработка и со универзитетот за странци “Dante Alighieri” од Reggio Calabria , Италија каде што секоја година организира курсеви по италијански јазик и им овозможува исклучителна можност на сите оние кои што ќе се решеат да го посетуваат курсот во Reggio , не само да го прошират своето знаење по италијански јазик, туку и да стекнат нови пријателства од целиот свет, и да уживаат во водите на Јонското и Тиренското море и прекрасните плажи, и на кратко да уживаат и да ја живеат Италија.
ден 0,00 со ддв.