Немате ставки во вашата кошничка.
Close
Пребарување
Filters

Додатоци за исхрана

Види како Табела Листа
Подреди по
Приказ по страна
APISIRUP

APISIRUP

282

Аписируп, мед со слез, мајчина душица и прополис, ги ублажува болестите на органите за дишење.
Го убрзува искашлувањето, го олеснува кашлањето и зарипнатоста настаната од настинка.
ден 350,00 со ддв.
GELEE ROYALE JUNIOR

GELEE ROYALE JUNIOR

283

Желе Ројал ЈУНИОР
Наменет е за деца постари од 3 години.
Не содржи вештачки ароми, бои и конзерванси,ја зајакнува природната отпорност на децата.
Желе Ројал ЈУНИОР, пред се е природна, сигурна и ефикасна помош во превентивната заштита на децата, за време на сезонските болести.
ден 1.000,00 со ддв.
BIO GELEE ROYALE FORTE

BIO GELEE ROYALE FORTE

284

1500 мг чист матичен млеч
За јакнење на имунитетот и за виталност на организмот
Состав: вода, сируп од агава, свеж матичен млеч, витамин Ц (сок од ацерола во прав) етерично масло од лимон, *од еколошко производство
ден 1.300,00 со ддв.
GELEE ROYALE KAPSULI

GELEE ROYALE KAPSULI

285

Gelee Royal Капсули со матичен млеч, содржат 350 гр. матичен млеч во капсула.
Најголема концентрација на матичен млеч во капсула на пазарот.
Ја зголемува концентрацијата при напорна и одговорна умствена работа и при интензивно учење.
Една капсула содржи 32% лиофилизиран матичен млеч и претставува целосна дневна доза.
Има високо антиоксидaтно својство и е 100% природен.
Без додатоци на шеќер, конзерванси, ароми и бои.
ден 400,00 со ддв.
GELEE ROYALE SUPER

GELEE ROYALE SUPER

286

Желе ројал ампули со матичен млеч во раствор на сорбитол ја подобруваат општата состојба и ја зголемуваат отпорноста на организмот.
Ја одржуваат виталноста, ја јакнат и потикнуваат психофизичката активност.
Пакување: 10 Х 9мл.
ден 1.050,00 со ддв.
APIKOMPLEKS MED

APIKOMPLEKS MED

287

Апикомплекс мед со цветен прав,матичен млеч и прополис, обогатен со витамин Б2
Ги зајакнува одбрамбените способности на организмот за време на грип и настинка.
Пакување: 250 гр.
ден 450,00 со ддв.
APIFIT 2

APIFIT 2

288
Апифит 2 мешавина од мед со лопен, темјан и матичен млеч обогатен со витамин Ц, делува на органите за дишење ја ублажува кашлицата и го олеснува искашлувањетo. Пакување: 230 гр
ден 350,00 со ддв.
PROPOLIS SPREJ

PROPOLIS SPREJ

289
Прополис спреј го спречува и ублажува воспалението на слузокожата во усната шуплина, десни, грло и ткивото околу забите и пријатно освежува. Се користи и за надворешна употреба за лечење на рани и гребнатини. Пакување: 30 мл.
ден 360,00 со ддв.
OMEGA 3 JUNIOR

OMEGA 3 JUNIOR

290

ОМЕГА 3 Јуниор сируп за деца збогатен со рибино масло, мед, витамини А, Б12, Ц, Д и Е како и фолна киселина кои имаат важна улога во развојот на детскиот мозок, коските, р’скавиците, нервниот систем и вид.
Ја подобрува концентрацијата и психомоторната способност.
Ја намалува појавата на хиперактивност и агресија.
Го олеснува напорот при учење.
Количина: 140ml
ден 480,00 со ддв.
PROPOLIS ORAL JUNIOR

PROPOLIS ORAL JUNIOR

291

Прополис Јуниор Орал распрскувач со апликатор на водена основа, 10% екстракс на прополис во воден раствор + ниацин.
Без конзерванси, вештачки бои, ароми и засладувачи
Пакување: 30ml
ден 300,00 со ддв.
REDAPIN SIRUP OD CVEKLO

REDAPIN SIRUP OD CVEKLO

292

Редапин сирупот од цвекло е збогатен со мед, млеч, прополис, и витамини А, Ц и Е.
Претставува природен извор на антиоксиданси, го зајакнува телото и ја подобрува крвната слика.
Помага при анемија. Исто така е корисен кај деца кои немаат апетит и се изнемоштени, при опоравување.
По болести и хемотерапијата.
Во период кога не се чувствувате добро, при големи психички и физички напори, во текот на развој и раст кај деца, ако сте пушач, за време на периоди на стрес, при несоодветна исхрана ако јадете недоволно доволно овошје и зеленчук.
Ја јакне издржливоста на целото семејство, кој е богат со хранливи и заштитни материи.
Количина: 200ml
ден 350,00 со ддв.