Немате ставки во вашата кошничка.
Close
Пребарување
Filters

Древени играчки

Види како Табела Листа
Подреди по
Приказ по страна
16 дрвени коцки со резбани букви

16 дрвени коцки со резбани букви

3700217380786/2673
Овие 16 коцки од дрво, погодни од 2-годишна возраст, се идеални за развој на вештините за координација и моќта на набудување на вашето дете. Постарите деца ќе се забавуваат со користење на коцките за да ја научат азбуката и броевите од 1 до 10. Со врежаните букви го стимулираат чувството за допир на вашето дете. Големина на блоковите: 4,5 х 4,5 х 4,5 см.
ден 1.650,00 со ддв.
Bananas in fruit crate

Bananas in fruit crate

4013594516709
Age: 3+
ден 690,00 со ддв.
CHICCO ДИНДОЛИНО

CHICCO ДИНДОЛИНО

742350000
Колоритна играчка која што содржи 6 прстени во различни големини и бои. Прстените се редат на базата од најголем до најмал. Ја поттикнува координацијата и движењето на малите рачиња.
ден 590,00 со ддв.
Das.Brett (лакиран)

Das.Brett (лакиран)

2c607376
Das.Brett е истовремено многустрана тренинг алатка и забавна играчка!
ден 6.900,00 со ддв.
Das.Brett (лакиран, со подлога од плута)

Das.Brett (лакиран, со подлога од плута)

211860_LC
Das.Brett е истовремено многустрана тренинг алатка и забавна играчка!
ден 8.490,00 со ддв.
Goki - Дрвена играчка тостер

Goki - Дрвена играчка тостер

4013594515832
Готвењето е една од најинтересните игри за децата, а тостерот е неопходен во секоја кујна. Подготвувањто печени лепчиња никогаш не било полесно и позабавно. Ставете ги дрвените парчиња во тостерот, а кога ќе решите дека се готови, стиснете го копчето и тие ќе скокнат. Парчињата путер се поврзани со леплива трака, што овозможува децата да научат безбедно да сечат со нож.
ден 1.570,00 со ддв.
Kubb vikinshka igra, vo pamuchna torba - mala

Kubb, Викиншка игра, во памучна торбичка - мала

4013594568746
Играјте шах како викинзите!
ден 1.890,00 со ддв.
Fruit with velcro

Scale with metal dishes

4013594518567
Возраст: 3+
ден 1.730,00 со ддв.
SugarPlum - Мебел за дневна куќа „Кукла“

SugarPlum - Мебел за дневна соба „Кукла“

МЕ051
Погоден за возрасти - 3 години +
Софа = 13 x 4,5 x 6 см
Колекција Daisylane
ПРОИЗВЕДЕНО ВО АНГЛИЈА
ден 1.420,00 со ддв.
Sweet & Candy - Pic’n’Mix - Le Toy Van

Sweet & Candy - Pic’n’Mix - Le Toy Van

TV335
Возраст: 2+
ПРОИЗВЕДЕНО ВО АНГЛИЈА
ден 1.290,00 со ддв.
TOOKY TOY ДРВЕНИ ПАЗЛИ САФАРИ

TOOKY TOY ДРВЕНИ ПАЗЛИ САФАРИ

066TK058
Наменета за деца над 3 годишна возраст.
ден 490,00 со ддв.
Баланс даска

Баланс даска

99991
Oвозможете им креативен простор за одлична забава на вашите деца. Купете им мебел кој не само што изгледа убаво, туку и ја буди детската фантазија . Достапно во 4 бои; розева, сина. натур, зелена минт Ја подобрува рамнотежата и координацијата ~Ја поттикнува кретивноста - Го подобрува држењето на телото ~Го намалува ризикот од повреди ~Ги развива сите мускули на телото ~ Го зајакнува умот ~ Не се потребни инструкции ~ Може да го користат 0-100 години
ден 4.500,00 со ддв.
Баланс игра - ДЕЛФИН

Баланс игра - ДЕЛФИН

4013594569019
Забавна игра за целото семејство. Овој делфин ужива да си игра со разнобојните прстени, исто колку што сакаат и вистинските делфини. Целта е да се наместат што е можно повеќе прстени на неговиот стомак, што бара голема тактичка вештина и трпение.
ден 1.160,00 со ддв.
Баланс игра - Фламинго

Баланс игра - Фламинго

3700217382308
Баланс игра од дрво. Направена е од фламинго чиишто крилја можат да се извадат, основа и 10 парчиња со изглед на пилиња. Можат да ја играат два или повеќе играчи, а целта на играта е да се поставуваат пилињата на крилјата на фламингото без да паднат. Оној кому што ќе му се срушат, ја губи играта. Обоена е со природни бои на водена основа.
ден 1.390,00 со ддв.
Блокчиња од дрво - SWEET COCOON

Блокчиња од дрво - SWEET COCOON

3700217344016/2898
Ослободете ја детската фантазија со овие шарени дрвени блокчиња. 20 блокчиња со различни големини, обоени во меки бои. Со нив децата ќе стекнат основна претстава за тежините, гравитацијата и поврзаноста помеѓу одредени елементи. Големиот број начини на коишто можат да се комбинираат, ќе ја поттикнат детската креативност. Материјал Дрво Возраст 2-6 г.
ден 1.950,00 со ддв.
Воз - Жирафата Софи

Воз - Жирафата Софи

3700217395063
ден 1.590,00 со ддв.
Воз - Шумски животни

Воз - Шумски животни

3700217380229
Воз за составување од локомотива и два вагона, коишто можат да се наредат со различните блокчиња. Ја поттикнува имагинацијата и ги подобрува моторичките вештини. Четиринаесетте дрвени блокчиња во различни форми ќе им помогнат на дечињата да ги научат боите и да ги направат своите први конструкции.
ден 1.350,00 со ддв.
Voz od drvo Amsterdam

Воз од дрво - Амстердам

4013594559218
Возраст: 3+
ден 2.590,00 со ддв.
Воз со шини (50 парчиња) - Hape E3764

Воз со шини (50 парчиња) - Hape E3764

6943478029750/3243
Прекрасен железнички комплет од 50 делови за превоз на патници и на товар. Комплетот вклучува шини, локомотива, вагони, борови дрвја и други додатоци. Доаѓа во своја кутија за складирање, којашто станува дел од сценографијата. Со деловите коишто се прилагодени за мали раце, децата можат да изградат сопствен град. Оваа играчка помага да се развие координација на рацете и очите и просторната свесност, а е одлична и за стимулирање на играњето улоги, комуникацијата, креативните замисли и создавањето сопствени приказни. Овој комплет е компатибилен со сите поважни сетови на возови со шини и може да се комбинираат. НАГРАДИ: Номинирана за Top10 Toys 2020; номинирана за Golden Rocking Horse Awards 2020 година во Германија, Финалист на ASTRA 2020 Best Toys for Kids Awards. Димензии на производот: 50 x 80 x 14 cm. Димензии на кутијата: 32 x 21,5 x 23,5 cm. Материјал: Дрво,пластика Возраст: 3 г. и понатаму Hape е еден од најголемите светски производители на дрвени играчки. Тие се водат од идејата дека иднината им припаѓа на нашите деца и создава играчки кои инспирираат игра, учење и истражување на светот во кој живееме. Сите производи ги исполнуваат, и почесто, ги надминуваат најстрогите меѓународни стандарди за квалитет и безбедност.
ден 3.890,00 со ддв.
Гајба со млечни производи - Le toy Van

Гајба со млечни производи - Le toy Van

TV185/3160
Наменето за деца на возраст од 2+ години
Димензија: 16 x 12 x 6 сантиметри
ПРОИЗВЕДЕНО ВО АНГЛИЈА
ден 1.165,00 со ддв.
Гајба со пецива

Гајба со пецива- Le toy van

TV187/2960
Погоден за возраст - 2 + години
Димензии: 16 x 12 x 6см
ПРОИЗВЕДЕНО ВО АНГЛИЈА
ден 1.165,00 со ддв.
Dvorec za redenje

Дворец за редење

4013594589154
Возраст: 3+
ден 1.390,00 со ддв.
Дрвени двогледи со леќи од калеидоскоп

Дрвен двоглед - Le toy van

PL116
Дрвени двогледи со леќи од калeдоскоп
Возраст - 18 месеци+
Димензии: 114mm x56mm x 85mm
ПРОИЗВЕДЕНО ВО АНГЛИЈА
ден 1.162,00 со ддв.
Дрвен телефон со звуци

Дрвен телефон со звуци

3700217353346/1984
Дрвен телефон со 7 различни звуци. Заштитен е со силиконска футрола. Содржи 2 батерии LR44 1,5V. Изработен е од буково дрво со 7 пластични копчиња.
ден 890,00 со ддв.
Дрвена играчка - Патека со гасеница

Дрвена играчка - Патека со гасеница

3700217380557

Трите топчиња поминуваат низ сонцето и низ облаците, а потоа низ тунелот.
Откако ќе заѕвонат со ѕвончето стигнуваат во градината и порават гасеница.
Преку следењето на движењето на топките, кај децата се подобрува острината на видот.
ден 2.290,00 со ддв.
Дрвена играчка - Патека со калеми

Дрвена играчка - Патека со калеми

3700217351533

Прекрасна цик-цак кула илустрирана со животинчиња, којашто ги унапредува моторичките способности кај децата.
Исто така, следењето со погледот на калемите што се лизгаат по патеката, придонесува за подобрување на острината на видот.
Детето може долго време да се забавува гледајќи ги калемите што се тркалаат надолу и ѕвонат на малото ѕвонче.
Обоена е со природни бои на водена основа.
ден 1.650,00 со ддв.
Дрвена играчка за составување - Мече

Дрвена играчка за составување - Мече со пчела

3700217351564
Убава 2 во 1 играчка за составување обоена со меки и модерни бои.
Од едната страна изгледа како мече, а од другата како панда.

Малата пчелка и цветот на којшто стои исто така се направени од неколку делчиња.
Обоена е со природни бои на водена основа.
ден 990,00 со ддв.
Дрвена играчка за туркање

Дрвена играчка за туркање

3700217351540
Прекрасна играчка за туркање со многу меки и трендовски бои со насликани слатки животни што ќе им послужи на децата како поддршка додека учат да одат. Кога се тркалаат, топчињата одвнатре анимираат и ѕвонат удирајќи се едно од друго. Рачката може да биде одвртена и прилагодена за висината на вашето дете (две позиции). Боите се на водена основа. Димензии 16.8 x 9 x 49 cm Материјал Дрво ( иверка и црешово дрво) Возраст 18-36 м.
ден 1.390,00 со ддв.
Дрвена играчка со топчиња и ксилофон - Janod

Дрвена играчка со топчиња и ксилофон - Janod

3700217351557/1830
Прекрасна музичка играчка со 2 игри. Со неа може да се игра на тој начин што топчињата се удираат со чеканчето со изглед на пчела, за кога ќе паднат врз ксилофонот да создадат мелодија. Исто така, може да служи и како ксилофон, откако тој ќе се извлече од играчката. Бојадисана е со меки и современи бои на водена основа.
ден 1.650,00 со ддв.
Дрвена количка CRAZY RABBIT

Дрвена количка CRAZY RABBIT

3700217359973
Однесете ги вашите омилени играчки надвор на прошетка во лудата количка! Турнете ја количката за да заѕвони ѕвончето. Гумените прстени на тркалцата не оставаат траги на подот и го прават движењето на оваа количка многу тивко. Овој непослушен зајак има меки уши од филц, а убавите бои и црвените тркала со бели точки го прават многу стилски придружник.
ден 3.490,00 со ддв.
TOOKY TOY ДРВЕНИ ПАЗЛИ АЗБУКА

ДРВЕНИ ПАЗЛИ АЗБУКА

066TY852/3762
Погодно за деца над 3 години.
ден 590,00 со ддв.
Дрвено сметало со букви, зборови и бројки

Дрвено сметало со букви, зборови и бројки

3700217380069
Извонредна играчка во вид на абакус за учење на англиската азбука и на бројките. Постарите деца можат да учат да читаат, да пишуваат и да бројат. Зад секоја буква има илустрација на збор којшто почнува со таа буква (на пр. A за ‘’Apple’’, B за Ball итн.) Дизајнот е исклучително удобен за малите детски раце. Ова сметало со букви има висока едукативна вредност и, со ваша помош, ќе го води детето кон секојдневно учење на зборови на многу забавен начин.
ден 1.390,00 со ддв.
Желки за редење - Janod

Желки за редење - Janod

3700217353377
4 забавни желки со 12 различни форми и бои за редење. Им помага на бебињата да ги развијат моторичките вештини и координацијата. Четирите желки можат лесно да се спојат и одвојат една од друга. Обоено со водени бои.
ден 1.390,00 со ддв.
Жирафата Софи - Пирамида од 5 коцки

Жирафата Софи - Пирамида од 5 коцки

3700217395032
Оваа игра зо ѕидање, направена од 5 дрвени коцки ќе ги поттикне вашите деца во развојот на координацијата и на опсервациските способности. Секоја страна на кцките е илустрирана со различна тема: Софи и нејзините пријатели, бројки, букви и париски пејзаж за сложување. Исто така, на сите блокчиња е изрежана различна форма.
ден 1.590,00 со ддв.
Жирафата Софи - Сортирач за форми

Жирафата Софи - Сортирач за форми

3700217395056
Оваа шарена куќичка е идеална за учење на бои и форми, но и за играње со жирафата Софи во нејзината куќичка. Седумте различни блокчиња, коишто треба да се вметнат во куќичката, ќе им помогнат на децата во развојот на координацијата и вештината на рацете.
ден 1.990,00 со ддв.
Игра - Научи да броиш од 1 до 5 со дрвени прстени

Игра - Научи да броиш од 1 до 5 со дрвени прстени

4013594589680
Возраст: 2+
ден 1.120,00 со ддв.
 Игра со дрвени форми и големини - Janod

Игра со дрвени форми и големини - Janod

3700217350628
Совршена стимулативна играчка за учење на големините низ игра. Со дрвените блокчиња може да се игра на 3 начини: да се ставаат едно во друго, да се редат едно врз друго, или да се постават на соодветното место на подлогата. Исто така, децата можат да ги учат и боите, бидејќи секое делче има различна боја. Дрвената подлога е со силиконски ногарки, за поголема стабилност. Погодна е за развојот на фините моторички вештини, координацијата, чувството за простор и за учење на формите и боите. Обоена е со водени бои.
ден 1.790,00 со ддв.
Игра со запченици

Игра со запченици

4013594585309

Вртењето на запчениците создава поголема илустрација, којашто постојано се менува во зависност од распоредот на запчениците.
Ова ги поттикнува децата да експериментираат и постојано да креираат нешто ново.
ден 680,00 со ддв.
Играчка за влечење ЗАЈАЧИЊА - Janod

Играчка за влечење ЗАЈАЧИЊА - Janod

3700217382070
Семејство зајачиња коишто може да ги водите со себе каде и да одите. Извонредна играчка за ран детски развој, којашто помага во подобрувањето на моторичките вештини. Направена е од бука и цреша. Нозете на зајачињата се од имитација на кожа. Обоена со водени бои.
ден 1.290,00 со ддв.
Играчка за влечење ПАЈЧИЊА - Janod

Играчка за влечење ПАЈЧИЊА - Janod

3700217382117
Семејство пајчиња коишто може да ги водите со себе каде и да одите. Извонредна играчка за ран детски развој, којашто помага во подобрувањето на моторичките вештини. Направена е од бука и цреша. Нозете на пајчињата се од имитација на кожа. Обоена со водени бои.
ден 990,00 со ддв.
Играчка за редење - Лисица

Играчка за редење - Лисица

3700217380144
Играчка за редење со изглед на лисица. Направена е од 5 дрвени форми.
ден 990,00 со ддв.
Играчка од дрво - Месечина и рамнотежа

Играчка од дрво - Месечина и рамнотежа

4013594095402
Ви треба мирна рака за да поставите што е можно повеќе парчиња на месечината.
Возраст 4+
ден 990,00 со ддв.
 Играчка од дрво - ПОЛЖАВ - Janod

Играчка од дрво - ПОЛЖАВ - Janod

3700217351595
Забавен придружник на малите дечиња, којшто ќе ги поттикнува да се движат и ќе ги воведе во светот на музиката на многу разигран начин. Материјал Дрво Димензии 20,5 x 8,9 x 20 cm Возраст 1-3 г.
ден 1.840,00 со ддв.
Играчка од дрво ТЕЖИНИ - Janod

Играчка од дрво ТЕЖИНИ - Janod

3700217350635
Трпението и концентрацијата се неопходни за да се направат сите различни форми во оваа баланс игра. Со шеснаесетте блокчиња во различни форми и бои, оваа магнетна игра им овозможува на децата да ја споредуваат тежината на различните елементи на забавен начин. Исто така, тие ќе можат да ги репродуцираат илустрациите зададени на приложените картички, за да ги подобрат координацијата и вештината на рацете. Оваа развојна играчка го развива и чувството за рамнотежа и ја подобрува концентацијата. Обоена е со водени бои.
ден 1.650,00 со ддв.
Јас ги учам боите - Магнетна игра - Janod

Јас ги учам боите - Магнетна игра - Janod

3700217353216
Со на оваа магнетна табла, вашето дете ќе ги учи боите со пополнување на цртежите со помош на многубојните плочки во разни бои! Големите кружни плочки се погодни за малите раце, а таблата ќе ја разбуди детската креативност! Содржи 10 двострани картички, 42 магнетни плочки и кутија со креди. Димензии: 26.8 x 5 x 26.8 cm
ден 1.890,00 со ддв.
Камион со 4 автомобили - Janod

Камион со 4 автомобили - Janod

3700217385729
Камион за транспорт на автомобили. Може да носи 4 автомобили, по 2 на двете нивоа. Едноставен е за користење: само повлечете ги црвените рачки наназад за да се спушти рампата и отворете ја вратата. Содржи 4 различни тркачки коли.
ден 2.590,00 со ддв.
Каса за во продавница

Каса за во продавница

4013594515757/3463
Издавајте им сметки на вашите купувачи со оваа прекрасна целосно функционална дрвена каса од Goki. Таа има фиока за чување на парите, скенер, вистински дисплеј, кредитна картичка и хартиена ролна.
ден 3.590,00 со ддв.
Каса за во продавница со рачка и ѕвонче

Каса за во продавница со рачка и ѕвонче

4013594517331
Издавајте им сметки на вашите купувачи со оваа прекрасна дрвена каса од Goki. Таа има и фиока за чување на парите, којашто се отвора со помош на рачка. При отворањето фиоката испушта звук на ѕвонче. Можеби некои купувачи ќе сакаат да платат со кредитна картичка, па затоа на оваа каса има специјално место за плаќање со картичка.
ден 2.560,00 со ддв.
Касичка за пари ЗАЈАЧЕ - Janod

Касичка за пари ЗАЈАЧЕ - Janod

3700217346546
Оваа дрвена касичка со изглед на ЗАЈАЧЕ, ќе ги инспирира дечињата да ја полнат со монети и банкноти, а истовремено ќе биде и декорација во детската соба. Децата ќе можат да ја видат својата заштеда низ прозорчето на предната страна. Парите можат да се извадат од задната страна на животното, којашто се затвора со магнетно капаче.
ден 1.290,00 со ддв.
Касичка за пари ПРАСЕ - Janod

Касичка за пари ПРАСЕ - Janod

3700217346539
Со оваа касичка, штедењето ќе биде вистинско задоволство. Оваа дрвена касичка со изглед на прасе, ќе ги инспирира дечињата да ја полнат со монети и банкноти, а истовремено ќе биде и декорација во детската соба. Децата ќе можат да ја видат својата заштеда низ прозорчето на предната страна. Парите можат да се извадат од задната страна на животното, којашто се затвора со магнетно капаче.
ден 1.290,00 со ддв.
Кола - Жирафата Софи

Кола - Жирафата Софи

3700217395070
Количката на жирафата Софи е забавна играчка којашто ќе помогне во развојот на моторичките вештини кај децата.
ден 1.390,00 со ддв.
Количка CRAZY DOGGY

Количка CRAZY DOGGY

3700217359959
Возете ги своите играчки насекаде во оваа прекрасна количка. Гумените прстени на тркалцата не оставаат траги на подот и го прават движењето на оваа количка многу тивко.
ден 3.490,00 со ддв.
Количка нилски коњ - Janod

Количка нилски коњ - Janod

3700217380038/1204
Оваа тренди количка, со изглед на нилски коњ, е идеална за развојот на моторичките вештини кај децата и чувството за рамнотежа.
ден 4.490,00 со ддв.
Количка со дрвени блокчиња

Количка со дрвени блокчиња

3700217351526
Прекрасна количка со дрвени блокчиња со различни илустрации и форми. Количката и блокчињата се насликани со модерни водени бои. Блокчињата се дизајнирани да помогнат во развојот на моторичките вештини кај децата и да помоганат во учењето на различните форми и бои. Димензии 19 x 16.5 x 6.8 cm Материјал Дрво / Wood Возраст 18м+
ден 1.290,00 со ддв.
Количка со дрвени коцки со букви и сметало

Количка со дрвени коцки со букви и сметало

3700217353797
ден 4.490,00 со ддв.
Количка шумски животни - Лисица

Количка шумски животни - Лисица

3700217380106
Оваа прекрасна играчка за возење со форма на лисица е идеално прилагодена за развој на моторни вештини на децата и за рамнотежа. Таа ќе стане идеален придружник за да му помогне на детето да го одржи и да го најде својот баланс, додека му овозможува да го открие светот наоколу. Четирите гумени тркала на оваа играчка за возење обезбедуваат безбедно и стабилно возење. Висината за седиштето : 22,8 см. Димензии 53 x 28.5 x 42 cm Материјал Дрво Возраст 12м-36м
ден 4.690,00 со ддв.
Колку е часот?

Колку е часот?

3700217350765
Овој дрвен часовник е идеална играчка за да го научи времето додека детето се забавува! Вистински комплетен часовни за репродукција на часовите којшто содржи:13 модели на картички со дигитален формат на едната и аналоген на другата страна, за детето да ги запознае двата системи за читање на времето, 1 празна картичка за да се пишуваат други комбинации со користење на двата маркери кои се содржани (црвен за часовите и син за минутите), 6 картички за да се вметнат во оворот на часовникот: ден / ноќ и 4 картички за подобра визуелизација на поимите 15, 30, 45 и 60 минути. Рачката на часовникот се враќа кон назад за поголема стабилност. Боите се на водена основа.
ден 1.860,00 со ддв.
Комплет возови со шини и масичка (Hape Е3766)

Комплет возови со шини и масичка (Hape Е3766)

Е3766/3242
Луксузен комплет од 70 делови и локомотива што се движи на батерии.
ден 9.490,00 со ддв.
Коцка со активности - Goki

Коцка со активности - Goki

4013594587358
Голема коцка којашто во себе крие многу различни активности: вртење, сортирање, запченици... Секоја активност на оваа коцка стимулира различна умешност кај децата. Секоја од тие способности е важна за нивниот правилен и успешен развој - фина моторика, координација, концентрација, фантазија, распознавање на бои, сортирање и ориентација. Забавните игри на оваа коцка ќе ги занимаваат децата со часови. Бојадисана е со водени бои. Димензии: 21.5 x 22.5 x 30.7
ден 2.590,00 со ддв.
Коцка со активности - Janod Бренд: Janod

Коцка со активности - Janod Бренд: Janod

3700217382568/2797
Дрвена коцка со осум различни активности: • Страна со ротирачко тркало полно со дрвени јајца во различни големини, коешто децата можат да го вртат со помош на дршката и ротирачкото копче со илустрација на месечина, коешто произведува звук и со тоа го стимулира слухот. • Страна со 3 запчаници, огледало и гасеница што може да се превртува • Лавиринт за развој на спретноста и опсервациските способности. • 5 блокчиња во различни форми и бои. • Спирала за развој на фините морорички способности, координацијата и концентрацијата.
ден 4.490,00 со ддв.
Креветче за кукли - Candy Chic - Janod

Креветче за кукли - Candy Chic - Janod

3700217358891/2522
Овој прекрасен дрвен кревет за кукли, со светкави детали, е идеален за успивање на куклите. Со неговата перница, душек и покривка со златни точки, „бебето“ ќе добие беспрекорна нега. Соодветен за кукли со големина до 42 cm (куклата на фотографијата не е дел од производот). Потребно е склопување.
ден 2.590,00 со ддв.
Креветчиња за кукли - CANDY CHIC - Janod

Креветчиња за кукли - CANDY CHIC - Janod

3700217358877
Овие 2 прекрасни креветчиња се совршени за вашите бебиња да заспијат со нежен сон. Креветчињата можат да се разделат и да се постават едно покрај друго, или пак едно врз друго, со скаличка за пристап до повисокото креветче. Со 2 перници, 2 душека и 2 покривки украсени со златни точки, тие ќе ви овозможат совршена грижа за вашите омилени бебиња. Соодветни се за кукли со големина до 42 cm (куклите на фотографиите се само за пример и не се дел од комплетот).
ден 2.790,00 со ддв.
Kula za dzidanje Vinozhito

Кула за ѕидање - Виножито

4013594585873
Возраст: 2+
ден 1.090,00 со ддв.
Куфер со алати - Janod

Куфер со алати - Janod

3700217364816
Кутија со сите алати што им се потребни на малите кнструктори. Содржи 9 алати.
ден 2.190,00 со ддв.
Магична кутија 4 во 1 - Janod

Магична кутија 4 во 1 - Janod

3700217350147
Четири активности комбинирани во една единствена кутија за носење: - Магична табла за цртање со игла. Едноставно, лизнете ја рачката одлево надесно и цртежот се брише како со магија! - Магнетна страна со 42 магнети (27 букви, 10 бројки и 5 знаци) за децата да ја научат абецедата и да ги извршуваат своите први пресметки додека се забавуваат. Црна табла со кутија со креда и четка. Бела табла за пишување со маркер за суво бришење (маркерот не е вклучен во комплетот). Вашето дете може да ја носи оваа пригодна играчка насекаде, користејќи ја рачката. Откако ќе заврши, сè се вклопува внатре. Материјал Дрво Димензии 37 x 4 x 30 cm Возраст 3-8 години
ден 2.290,00 со ддв.
Маса со активности - Животни

Маса со активности - Животни

3700217380182
Димензии 40 x 40 x 56 cm Материјал Дрво, метал / Wood, metal Возраст 18м+
ден 3.790,00 со ддв.
Масичка со активности Sweet Cocoon - Janod

Масичка со активности Sweet Cocoon - Janod

3700217344115/3165
Оваа масичка со активности, е совршено прилагодена за малите дечиња! Тие ќе можат да допираат сè и да учат додека си играат со игрите на неа: Кружна патека со 3 возила, 2 дрвја за редење, 3 спирали со топчиња, ветерница и мало ѕвонче, 3 запченици за вртење и 5 блокчиња со различни форми и бои. Нозете се направени за да не се лизгаат, за поголема стабилност. Висината на масичката е 26.5 цм. Оваа дрвена играчка е дел од колекцијата со меки бои Sweet Cocoon, којашто нежно го поттикнува раниот детски развој. Наменето за возраст: 12 месеци и понатаму. Димензии: 43 x 43,9 x 39,4 cm Материјал: Дрво
ден 4.290,00 со ддв.
Метален сет за чај - Janod

Метален сет за чај - Janod

3700217365967
Овој, многу елегантен сервис за чај, е идеален за послужување на вкусна закуска. Дечињата ќе уживаат во играта, послужувајќи ги со чај и со вкусни “колачи“ другарчињата и семејството. Сервисот содржи 15 метални и дрвени додатоци. Препорачана возраст 3 - 8 години.
ден 1.590,00 со ддв.
Мојата прва куќичка за птици - Janod

Мојата прва куќичка за птици - Janod

3700217331955
Поддржете го интерестот на вашето дете за природата и за животните што живеат наоколу, со оваа убава дрвена куќичка за птици. Влезот со дијаметар од 3 cm е соодветен за низ него да можат да влезат сите помали птици што живеат во нашите дворови. За полесно чистење, куќичката има вратичка што се спушта од едната страна. Има додатоци со коишто може со помош на жица, или завртки да се прицврсти на дрво или на ѕид. (Завртки и жица не се вклучени)
ден 990,00 со ддв.
Музичка масичка - Janod

Музичка масичка - Janod

3700217376345
Музичка масичка со ксилофон, тапанче и чинела. "Confetti" е комплетна линија на музички играчки на Janod, којашто ги буди сите сетила и ги воведува најмалите музичари во прекрасниот свет на музичката импровизација. Возраст 1-3 г. Димензии 40 x 25 x 15 cm (15.7 x 9.8 x 5.9") Материјал Дрво, метал / Wood, metal
ден 1.650,00 со ддв.
Овошје и зеленчук што се сече - Janod

Овошје и зеленчук што се сече - Janod

3700217366070
Гајбичка со 9 овошја и зеленчуци што можат да се сечат: тиквичка, морков, патлиџан, репка, круша, лимон, јабокло и јагода, како и штица за сечење, ноџ и цедалка... Се што е потребно за да се направат вкусни јадења. Димензии на гајбата: 20,3 x 13,3 x 10,5 cm
ден 1.890,00 со ддв.
Пеперутка со форми - Janod

Пеперутка со форми - Janod

3700217344184
Оваа дрвена пеперутка е составена од 8 форми што треба да бидат поставени на крилјата, за да децата да ги учат формите и боите додека се забавуваат! Помага при развојот на координацијата кај малите деца, затоа што мора да ги поврзат вистинските форми со соодветните места.
ден 1.590,00 со ддв.
Пирамида од 6 коцки од дрво - Janod

Пирамида од 6 коцки од дрво - Janod

3700217380168
Материјал Дрво Возраст 1-3 г.
ден 1.390,00 со ддв.
Calculate sticks, glazed

Плочки за сметање

4013594586269
Возраст: 4+
ден 3.390,00 со ддв.
Проодувалка со активности - МАЧЕ - Janod

Проодувалка со активности - МАЧЕ - Janod

3700217380052
Оваа атрактивна проодувалка со повеќе активности е особено погодна за дечињата што проодуваат. Благодарение на рачката што може да се прилагоди во висина (47 до 53 см), оваа проодувалка е разновидна и се прилагодува на големината на вашето дете. Таа е соодветна за возраст од 12 месеци до 3 години: нејзината невидлива и отстранлива сопирачка може да ги заклучи тркалата (на 12 месеци) и да ги ослободува постепено, за да може вашето дете постепено да ја совладува брзината на одењето. Покрај одењето, детето ќе може да ги подобрува своите фини моторички вештини и умешноста со 8-те забавни активности: спирала, сортирач на облици, лизгач со глувче, спуст со глувче, запчаници, копче за звук, ротирачки очи и образи од текстил за развој на допирот. Конечно, со своите 4 тивки гумени тркала, се вози тивко и не остава траги на подлогата. Потребно е склопување.
ден 3.990,00 со ддв.
Работилница - Goki (58976)

Работилница - Goki (58976)

4013594589765
Оваа работилница има сè што им е потребно на малите мајстори - чекан, шрафцигер, клуч, менгеме, завртки, навртки и уште многу други додатоци. Доколку се сврти од другата страна, се претвора во подвижна кутија за алати. Содржи вкупно 41 парче. 22.5 x 10.5 x 10 cm
ден 2.290,00 со ддв.
Рампа со колички Бренд: Ever Earth

Рампа со колички

6923619409429

Оваа наградувана рампа со колички го задржува вниманието на децата.
Помага да се изгради концентрација.
Возраст: 18+
ден 1.890,00 со ддв.
Сет возила за итни случаи - Le Toy Van

Сет возила за итни случаи - Le Toy Van

TV465
Возраст: 3+
Димензии:10 x 3 x 5 cm
ПРОИЗВЕДЕНО ВО АНГЛИЈА
ден 772,00 со ддв.
Set za konstrukcija so topchinja shto se dvizhat

Сет за конструкција со топчиња што се движат

4013594538282
Возраст: 5+
ден 4.390,00 со ддв.
Set od 100 blokchinja od drvo vo razlichni boi i formi

Сет од 75 блокчиња од дрво во разни форми и бои

4013594585767/1386
Возраст: 2+
ден 1.290,00 со ддв.
Сет ретро дрвени автомобили - Le Toy Van

Сет ретро дрвени автомобили - Le Toy Van

TV463
Возраст: 3+
Димензии: 63mm x 30mm x 39mm
ПРОИЗВЕДЕНО ВО АНГЛИЈА
ден 772,00 со ддв.
Едутотем Бренд: Janod

Сложувалка - Едутотем Janod

3700217353315/1987
Со овие 12 дизајни на тотеми и 52 дрвени блокчиња, оваа едукативна играчка е идеална за поттикнување на опсервациските вештини кај децата. Едноставно, наместете ги картичките со дизајни на дрвената основа и направете го од дрвени блокчиња тотемот којшто е илустриран на неа, редејќи ги блокчињата по правилен редослед. Овој едутотем ќе им помогне на децата да ги научат формите и боите додека се забавуваат. Обоено со природни бои на водена основа.
ден 1.590,00 со ддв.
Smetalo

Сметало

46790098765
Со ова дрвено сметало броењето и сметањето се забава. Силните бои ќе го задржат вниманието на вашето дете и ќе му помогнат да развие и одржи концентрација, додека ги лизга топчињата од едната до другата стана.
ден 1.290,00 со ддв.
Сортирач за форми - Goki

Сортирач за форми - Goki

4013594382540
Сортирач за форми во вид на убава дрвена кутија, во којашто треба да се вметнат десетте различни форми. Ги подобрува моторичките вештини и распознавањето на формите и боите.
ден 1.290,00 со ддв.
Сортирач на форми со животни - Janod

Сортирач на форми со животни - Janod

3700217351502
Убав сортирач на форми со меки, современи бои и во форма на мили животни. Сортирањето на шесте форми им помага на децата да ја развијат вештината на рацете додека се забавуваат. Изработено од дрво и обоено со водени бои. Димензии 15.2 x 18.2 x 16 cm Материјал Дрво/Wood Возраст 18м+
ден 1.590,00 со ддв.
Спирала со дрвени форми - Гасеницата и пријателите

Спирала со дрвени форми - Гасеницата и пријателите

3700217382537
Оваа играчка не само што е забавна, туку и ќе им помогне на децата во развојот на фината моторика и на координацијата. Основата е во форма на лист, којшто истовремено е и сложувалка на којашто треба да се стават 3 форми. По спиралата се движат гасеницата, пеперутката, пчелката и бубамарата. Со оваа играчка децата ќе се се запознаат не само со различните инсекти, туку и со боите и формите. Изработена е од дрво и обоена со бои на водена основа. Материјал Дрво, метал / Wood, metal Димензии 23.5 x 15 x 20.5 cm Возраст 1-3г
ден 1.350,00 со ддв.
Столче за кукли - Candy Chic - Janod

Столче за кукли - Candy Chic - Janod

3700217358884/2521
Овој прекрасен дрвен кревет за кукли, со светкави детали, е идеален за успивање на куклите. Со неговата перница, душек и покривка со златни точки, „бебето“ ќе добие беспрекорна нега. Соодветен за кукли со големина до 42 cm (куклата на фотографијата не е дел од производот). Потребно е склопување.
ден 1.990,00 со ддв.
Табла со овошје и зеленчук што се сече - Janod

Табла со овошје и зеленчук што се сече - Janod

3700217366063
Оваа магнетна дрвена табла со додатоци, е совршена за готвење како возрасните, коишто сечат и лупат овошје и зеленчук! Децата ќе ја подобруваат својата умешност, со тоа што правилно ќе го држат ножот и ќе притискаат врз исечоците. Таблата е двострана: сложувалка од едната страна и табла за сечење од друга страна. Комплетот содржи: домат, морков, круша, јаболко, банана, лимон и нож. Материјал Дрво Димензии 24 x 25 x 3,2 cm Возраст 2-4 г.
ден 1.490,00 со ддв.
Тапан од дрво - Goki

Тапан од дрво - Goki

4013594618885
Димензии ∅: 17.8 cm
ден 1.970,00 со ддв.
Терминал за платежни картички - Le toy van

Терминал за платежни картички - Le toy van

TV320
Димензии: W:80mm D:134mm H:40mm
Наменето е за деца на вораст: 3+
ПРОИЗВЕДЕНО ВО АНГЛИЈА
ден 800,00 со ддв.
Close