Немате ставки во вашата кошничка.
Close
Пребарување
Filters
Swisslion Kadino

Есенски топол десерт: Поховани јаболка со цимет

Есенски топол десерт: Поховани јаболка со цимет

Исполнете ги со прекрасен мирис на јаболка и цимет првите есенски денови.

Во продолжение ви предлагаме еден прекрасен рецепт кој децата ќе го обожаваат и во кој ќе ужива целото семејство.

Похованите јаболка, претставуваат слатко кое брзо и едноставно се припрема. Се служат топли, но се многу вкусни и ладни.

Потребно е:

-2 јајца

-3-4 јаболка

-8 лажици брашно (може и пченкарно)

-малку сол

-1/2 шолја млеко или кисела вода

-масло за пржење

-цимет и шеќер во прав

Припрема:

1.Јаболките излупете ги и исечете ги на малку подебели кругови.

2.Изматете јајца, па додајте млеко/вода и сувите состојки кои претходно сте ги измешале (брашно, шеќер, сол). Се добро измешајте (тестото би требало да биде погусто од тестото за палачинки) и оставете да одстои дваесетина минути.

3.Јаболката ставете ги во тестото и пржете на загреано масло.

4.Кога ќе добијат златна боја, извадете ги и оставете ги на хартија за да се исцеди вишокот од маснотијата.

5.Посипете ги со шеќер во прав и цимет и послужете.

На здравје!

Оставете коментар