Немате ставки во вашата кошничка.
Close
Пребарување
Filters

Играчки

Играчки за сите деца. Најдете го својот омилен јунак или лик на вашето дете, купете го и направете го неговиот ден поубав.

Види како Табела Листа
Подреди по
123 Сложувалка

123 Сложувалка

8059591421093
Распознавање на бројки и количини. Голема сложувалка за играње на различни начини: вертикално децата ќе може да ги поврзат бројките од 1-9 со соодветните количини, а хоризонтално да ги постават бројките и количините по редослед. Возраст 3-6 Димензии на кутијата 18,8 x 18,8 x 6,1 cm Димензии на сложувалката 60 x 30 cm, 27 парчиња
ден 550,00 со ддв.
16 дрвени коцки со резбани букви

16 дрвени коцки со резбани букви

3700217380786/2673
Овие 16 коцки од дрво, погодни од 2-годишна возраст, се идеални за развој на вештините за координација и моќта на набудување на вашето дете. Постарите деца ќе се забавуваат со користење на коцките за да ја научат азбуката и броевите од 1 до 10. Со врежаните букви го стимулираат чувството за допир на вашето дете. Големина на блоковите: 4,5 х 4,5 х 4,5 см.
ден 1.650,00 со ддв.
5 Креативни активности

5 Креативни активности

3700217377564
5 креативни активности, совршено прилагодени за развој на концентрацијата и вештината на рацете (6-12 г.)
ден 1.890,00 со ддв.
Baby Play Town Montessori

Baby Play Town Montessori

8059591423615/2232
My first city discoveries
ден 1.240,00 со ддв.
Bananas in fruit crate

Bananas in fruit crate

4013594516709
Age: 3+
ден 690,00 со ддв.
CHICCO ДИНДОЛИНО

CHICCO ДИНДОЛИНО

742350000
Колоритна играчка која што содржи 6 прстени во различни големини и бои. Прстените се редат на базата од најголем до најмал. Ја поттикнува координацијата и движењето на малите рачиња.
ден 590,00 со ддв.
CHICCO ПРООДУВАЛКА HAPPY HIPPY

CHICCO ПРООДУВАЛКА HAPPY HIPPY

059051000
ПРООДУВАЛКА HAPPY HIPPY CHICCO Забавна проодувалка во шарени бои која му овозможува на детето да ги направи првите чекори.
ден 2.290,00 со ддв.
CHICCO РАГБИ JUNGLE FIT & FUN

CHICCO РАГБИ JUNGLE FIT & FUN

079050000
Рагби Jungle на Chicco го подготвува Вашето дете од само 1 година и половина, но исто така и со пријателите многу игра, учење и забава!
ден 2.490,00 со ддв.
Children's Invention of Stories

Children's Invention of Stories

8059591422724
Train your capacities to express narrations and emotions!
ден 790,00 со ддв.
Das.Brett (лакиран)

Das.Brett (лакиран)

2c607376
Das.Brett е истовремено многустрана тренинг алатка и забавна играчка!
ден 6.900,00 со ддв.
Das.Brett (лакиран, со подлога од плута)

Das.Brett (лакиран, со подлога од плута)

211860_LC
Das.Brett е истовремено многустрана тренинг алатка и забавна играчка!
ден 8.490,00 со ддв.
Explore the Forest

Explore the Forest

8059591422304
Stimulate scientific thought from a very early age!
Age 5-10
ден 990,00 со ддв.
Explore the Safari

Explore the Safari

8059591421420
Stimulate scientific thought from a very early age!
Age 5-10
ден 990,00 со ддв.
Explore the Sea Life

Explore the Sea Life

8059591422311
Stimulate scientific thought from a very early age!
Age 5-10
ден 990,00 со ддв.
Goki - Дрвена играчка тостер

Goki - Дрвена играчка тостер

4013594515832
Готвењето е една од најинтересните игри за децата, а тостерот е неопходен во секоја кујна. Подготвувањто печени лепчиња никогаш не било полесно и позабавно. Ставете ги дрвените парчиња во тостерот, а кога ќе решите дека се готови, стиснете го копчето и тие ќе скокнат. Парчињата путер се поврзани со леплива трака, што овозможува децата да научат безбедно да сечат со нож.
ден 1.570,00 со ддв.
INFANTINO ПРООДУВАЛКА ЕДНОРОГ

INFANTINO ПРООДУВАЛКА ЕДНОРОГ

227018
Наменето за бебиња од 6м до 36м.
ден 4.370,00 со ддв.
Kubb vikinshka igra, vo pamuchna torba - mala

Kubb, Викиншка игра, во памучна торбичка - мала

4013594568746
Играјте шах како викинзите!
ден 1.890,00 со ддв.
LEAP FROG skara SMART SIZZLING

LEAP FROG СКАРА SMART SIZZLING

80607903
Наменета за 2г+.
ден 4.990,00 со ддв.
Learn All About...Technology!

Learn All About...Technology!

9788830301948
Lively and original illustrations, all kinds of interesting experiments and a detailed robot to assemble make this set truly one-of-a-kind!
ден 1.240,00 со ддв.
Memo Chef

Memo Chef

8059591424766
A game for all ages!
ден 990,00 со ддв.
MOCHTOYS КОСИЛКА (Повеќе бои)

MOCHTOYS КОСИЛКА (Повеќе бои)

0661063114
ден 560,00 со ддв.
MONTESSORI ALPHABET PUZZLE 3D

MONTESSORI ALPHABET PUZZLE 3D

8059591420973
A giant puzzle with large shaped letters
Age 3-6
ден 1.240,00 со ддв.
Montessori Baby Flashcards

Montessori Baby Flashcards

8059591422700
Listening to and pronouncing your very first words
ден 790,00 со ддв.
Montessori My First Puzzle - Jungle

Montessori My First Puzzle - Jungle

8059591422380
Puzzle made up of 6 shaped pieces • 5 wooden animals
Age 2-4
ден 990,00 со ддв.
Montessori My First Puzzle - The Farm

Montessori My First Puzzle - The Farm

8059591420140/1264
Puzzle made up of 6 shaped pieces • 5 wooden animals
Age 2-4
ден 990,00 со ддв.
Montessori My First Puzzle - The Forest

Montessori My First Puzzle - The Forest

8059591420133
Puzzle made up of 6 shaped pieces • 5 wooden animals
ден 990,00 со ддв.
Montessori My Little Dolls

Montessori My Little Dolls

8059591424827
Express preferences and make choices; Perform tasks and achieve objectives; Hand-eye coordination
ден 1.240,00 со ддв.
Montessori My Little House

Montessori My Little House

8059591420836

Age 2-5
ден 1.140,00 со ддв.
Montessori Touch Abc

Montessori Touch Abc

8059591420942

Age 3-6
ден 790,00 со ддв.
 Racing Car Black

Racing Car Black Baghera

HERA481/3005
Оваа тркачка кола е наменета за деца на возраст од 1+
ден 2.278,00 со ддв.
Racing Car Blue

Racing Car Blue - Baghera

HERA482/3004
Овој тркачки автомобили е наменети за деца од 1+
ден 2.278,00 со ддв. ден 2.378,00 со ддв.
Racing Car Red

Racing Car Red - Baghera

HERA483/3002
Овие тркачки колички се наменети за деца на возраст од 1 +
ден 2.278,00 со ддв. ден 1.367,00 со ддв.
Racing Car Silver

Racing Car Silver - Baghera

HERA480
Овој тркачки автомобил е наменет за деца на вораст од 1+
ден 2.278,00 со ддв.
Rainbow Unicorns

Rainbow Unicorns

5011863000200
A magical colour matching game! • Features colourful unicorn characters • Develops matching and memory skills and colour recognition skills • Suitable for ages 3-5
ден 690,00 со ддв.
Read & Write

Read & Write

8059591420966
Acquisition of first reading and writing skills • Recognition of capital and small letters • Development of fine manual skills and of eye-hand coordination
Age 3-6
ден 990,00 со ддв.
Fruit with velcro

Scale with metal dishes

4013594518567
Возраст: 3+
ден 1.730,00 со ддв.
Spiderman со мускули

Spiderman со мускули

63/57
Денот на шегата се ближи, изненадете го вашето дете со омилениот лик на Спајдермен
ден 1.000,00 со ддв.
Step by Step Drawing School

Step by Step Drawing School

8059591421062
Logic sequences and first steps in design techniques
Age 3-6
ден 890,00 со ддв.
SugarPlum - Мебел за дневна куќа „Кукла“

SugarPlum - Мебел за дневна соба „Кукла“

МЕ051
Погоден за возрасти - 3 години +
Софа = 13 x 4,5 x 6 см
Колекција Daisylane
ПРОИЗВЕДЕНО ВО АНГЛИЈА
ден 1.420,00 со ддв.
Sweet & Candy - Pic’n’Mix - Le Toy Van

Sweet & Candy - Pic’n’Mix - Le Toy Van

TV335
Возраст: 2+
ПРОИЗВЕДЕНО ВО АНГЛИЈА
ден 1.290,00 со ддв.
that’s how we are made

That’s How We Are Made!

8059591422823
My first game involving the human body
ден 1.140,00 со ддв.
The Human Body under X-Ray

The Human Body under X-Ray

8059591422762/ 2430
Skeleton, systems, functions and vital organs!
ден 930,00 со ддв.
TOOKY TOY ДРВЕНИ ПАЗЛИ САФАРИ

TOOKY TOY ДРВЕНИ ПАЗЛИ САФАРИ

066TK058
Наменета за деца над 3 годишна возраст.
ден 490,00 со ддв.
Баланс даска

Баланс даска

99991
Oвозможете им креативен простор за одлична забава на вашите деца. Купете им мебел кој не само што изгледа убаво, туку и ја буди детската фантазија . Достапно во 4 бои; розева, сина. натур, зелена минт Ја подобрува рамнотежата и координацијата ~Ја поттикнува кретивноста - Го подобрува држењето на телото ~Го намалува ризикот од повреди ~Ги развива сите мускули на телото ~ Го зајакнува умот ~ Не се потребни инструкции ~ Може да го користат 0-100 години
ден 4.500,00 со ддв.
Баланс игра - ДЕЛФИН

Баланс игра - ДЕЛФИН

4013594569019
Забавна игра за целото семејство. Овој делфин ужива да си игра со разнобојните прстени, исто колку што сакаат и вистинските делфини. Целта е да се наместат што е можно повеќе прстени на неговиот стомак, што бара голема тактичка вештина и трпение.
ден 1.160,00 со ддв.
Баланс игра - Фламинго

Баланс игра - Фламинго

3700217382308
Баланс игра од дрво. Направена е од фламинго чиишто крилја можат да се извадат, основа и 10 парчиња со изглед на пилиња. Можат да ја играат два или повеќе играчи, а целта на играта е да се поставуваат пилињата на крилјата на фламингото без да паднат. Оној кому што ќе му се срушат, ја губи играта. Обоена е со природни бои на водена основа.
ден 1.390,00 со ддв.
Блокчиња од дрво - SWEET COCOON

Блокчиња од дрво - SWEET COCOON

3700217344016/2898
Ослободете ја детската фантазија со овие шарени дрвени блокчиња. 20 блокчиња со различни големини, обоени во меки бои. Со нив децата ќе стекнат основна претстава за тежините, гравитацијата и поврзаноста помеѓу одредени елементи. Големиот број начини на коишто можат да се комбинираат, ќе ја поттикнат детската креативност. Материјал Дрво Возраст 2-6 г.
ден 1.950,00 со ддв.
Весела градина - магнетна сложувалка 9 парчиња

Весела градина - магнетна сложувалка 9 парчиња

3700217381820
Игра со асоцијации: поврзете ги силуетите со соодветното животно. Благодарение на магнетот, парчињата на сложувалката се лесни за позиционирање. Оваа игра е лесна за пренесување бидејќи има рачка. 22.5 x 1 x 20 cm
ден 990,00 со ддв.
Воз - Жирафата Софи

Воз - Жирафата Софи

3700217395063
ден 1.590,00 со ддв.
Воз - Шумски животни

Воз - Шумски животни

3700217380229
Воз за составување од локомотива и два вагона, коишто можат да се наредат со различните блокчиња. Ја поттикнува имагинацијата и ги подобрува моторичките вештини. Четиринаесетте дрвени блокчиња во различни форми ќе им помогнат на дечињата да ги научат боите и да ги направат своите први конструкции.
ден 1.350,00 со ддв.
Voz od drvo Amsterdam

Воз од дрво - Амстердам

4013594559218
Возраст: 3+
ден 2.590,00 со ддв.
Воз со шини (50 парчиња) - Hape E3764

Воз со шини (50 парчиња) - Hape E3764

6943478029750/3243
Прекрасен железнички комплет од 50 делови за превоз на патници и на товар. Комплетот вклучува шини, локомотива, вагони, борови дрвја и други додатоци. Доаѓа во своја кутија за складирање, којашто станува дел од сценографијата. Со деловите коишто се прилагодени за мали раце, децата можат да изградат сопствен град. Оваа играчка помага да се развие координација на рацете и очите и просторната свесност, а е одлична и за стимулирање на играњето улоги, комуникацијата, креативните замисли и создавањето сопствени приказни. Овој комплет е компатибилен со сите поважни сетови на возови со шини и може да се комбинираат. НАГРАДИ: Номинирана за Top10 Toys 2020; номинирана за Golden Rocking Horse Awards 2020 година во Германија, Финалист на ASTRA 2020 Best Toys for Kids Awards. Димензии на производот: 50 x 80 x 14 cm. Димензии на кутијата: 32 x 21,5 x 23,5 cm. Материјал: Дрво,пластика Возраст: 3 г. и понатаму Hape е еден од најголемите светски производители на дрвени играчки. Тие се водат од идејата дека иднината им припаѓа на нашите деца и создава играчки кои инспирираат игра, учење и истражување на светот во кој живееме. Сите производи ги исполнуваат, и почесто, ги надминуваат најстрогите меѓународни стандарди за квалитет и безбедност.
ден 3.890,00 со ддв.
Гајба со млечни производи - Le toy Van

Гајба со млечни производи - Le toy Van

TV185/3160
Наменето за деца на возраст од 2+ години
Димензија: 16 x 12 x 6 сантиметри
ПРОИЗВЕДЕНО ВО АНГЛИЈА
ден 1.165,00 со ддв.
Гајба со пецива

Гајба со пецива- Le toy van

TV187/2960
Погоден за возраст - 2 + години
Димензии: 16 x 12 x 6см
ПРОИЗВЕДЕНО ВО АНГЛИЈА
ден 1.165,00 со ддв.
Гитара Конфети - Janod Бренд: Janod

Гитара Конфети - Janod Бренд: Janod

3700217375980
Гитара со 6 метални жици. "Confetti" е комплетна линија на музички играчки на Janod, којашто ги буди сите сетила и ги воведува најмалите музичари во прекрасниот свет на музичката импровизација.
ден 2.390,00 со ддв.
Голем дрвен ксилофон - Janod

Голем дрвен ксилофон - Janod

3700217376055
Дрвен ксилофон со 15 тонови. Содржи 2 удиралки. "Confetti" е комплетна линија на музички играчки на Janod, којашто ги буди сите сетила и ги воведува најмалите музичари во прекрасниот свет на музичката импровизација.
ден 1.490,00 со ддв.
Гранд пијано (розево) - HAPE

Гранд пијано (розево) - HAPE

6943478008885/3264
Ова гранд пијано е совршен почетен инструмент за малите музичари со голема желба да свират. Ова пијано со 30 клавиши е совршена комбинација на елегантен класичиен изглед и функционален музички инструмент прилагоден за деца. Изработено од дрво. Димензии: 50 x 52 x 60 cm Возраст: 3г+ Hape е еден од најголемите светски производители на дрвени играчки. Тие се водат од идејата дека иднината им припаѓа на нашите деца и создава играчки кои инспирираат игра, учење и истражување на светот во кој живееме. Сите производи ги исполнуваат, и почесто, ги надминуваат најстрогите меѓународни стандарди за квалитет и безбедност.
ден 8.790,00 со ддв.
Гранд пијано (Црно) - Hape

Гранд пијано (Црно) - Hape

6943478008892
Ова гранд пијано е совршен почетен инструмент за малите музичари со голема желба да свират. Ова пијано со 30 клавиши е совршена комбинација на елегантен класичиен изглед и функционален музички инструмент прилагоден за деца. Изработено од дрво. Димензии: 50 x 52 x 60 cm Возраст: 3г+ Hape е еден од најголемите светски производители на дрвени играчки. Тие се водат од идејата дека иднината им припаѓа на нашите деца и создава играчки кои инспирираат игра, учење и истражување на светот во кој живееме. Сите производи ги исполнуваат, и почесто, ги надминуваат најстрогите меѓународни стандарди за квалитет и безбедност.
ден 8.790,00 со ддв.
Гранд пијано deluxe ( бело ) - Hape

Гранд пијано deluxe ( бело ) - Hape

6943478019485/3265
Електронско пијано со класичен изглед и извонреден резонантен звук.
ден 10.490,00 со ддв.
Dvorec za redenje

Дворец за редење

4013594589154
Возраст: 3+
ден 1.390,00 со ддв.
Допри и препознај ги различните животни - Montessori

Допри и препознај ги различните животни - Montessori

8059591420188

• 6 дводелни сложувалки со животни
• 6 парчиња за допирање
• Мала памучна вреќичка
Возраст: 1-4 г.
ден 1.360,00 со ддв.
Дрвени двогледи со леќи од калеидоскоп

Дрвен двоглед - Le toy van

PL116
Дрвени двогледи со леќи од калeдоскоп
Возраст - 18 месеци+
Димензии: 114mm x56mm x 85mm
ПРОИЗВЕДЕНО ВО АНГЛИЈА
ден 1.162,00 со ддв.
Дрвен телефон со звуци

Дрвен телефон со звуци

3700217353346/1984
Дрвен телефон со 7 различни звуци. Заштитен е со силиконска футрола. Содржи 2 батерии LR44 1,5V. Изработен е од буково дрво со 7 пластични копчиња.
ден 890,00 со ддв.
Дрвена играчка - Патека со гасеница

Дрвена играчка - Патека со гасеница

3700217380557

Трите топчиња поминуваат низ сонцето и низ облаците, а потоа низ тунелот.
Откако ќе заѕвонат со ѕвончето стигнуваат во градината и порават гасеница.
Преку следењето на движењето на топките, кај децата се подобрува острината на видот.
ден 2.290,00 со ддв.
Дрвена играчка - Патека со калеми

Дрвена играчка - Патека со калеми

3700217351533

Прекрасна цик-цак кула илустрирана со животинчиња, којашто ги унапредува моторичките способности кај децата.
Исто така, следењето со погледот на калемите што се лизгаат по патеката, придонесува за подобрување на острината на видот.
Детето може долго време да се забавува гледајќи ги калемите што се тркалаат надолу и ѕвонат на малото ѕвонче.
Обоена е со природни бои на водена основа.
ден 1.650,00 со ддв.
Дрвена играчка за составување - Мече

Дрвена играчка за составување - Мече со пчела

3700217351564
Убава 2 во 1 играчка за составување обоена со меки и модерни бои.
Од едната страна изгледа како мече, а од другата како панда.

Малата пчелка и цветот на којшто стои исто така се направени од неколку делчиња.
Обоена е со природни бои на водена основа.
ден 990,00 со ддв.
Дрвена играчка за туркање

Дрвена играчка за туркање

3700217351540
Прекрасна играчка за туркање со многу меки и трендовски бои со насликани слатки животни што ќе им послужи на децата како поддршка додека учат да одат. Кога се тркалаат, топчињата одвнатре анимираат и ѕвонат удирајќи се едно од друго. Рачката може да биде одвртена и прилагодена за висината на вашето дете (две позиции). Боите се на водена основа. Димензии 16.8 x 9 x 49 cm Материјал Дрво ( иверка и црешово дрво) Возраст 18-36 м.
ден 1.390,00 со ддв.
Дрвена играчка со топчиња и ксилофон - Janod

Дрвена играчка со топчиња и ксилофон - Janod

3700217351557/1830
Прекрасна музичка играчка со 2 игри. Со неа може да се игра на тој начин што топчињата се удираат со чеканчето со изглед на пчела, за кога ќе паднат врз ксилофонот да создадат мелодија. Исто така, може да служи и како ксилофон, откако тој ќе се извлече од играчката. Бојадисана е со меки и современи бои на водена основа.
ден 1.650,00 со ддв.
Дрвена количка CRAZY RABBIT

Дрвена количка CRAZY RABBIT

3700217359973
Однесете ги вашите омилени играчки надвор на прошетка во лудата количка! Турнете ја количката за да заѕвони ѕвончето. Гумените прстени на тркалцата не оставаат траги на подот и го прават движењето на оваа количка многу тивко. Овој непослушен зајак има меки уши од филц, а убавите бои и црвените тркала со бели точки го прават многу стилски придружник.
ден 3.490,00 со ддв.
TOOKY TOY ДРВЕНИ ПАЗЛИ АЗБУКА

ДРВЕНИ ПАЗЛИ АЗБУКА

066TY852/3762
Погодно за деца над 3 години.
ден 590,00 со ддв.
Дрвено сметало со букви, зборови и бројки

Дрвено сметало со букви, зборови и бројки

3700217380069
Извонредна играчка во вид на абакус за учење на англиската азбука и на бројките. Постарите деца можат да учат да читаат, да пишуваат и да бројат. Зад секоја буква има илустрација на збор којшто почнува со таа буква (на пр. A за ‘’Apple’’, B за Ball итн.) Дизајнот е исклучително удобен за малите детски раце. Ова сметало со букви има висока едукативна вредност и, со ваша помош, ќе го води детето кон секојдневно учење на зборови на многу забавен начин.
ден 1.390,00 со ддв.
Едукативна сложувалка - Светските реткости

Едукативна сложувалка - Светските реткости

3700217326777/2859
Сложувалка од 350 парчиња + 50 3Д фигури. Оваа чудесна едукативна сложувалка ќе му овозможи на вашето дете да ги открие најпрепознатливите места на светот. Содржи и едукативна брошура за откривање на чудата на светот и нивните одлики. Содржи и 50 картонски фигури коишто треба да се постават на соодветното место на сложувалката, откако таа ќе се состави. Името на секој објект е наведено на задната страна на фигурата. Сетот содржи и постер.
ден 1.590,00 со ддв.
Едукативна сложувалка - Сончевиот Систем

Едукативна сложувалка - Сончевиот Систем

3700217326784/3448
Оваа чудесна едукативна сложувалка ќе му овозможи на вашето дете да го открие Сончевиот Систем. Содржи и едукативна брошура, со којашто ќе открие повеќе факти за планетите. Сетот содржи и постер.
ден 1.090,00 со ддв.
Едукативни картички со текстури - Montessori

Едукативни картички со текстури - Montessori

8059591423738/2860
Набљудувај, допри, почувствувај! Содржи: 4 тактилни картички со текстури 20: Картички со илустрација Инструкции Дали е боцкаво, грубо, меко или мазно? Допрете ги тактилните плочки и поврзете ја секоја површина со соодветна слика. Со овие картички, децата можат да експериментираат со чувството за допир и препознавајќи ги површините да класифицираат предмети.
ден 790,00 со ддв.
Желки за редење - Janod

Желки за редење - Janod

3700217353377
4 забавни желки со 12 различни форми и бои за редење. Им помага на бебињата да ги развијат моторичките вештини и координацијата. Четирите желки можат лесно да се спојат и одвојат една од друга. Обоено со водени бои.
ден 1.390,00 со ддв.
Жирафата Софи - Пирамида од 5 коцки

Жирафата Софи - Пирамида од 5 коцки

3700217395032
Оваа игра зо ѕидање, направена од 5 дрвени коцки ќе ги поттикне вашите деца во развојот на координацијата и на опсервациските способности. Секоја страна на кцките е илустрирана со различна тема: Софи и нејзините пријатели, бројки, букви и париски пејзаж за сложување. Исто така, на сите блокчиња е изрежана различна форма.
ден 1.590,00 со ддв.
Жирафата Софи - Сортирач за форми

Жирафата Софи - Сортирач за форми

3700217395056
Оваа шарена куќичка е идеална за учење на бои и форми, но и за играње со жирафата Софи во нејзината куќичка. Седумте различни блокчиња, коишто треба да се вметнат во куќичката, ќе им помогнат на децата во развојот на координацијата и вештината на рацете.
ден 1.990,00 со ддв.
ЗАЈАК „ПРЕСТИЖ“ 55 CM - KALOO

ЗАЈАК „ПРЕСТИЖ“ 55 CM - KALOO

4895029635397
55 cm големо зајаче со свиленкасто меко и мазно крзно и елегантна сива боја. Неговата исклучителна големина гарантира навистина големи прегратки. Доаѓа со приврзок на којшто можете да ги напишете вашите топли желби и да го исполните вашиот подарок со чувства. Материјал 100 % полиестер / 100 % polyester Одржување Може да се пере во машина, одвоено и без додатоци како што се омекнувачи, отстранувачи на дамки и сл. / Може да се суши во машина, на ниска температура. Димензии 51 см
ден 3.090,00 со ддв.
Игра - Научи да броиш од 1 до 5 со дрвени прстени

Игра - Научи да броиш од 1 до 5 со дрвени прстени

4013594589680
Возраст: 2+
ден 1.120,00 со ддв.
 Игра со дрвени форми и големини - Janod

Игра со дрвени форми и големини - Janod

3700217350628
Совршена стимулативна играчка за учење на големините низ игра. Со дрвените блокчиња може да се игра на 3 начини: да се ставаат едно во друго, да се редат едно врз друго, или да се постават на соодветното место на подлогата. Исто така, децата можат да ги учат и боите, бидејќи секое делче има различна боја. Дрвената подлога е со силиконски ногарки, за поголема стабилност. Погодна е за развојот на фините моторички вештини, координацијата, чувството за простор и за учење на формите и боите. Обоена е со водени бои.
ден 1.790,00 со ддв.
Игра со запченици

Игра со запченици

4013594585309

Вртењето на запчениците создава поголема илустрација, којашто постојано се менува во зависност од распоредот на запчениците.
Ова ги поттикнува децата да експериментираат и постојано да креираат нешто ново.
ден 680,00 со ддв.
Играчка за влечење ЗАЈАЧИЊА - Janod

Играчка за влечење ЗАЈАЧИЊА - Janod

3700217382070
Семејство зајачиња коишто може да ги водите со себе каде и да одите. Извонредна играчка за ран детски развој, којашто помага во подобрувањето на моторичките вештини. Направена е од бука и цреша. Нозете на зајачињата се од имитација на кожа. Обоена со водени бои.
ден 1.290,00 со ддв.
Играчка за влечење ПАЈЧИЊА - Janod

Играчка за влечење ПАЈЧИЊА - Janod

3700217382117
Семејство пајчиња коишто може да ги водите со себе каде и да одите. Извонредна играчка за ран детски развој, којашто помага во подобрувањето на моторичките вештини. Направена е од бука и цреша. Нозете на пајчињата се од имитација на кожа. Обоена со водени бои.
ден 990,00 со ддв.
Играчка за редење - Лисица

Играчка за редење - Лисица

3700217380144
Играчка за редење со изглед на лисица. Направена е од 5 дрвени форми.
ден 990,00 со ддв.
Играчка од дрво - Месечина и рамнотежа

Играчка од дрво - Месечина и рамнотежа

4013594095402
Ви треба мирна рака за да поставите што е можно повеќе парчиња на месечината.
Возраст 4+
ден 990,00 со ддв.
 Играчка од дрво - ПОЛЖАВ - Janod

Играчка од дрво - ПОЛЖАВ - Janod

3700217351595
Забавен придружник на малите дечиња, којшто ќе ги поттикнува да се движат и ќе ги воведе во светот на музиката на многу разигран начин. Материјал Дрво Димензии 20,5 x 8,9 x 20 cm Возраст 1-3 г.
ден 1.840,00 со ддв.
Играчка од дрво ТЕЖИНИ - Janod

Играчка од дрво ТЕЖИНИ - Janod

3700217350635
Трпението и концентрацијата се неопходни за да се направат сите различни форми во оваа баланс игра. Со шеснаесетте блокчиња во различни форми и бои, оваа магнетна игра им овозможува на децата да ја споредуваат тежината на различните елементи на забавен начин. Исто така, тие ќе можат да ги репродуцираат илустрациите зададени на приложените картички, за да ги подобрат координацијата и вештината на рацете. Оваа развојна играчка го развива и чувството за рамнотежа и ја подобрува концентацијата. Обоена е со водени бои.
ден 1.650,00 со ддв.
Јас ги учам боите - Магнетна игра - Janod

Јас ги учам боите - Магнетна игра - Janod

3700217353216
Со на оваа магнетна табла, вашето дете ќе ги учи боите со пополнување на цртежите со помош на многубојните плочки во разни бои! Големите кружни плочки се погодни за малите раце, а таблата ќе ја разбуди детската креативност! Содржи 10 двострани картички, 42 магнетни плочки и кутија со креди. Димензии: 26.8 x 5 x 26.8 cm
ден 1.890,00 со ддв.
Камион со 4 автомобили - Janod

Камион со 4 автомобили - Janod

3700217385729
Камион за транспорт на автомобили. Може да носи 4 автомобили, по 2 на двете нивоа. Едноставен е за користење: само повлечете ги црвените рачки наназад за да се спушти рампата и отворете ја вратата. Содржи 4 различни тркачки коли.
ден 2.590,00 со ддв.
Каса за во продавница

Каса за во продавница

4013594515757/3463
Издавајте им сметки на вашите купувачи со оваа прекрасна целосно функционална дрвена каса од Goki. Таа има фиока за чување на парите, скенер, вистински дисплеј, кредитна картичка и хартиена ролна.
ден 3.590,00 со ддв.
Каса за во продавница со рачка и ѕвонче

Каса за во продавница со рачка и ѕвонче

4013594517331
Издавајте им сметки на вашите купувачи со оваа прекрасна дрвена каса од Goki. Таа има и фиока за чување на парите, којашто се отвора со помош на рачка. При отворањето фиоката испушта звук на ѕвонче. Можеби некои купувачи ќе сакаат да платат со кредитна картичка, па затоа на оваа каса има специјално место за плаќање со картичка.
ден 2.560,00 со ддв.
Касичка за пари ЗАЈАЧЕ - Janod

Касичка за пари ЗАЈАЧЕ - Janod

3700217346546
Оваа дрвена касичка со изглед на ЗАЈАЧЕ, ќе ги инспирира дечињата да ја полнат со монети и банкноти, а истовремено ќе биде и декорација во детската соба. Децата ќе можат да ја видат својата заштеда низ прозорчето на предната страна. Парите можат да се извадат од задната страна на животното, којашто се затвора со магнетно капаче.
ден 1.290,00 со ддв.
Касичка за пари ПРАСЕ - Janod

Касичка за пари ПРАСЕ - Janod

3700217346539
Со оваа касичка, штедењето ќе биде вистинско задоволство. Оваа дрвена касичка со изглед на прасе, ќе ги инспирира дечињата да ја полнат со монети и банкноти, а истовремено ќе биде и декорација во детската соба. Децата ќе можат да ја видат својата заштеда низ прозорчето на предната страна. Парите можат да се извадат од задната страна на животното, којашто се затвора со магнетно капаче.
ден 1.290,00 со ддв.
Кола - Жирафата Софи

Кола - Жирафата Софи

3700217395070
Количката на жирафата Софи е забавна играчка којашто ќе помогне во развојот на моторичките вештини кај децата.
ден 1.390,00 со ддв.
Количка CRAZY DOGGY

Количка CRAZY DOGGY

3700217359959
Возете ги своите играчки насекаде во оваа прекрасна количка. Гумените прстени на тркалцата не оставаат траги на подот и го прават движењето на оваа количка многу тивко.
ден 3.490,00 со ддв.
Количка нилски коњ - Janod

Количка нилски коњ - Janod

3700217380038/1204
Оваа тренди количка, со изглед на нилски коњ, е идеална за развојот на моторичките вештини кај децата и чувството за рамнотежа.
ден 4.490,00 со ддв.
Количка со дрвени блокчиња

Количка со дрвени блокчиња

3700217351526
Прекрасна количка со дрвени блокчиња со различни илустрации и форми. Количката и блокчињата се насликани со модерни водени бои. Блокчињата се дизајнирани да помогнат во развојот на моторичките вештини кај децата и да помоганат во учењето на различните форми и бои. Димензии 19 x 16.5 x 6.8 cm Материјал Дрво / Wood Возраст 18м+
ден 1.290,00 со ддв.
Количка со дрвени коцки со букви и сметало

Количка со дрвени коцки со букви и сметало

3700217353797
ден 4.490,00 со ддв.
Количка со ксилофон - Sweet Cocoon - Janod

Количка со ксилофон - Sweet Cocoon - Janod

3700217344061
Малите музичари ќе го сакаат овој дрвен ксилофон во форма на количка за влечење. На тој начин музиката ќе ги придружува насекаде. Се движи тивко, благодарение на гумените прстени на тркалата. Оваа играчка е дел од колекцијата Sweet Cocoon, префинети играчки со бои инспирирани од тековните трендови и коишто нежно го поттикнуваат раниот детски развој.
ден 2.490,00 со ддв.
Количка шумски животни - Лисица

Количка шумски животни - Лисица

3700217380106
Оваа прекрасна играчка за возење со форма на лисица е идеално прилагодена за развој на моторни вештини на децата и за рамнотежа. Таа ќе стане идеален придружник за да му помогне на детето да го одржи и да го најде својот баланс, додека му овозможува да го открие светот наоколу. Четирите гумени тркала на оваа играчка за возење обезбедуваат безбедно и стабилно возење. Висината за седиштето : 22,8 см. Димензии 53 x 28.5 x 42 cm Материјал Дрво Возраст 12м-36м
ден 4.690,00 со ддв.
Колку е часот?

Колку е часот?

3700217350765
Овој дрвен часовник е идеална играчка за да го научи времето додека детето се забавува! Вистински комплетен часовни за репродукција на часовите којшто содржи:13 модели на картички со дигитален формат на едната и аналоген на другата страна, за детето да ги запознае двата системи за читање на времето, 1 празна картичка за да се пишуваат други комбинации со користење на двата маркери кои се содржани (црвен за часовите и син за минутите), 6 картички за да се вметнат во оворот на часовникот: ден / ноќ и 4 картички за подобра визуелизација на поимите 15, 30, 45 и 60 минути. Рачката на часовникот се враќа кон назад за поголема стабилност. Боите се на водена основа.
ден 1.860,00 со ддв.
Комплет возови со шини и масичка (Hape Е3766)

Комплет возови со шини и масичка (Hape Е3766)

Е3766/3242
Луксузен комплет од 70 делови и локомотива што се движи на батерии.
ден 9.490,00 со ддв.
Кооперативна игра за деца со раскажување

Кооперативна игра за деца со раскажување

8059591424063
Да разговараме и да раскажуваме приказни!
ден 1.240,00 со ддв.
Коцка со активности - Goki

Коцка со активности - Goki

4013594587358
Голема коцка којашто во себе крие многу различни активности: вртење, сортирање, запченици... Секоја активност на оваа коцка стимулира различна умешност кај децата. Секоја од тие способности е важна за нивниот правилен и успешен развој - фина моторика, координација, концентрација, фантазија, распознавање на бои, сортирање и ориентација. Забавните игри на оваа коцка ќе ги занимаваат децата со часови. Бојадисана е со водени бои. Димензии: 21.5 x 22.5 x 30.7
ден 2.590,00 со ддв.
Коцка со активности - Janod Бренд: Janod

Коцка со активности - Janod Бренд: Janod

3700217382568/2797
Дрвена коцка со осум различни активности: • Страна со ротирачко тркало полно со дрвени јајца во различни големини, коешто децата можат да го вртат со помош на дршката и ротирачкото копче со илустрација на месечина, коешто произведува звук и со тоа го стимулира слухот. • Страна со 3 запчаници, огледало и гасеница што може да се превртува • Лавиринт за развој на спретноста и опсервациските способности. • 5 блокчиња во различни форми и бои. • Спирала за развој на фините морорички способности, координацијата и концентрацијата.
ден 4.490,00 со ддв.
Кош со сталка - Polsan

Кош со сталка - Pilsan

03 398
Возраст: 3+
ден 2.990,00 со ддв.
Креветче за кукли - Candy Chic - Janod

Креветче за кукли - Candy Chic - Janod

3700217358891/2522
Овој прекрасен дрвен кревет за кукли, со светкави детали, е идеален за успивање на куклите. Со неговата перница, душек и покривка со златни точки, „бебето“ ќе добие беспрекорна нега. Соодветен за кукли со големина до 42 cm (куклата на фотографијата не е дел од производот). Потребно е склопување.
ден 2.590,00 со ддв.
Креветчиња за кукли - CANDY CHIC - Janod

Креветчиња за кукли - CANDY CHIC - Janod

3700217358877
Овие 2 прекрасни креветчиња се совршени за вашите бебиња да заспијат со нежен сон. Креветчињата можат да се разделат и да се постават едно покрај друго, или пак едно врз друго, со скаличка за пристап до повисокото креветче. Со 2 перници, 2 душека и 2 покривки украсени со златни точки, тие ќе ви овозможат совршена грижа за вашите омилени бебиња. Соодветни се за кукли со големина до 42 cm (куклите на фотографиите се само за пример и не се дел од комплетот).
ден 2.790,00 со ддв.
Ксилофон - Конфети - Janod

Ксилофон - Конфети - Janod

3700217376048
Метален ксилофон со 12 тонови
ден 1.190,00 со ддв.
Ксилофон EverEarth

Ксилофон EverEarth

6923619426020
Дрвен ксилофон со осум обоени метални плочки.
ден 1.290,00 со ддв.
Ксилофон- Le toy Van

Ксилофон- Le toy Van

PL124
Наменето за деца на возраст- 18+
Димензии: 19x31-41x18
ПРОИЗВЕДЕНО ВО АНГЛИЈА
ден 1.420,00 со ддв.
Кукла “ROSE“ 25cm - Kaloo

Кукла “ROSE“ 25cm - Kaloo

4895029620805
Запознајте ја ROSE, малиот сонувач во семејството Tendresse. Таа има нежна насмевка и розов фустан. Неколку детали ја прават навистина специјална: срцата извезани на нозете, цветот на главата, којшто е во хармонија со нејзината облека и долгата панделка на грбот, на којашто може да се напише име.
ден 1.390,00 со ддв.
Кукла „Perle K“ 32cm - Kaloo

Кукла „Perle K“ 32cm - Kaloo

4895029620768
Perle K е потполна нежност и елеганција. Таа е како мала принцеза, со нејзината тул сукња и прекрасниот цвет на главата. Деталите на нејзиното лице се внимателно ивезани, давајќи ѝ пријателски и љубезен израз. Со нејзината нежна насмевка и извонредна мекост, таа секогаш ќе биде блиску до вашите малечки девојчиња. Сите материјали се внимателно избрани за да овозможат лесно одржување.
ден 1.890,00 со ддв.
Kula za dzidanje Vinozhito

Кула за ѕидање - Виножито

4013594585873
Возраст: 2+
ден 1.090,00 со ддв.
Куфер со алати - Janod

Куфер со алати - Janod

3700217364816
Кутија со сите алати што им се потребни на малите кнструктори. Содржи 9 алати.
ден 2.190,00 со ддв.
Магична боенка ВО ВСЕЛЕНАТА (Водена магија)

Магична боенка ВО ВСЕЛЕНАТА (Водена магија)

5011979592033
6 слики на дебела подлога што може повеќепати да се бојат со пенкалото со вода. Наполнете го пенкалото со вода и користете го за да ги откриете скриените слики. Боите магично ќе се појавуваат повторно и повторно. Соодветно за возраст 3+ години
ден 490,00 со ддв.
Магична боенка ВОЗИЛА (Водена магија)

Магична боенка ВОЗИЛА (Водена магија)

5011979580337
6 слики на дебела подлога што може повеќепати да се бојат со пенкалото со вода. Наполнете го пенкалото со вода и користете го за да ги откриете скриените слики. Боите магично ќе се појавуваат повторно и повторно. Соодветно за возраст 3+ години
ден 490,00 со ддв.
Магична боенка ВОЛШЕБНИ СУШТЕСТВА (Водена магија)

Магична боенка ВОЛШЕБНИ СУШТЕСТВА (Водена магија)

5011979565877
6 слики на дебела подлога што може повеќепати да се бојат со пенкалото со вода. Наполнете го пенкалото со вода и користете го за да ги откриете скриените слики. Боите магично ќе се појавуваат повторно и повторно. Соодветно за возраст 3+ години
ден 490,00 со ддв.
Магична боенка ЖИВОТНИ (Водена магија)

Магична боенка ЖИВОТНИ (Водена магија)

5011979523723/3428
6 слики на дебела подлога што може повеќепати да се бојат со пенкалото со вода. Наполнете го пенкалото со вода и користете го за да ги откриете скриените слики. Боите магично ќе се појавуваат повторно и повторно. Соодветно за возраст 3+ години
ден 490,00 со ддв.
 Магична боенка САФАРИ (Водена магија)

Магична боенка САФАРИ (Водена магија)

5011979580276
6 слики на дебела подлога што може повеќепати да се бојат со пенкалото со вода. Наполнете го пенкалото со вода и користете го за да ги откриете скриените слики. Боите магично ќе се појавуваат повторно и повторно. Соодветно за возраст 3+ години
ден 490,00 со ддв.
Магична боенка ЏУНГЛА (Водена магија)

Магична боенка ЏУНГЛА (Водена магија)

6 слики на дебела подлога што може повеќепати да се бојат со пенкалото со вода. Наполнете го пенкалото со вода и користете го за да ги откриете скриените слики. Боите магично ќе се појавуваат повторно и повторно. Соодветно за возраст 3+ години
ден 490,00 со ддв.
Магична кутија 4 во 1 - Janod

Магична кутија 4 во 1 - Janod

3700217350147
Четири активности комбинирани во една единствена кутија за носење: - Магична табла за цртање со игла. Едноставно, лизнете ја рачката одлево надесно и цртежот се брише како со магија! - Магнетна страна со 42 магнети (27 букви, 10 бројки и 5 знаци) за децата да ја научат абецедата и да ги извршуваат своите први пресметки додека се забавуваат. Црна табла со кутија со креда и четка. Бела табла за пишување со маркер за суво бришење (маркерот не е вклучен во комплетот). Вашето дете може да ја носи оваа пригодна играчка насекаде, користејќи ја рачката. Откако ќе заврши, сè се вклопува внатре. Материјал Дрво Димензии 37 x 4 x 30 cm Возраст 3-8 години
ден 2.290,00 со ддв.
Магнетна едукативна игра - Janod

Магнетна едукативна игра - Janod

J08035
30 големи магнетни форми и стотици можни комбинации! Оваа магнетна игра е идеална за развојот на фините моторички вештини на вашите деца. Исто така, ќе им помогне да ги распознаваат различните делови од лицето како и изгледот на неколку животни. Содржи: 1 подлога, 30 различни форми со делови од лицето и 7 картички со примери.
ден 1.390,00 со ддв.
Магнетна игра - ЕМОЦИИ - Janod

Магнетна игра - ЕМОЦИИ - Janod

3700217380380
Оваа магнетна игра, ќе го воведе вашето дете во светот на различните емоции со помош на илустрираните картички на коишто се претставени ситуации од секојдневниот живот. Играта содржи и водич за емоции, напишан од експерти по психомоторика. Позадината на секоја картичка има израз на лице којшто е одговор за која емоција се работи во конкретната ситуација. Секој израз на лице од картичката кореспонидира со ист таков магнет, којшто служи за да се репродуцира соодветата емоција. Комплетот содржи 10 емоции за откривање: радост, страв, тага, гнев, засраменост/срамежливост, љубов, одбивност, смеа, љубомора, изненадување. Играта има 2 нивоа: едноставно пресликување на изразот на позадината на картичката, или, за поголемите деца, да се обидат да претпостават која емоција е поврзана со одредена ситуација. На дното од кутијата има огледалце, коешто ќе им овозможи на децата да се гледаат додека прават израз на лицето соодветен на одредена емоција. Содржина: 1 дрвена подлога, 27 големи магнети (10 лица, 10 смајли, 7 магнети-облеки) и 20 картички со претставени ситуации. Возраст: 2-5 години. Материјал: Дрво, картон
ден 1.590,00 со ддв.
Магнетна книга - Англиската азбука

Магнетна книга - Англиската азбука

3700217327125
Едукативна магнетна игра за учење на англиската азбука. Направена е од 26 илустрирани магнети и 116 магнети со букви. Откако ќе ја отвори книгата, задачата е детето правилно да го напише илустрираниот збор.
ден 1.150,00 со ддв.
Магнетна книга - Германската азбука

Магнетна книга - Германската азбука

3700217327125
Едукативна магнетна игра за учење на германската азбука. Направена е од 26 илустрирани магнети и 116 магнети со букви. Откако ќе ја отвори книгата, задачата е детето правилно да го напише илустрираниот збор.
ден 1.150,00 со ддв.
Магнетна книга - Годишни времиња

Магнетна книга - Годишни времиња

3700217327217
Магнетна игра - Годишни времиња. Со оваа игра детето ќе може да ги реди делчињата и да ги прикажува четирите годишни времиња. Направена е од 115 илустрирани магнети и 4 картички. Откако ќе ја отвори книгата, задачата е детето да ја дополни картичката со различни магнети поврзани со годишното време коешто е илустрирано на неа. Оваа игра ги поттикнува детската имагинација и креативност на многу забавен начин. Димензии 19 x 4 x 26 cm Материјал Картон • Cardboard Возраст 3-8 г.
ден 1.150,00 со ддв.
Магнетна книга - Животни

Магнетна книга - Животни

3700217327231
Магнетна игра со животни. Со оваа игра детето ќе може да ги реди делчињата и да ги прикажува различните животни. Направена е од 30 илустрирани магнети и 10 картички. Откако ќе ја отвори книгата, задачата е детето со различните магнети да го направи животното коешто е илустрирано на картичката. Оваа игра ги поттикнува детската имагинација и креативност на многу забавен начин. Димензии 19 x 4 x 26 cm Материјал Картон • Cardboard Возраст 3-8 г.
ден 1.150,00 со ддв.
Магнетна книга - Колку е часот?

Магнетна книга - Колку е часот?

3700217327248
Колку е часот? Со оваа игра детето ќе може на забавен начин да научи да распознава колку е часот. Направена е од 70 илустрирани магнети и 8 двострани картички (= 18 сцени). Откако ќе ја отвори книгата, задачата е детето со различните магнети да ја направи истата сцена што е илустрирана на картичката.
ден 1.150,00 со ддв.

Filter by:

Clear All
Min: ден 200,00 Max: ден 13.100,00
ден200 ден13100
Close