Немате ставки во вашата кошничка.
Close
Пребарување
Filters

Креветчиња

Види како Табела Листа
Подреди по
Приказ по страна
Caretero Транспортно креветче Basic

Caretero Транспортно креветче Basic (Повеќе бои)

TERA-3943
Транспортно креветче погодно за деца со тежина до 15 кг
ден 3.790,00 со ддв. ден 3.112,00 со ддв.
CHICCO КРЕВЕТЧЕ NEXT TO ME MAGIC CO-SEEPING BEIGE

CHICCO КРЕВЕТЧЕ NEXT TO ME MAGIC CO-SEEPING BEIGE

797011400
Погоден од раѓање до приближно 6 месеци / максимална телесна тежина од 9 кг
ден 15.990,00 со ддв.
JUNGLE КРЕВЕТЧЕ ПРЕНОСЛИВО MOON PRINT (Повеќе бои)

JUNGLE КРЕВЕТЧЕ ПРЕНОСЛИВО MOON PRINT (Повеќе бои)

010317
Jungle преносливо креветче за деца
ден 3.590,00 со ддв.
Caretero Транспортно креветче Grande plus - Navy

Caretero Транспортно креветче Grande plus - Navy

TERO-3553
Погодно за деца со тежина до 15 кг
ден 6.940,00 со ддв. ден 5.552,00 со ддв.
Caretero Транспортно креветче Grande plus - Navy

Caretero Транспортно креветче Grande plus - Mint

TERO-3552
Погодно за деца со тежина до 15 кг
ден 6.940,00 со ддв. ден 5.552,00 со ддв.
Kikka boo Креветче -  Мedley со 2 нивоа (Повеќе бои)

Kikka boo Креветче - Мedley со 2 нивоа (Повеќе бои)

550050
Наменето за деца од 0 до 36 месеци
ден 3.990,00 со ддв.
Kikka boo Креветче - Pyjama Party 2 level (розево и сино)

Kikka boo Креветче - Pyjama Party 2 levels (розево и сино)

55514
Наменето за деца од 0 до 36 месеци
ден 3.790,00 со ддв.
Kikka boo Креветче - Pyjama Party 1 level (розево и сино)

Kikka boo Креветче - Pyjama Party 1 level (розево и сино)

55513
Наменето за деца од 6 до 36 месеци
ден 3.190,00 со ддв.
Kikka boo Креветче - Welcome Baby (беж и сиво)

Kikka boo Креветче - Welcome Baby (беж и сиво)

55479

Наменет за деца од самото раѓање до 6 месеци.
Креветче со механизам за вибрации, музика и светла и можност за рачно клацкање
ден 7.490,00 со ддв.
Kikka boo Креветче - Dessine Moi (тиркизно, беж и сиво)

Kikka boo Креветче - Dessine Moi (тиркизно, беж и сиво)

55433
Наменет за деца од самото раѓање до 36 месеци.
ден 6.490,00 со ддв.
Kikka boo Креветче - Dolce Sonno (сино, розево, беж и сиво)

Kikka boo Креветче - Dolce Sonno (сино, розево, беж и сиво)

55506
Наменето за деца од самото раѓање до 36 месеци.
ден 4.990,00 со ддв.
Kikka boo Креветче - Mam & Me (беж и сиво)

Kikka boo Креветче - Mam & Me (беж и сиво)

55526
Наменета за деца од само раѓање до 6 месеци
ден 4.290,00 со ддв.
Kikka boo Креветче - Bonne Nuit

Kikka boo Креветче - Bonne Nuit

55286
Наменета е за деца на возраст од 0 до 6 месеци, со тежина не повеќе од 9 кг.
ден 8.290,00 со ддв.
Kikka boo Креветче - So Gifted (розево, беж и сиво)

Kikka boo Креветче - So Gifted (розево, беж и сиво)

55387
Наменет за деца од самото раѓање до 36 месеци.
ден 3.790,00 со ддв.
Kikka boo Транспортно креветче - Milky way (Повеќе бои)

Kikka boo Транспортно креветче - Milky way (Повеќе бои)

550119
Наменет за деца од самото раѓање до 36 месеци.
ден 6.190,00 со ддв.
Chipolino креветче - Sweet Dreams

Chipolino креветче - Sweet Dreams

KOSSD0202MO
Наменета е за деца на возраст од 0 до 6 месеци, со тежина не повеќе од 9 кг.
ден 6.790,00 со ддв.
Chipolino креветче "Блиску до мене" - Повеќе бои

Chipolino креветче "Блиску до мене" - Повеќе бои

KOSCLO182BE
Наменета е за деца на возраст од 0 до 6 месеци, со тежина не повеќе од 9 кг. Функции "Фиксирање на креветот на родителот до креветчето на бебето". Ова им им овозможува на родителите да спијат во непосредна близина со детето. Може да се користи и како обично креветче. Лесно и удобно. Навлаките може да се отстранат за полесно чистење. Има 5 позиции / и антирефлуксна позиција. Лесно и компактно за виткање и составување. Произведена во согласност со низ услови и барања на европските стандарди EN1130 со 100% безбедни материали Големина: 105x70x86 см Бојан сива и крем-розева
ден 6.400,00 со ддв.
 Chipolino креветче за спиење Сахара

Chipolino креветче за спиење Сахара

KOSISA192RO
Наменета за новородени бебиња и деца со тежина до 15 kg. Две нивоа за душек - соодветно за новороденчиња бебета. Луксузна рамка повиена со странични џебови за еднократни пелени, додатоци и козметика. Страничен влез со патент, кој дава на детето можност лесно да влегува и излегува од креветчето. Луксузна прекривка. Две тркала со стопер за лесно движење на креветот. Голем страничен џеб за играчки и аксесоари. Лесен за виткање и расклопување. Произведени во согласност со барањата на европските стандарди EN716 и EN12221 со 100% безбедни материали Должина - 125 см / Ширина - 65 см Боја: розева
ден 5.250,00 со ддв.
Chipolino Tраспортно креветче и игрална Капри

Chipolino Tраспортно креветче и игрална Капри

KOSIK0191MO
Дизајниран за доенчиња и деца со тежина до 15 кг. Мека рамка за пониско ниво. Два странични џебови за играчки и додатоци. Влез со патент преку кој детето лесно влегува и излегува од просторот. Произведени во согласност со барањата на европскиот стандард EN716 со 100% безбедни материјали Големина: должина - 125 см / ширина - 65 см
ден 3.150,00 со ддв.
Chipolino Транспортно креветче и игрална Капри

Chipolino Транспортно креветче и игрална Капри

KOSIK0192JU
Дизајниран за доенчиња и деца со тежина до 15 кг. Мека рамка за пониско ниво. Два странични џебови за играчки и додатоци. Влез со патент преку кој детето лесно влегува и излегува од просторот. Произведени во согласност со барањата на европскиот стандард EN716 со 100% безбедни материјали Големина: должина - 125 см / ширина - 65 см
ден 3.150,00 со ддв.
Дрвено креветче - Paula white

Дрвено креветче - Paula white

7886009

Внатрешна димензија: 120х60 см
Надворешна димензија: 124x66x85 см
ден 4.990,00 со ддв.
Дрвено креветче - Meda 3 во 1

Дрвено креветче - Meda 3 во 1

7501
Димензии: 171x72.5cm
ден 16.000,00 со ддв.
Дрвено креветче Klups - Safari Rabbit

Дрвено креветче Klups - Safari Rabbit

7886011
- Подлогата се поднесува на 3 позиции по висина за поставување на душекот.
ден 5.890,00 со ддв.
Дрвено креветче - Paula

Дрвено креветче - Paula Latte

7886008

Внатрешна димензија: 120х60 см
Надворешна димензија: 124x66x85 см
ден 4.990,00 со ддв.
CANGAROO КРЕВЕТЧЕ СО 2 НИВОА SLEEPY

CANGAROO КРЕВЕТЧЕ СО 2 НИВОА SLEEPY (Повеќе бои)

066P00105
Производителот препорачува користење од 0-3 години.
ден 4.690,00 со ддв.
Креветче за бебиња Beddy

Креветче за бебиња Beddy

31785
Практично и атрактивно креветче за бебе, кое има можност за складирање на работи и адаптација во големината на креветот. Димензии: должина - 1710 mm, ширина - 725 mm
ден 16.000,00 со ддв.
Chipolino Транспортно креветче Merida asphalt linen

Chipolino Транспортно креветче Merida asphalt linen

KOSIMER0212AT
Chipolino Merida транспортното креветче е производ дизајниран да ви помогне да спиете со вашето бебе без да го делите кревет. Може да го носите со вас цело време, благодарение на компактното преклопување и удобната торба за пакување. А, најдоброто нешто е што нема потреба да станувате да го земете бебето, кога ќе плаче или треба да го храните.. може да го гледате како слатко сонува, Кошницата е изработена од специјална висококвалитетна ткаенина за дишење, која е исклучително мека на допир и нежна на сетилата.
ден 5.750,00 со ддв.
КРЕВЕТЧЕ TEDDY ФИОКА НАТУР BAMBINO

КРЕВЕТЧЕ TEDDY ФИОКА НАТУР BAMBINO

062007
КРЕВЕТЧЕ TEDDY ФИОКА 062007 НАТУР BAMBINO - Предната страна е подвижна, меже да се фиксира на три положби - три положби на носачот на душекот - Натур фиока - Димензии: 1245 mm x 670 mm x 1050 mm - димензии на просторот за душек: 1200 mm x 600 mm (душекот не е вклучен) - Тркалца: Ø 40 mm Детските креветчиња се изработени од буково масивно дрво во комбинација со медијапан. Сите производи се атестирани и одговараат на стандардите: SRPS EN 716-1;716-2:2010 EN 716-1:2008+A1:2013,EN716-2:2008,EN 71-3:2012
ден 9.990,00 со ддв.
КРЕВЕТЧЕ VENDY ФИОКА 062008 БЕЛА BAMBINO

КРЕВЕТЧЕ VENDY ФИОКА 062008 БЕЛА BAMBINO

062008
Креветчето е изработено од масивно дрво во комбинација со медијапан кај некои модели. Површински е заштитено со полиуретански нетоксичен лак со висок сјај. Предната страница е подвижна во три позиции, исто така и висината на душекот може да се намести на 3 нивоа.
ден 9.990,00 со ддв.
КРЕВЕТЧЕ BAMBI БЕЛО BAMBINO

КРЕВЕТЧЕ BAMBI БЕЛО BAMBINO

06201125
КРЕВЕТЧЕ BAMBI БЕЛО BAMBINO - предна страна која е подвижна, може да се фиксира во 3 позиции - 3 позиции на висина за душекот - димензии: 1245 mm x 670 mm x 1050 mm - димензии на просторот за душек: 1200 mm x 600 mm (душекот не е вклучен) - тркалца: O 40 mm Детско креветче кое се изработува од масивна бука во комбинација со медијапан. Сите модели се атестирани и одговараат на стандардите: SRPS EN 716-1;716-2:2010 EN 716-1:2008+A1:2013,EN716-2:2008,EN 71-3:2012
ден 8.990,00 со ддв.
КРЕВЕТЧЕ HAPPY 062014 БЕЛА BAMBINO

КРЕВЕТЧЕ HAPPY 062014 БЕЛА BAMBINO

062014/3960
Креветчето е изработено од масивно дрво во комбинација со медијапан кај некои модели. Површински е заштитено со полиуретански нетоксичен лак со висок сјај.Висината на душекот може да се постави на 3 нивоа.Предната страница може да се монтира во две висини. Димензии: -надворешни: 1244 х 670 х 990 мм - димензии на просторот за душек: 1200 mm x 600 mm (душекот не е вклучен) -тркалца O 40 мм – Сите модели на креветчиња BAMBINO се атестирани по Европски стандарди EN-716-1 i EN-716-2/2008, сертификат TUV/SUD, безбедносни бои со сертификат EN 71/3. -Постелнината и душекот не се вклучени во цената.
ден 7.390,00 со ддв.
КРЕВЕТЧЕ GLORIA ФИОКА 062041 БЕЛА BAMBINO

КРЕВЕТЧЕ GLORIA ФИОКА 062041 БЕЛА BAMBINO

062041
КРЕВЕТЧЕ GLORIA ФИОКА 062041 БЕЛА BAMBINO
ден 11.690,00 со ддв.
КРЕВЕТЧЕ LOLEK НАТУР БЕЖ ДРУГАРИ ФИОКА BAMBINO

КРЕВЕТЧЕ LOLEK НАТУР БЕЖ ДРУГАРИ ФИОКА BAMBINO

06206304
Креветчето е изработено од масивно дрво во комбинација со медијапан кај некои модели. Површински е заштитено со полиуретански нетоксичен лак со висок сјај. Предната страница е подвижна во три позиции, исто така и висината на душекот може да се намести на 3 нивоа. Димензии: -надворешни: 1244 х 670 х 1080 мм -внатрешни: 1200 х 600 мм -тркалца O 40 мм – Сите модели на креветчиња BAMBINO се атестирани по Европски стандарди EN-716-1 i EN-716-2/2008, сертификат TUV/SUD, безбедносни бои со сертификат EN 71/3. Постелнината и душекот не се вклучени во цената.
ден 11.990,00 со ддв.
КРЕВЕТЧЕ LOLEK ФИОКА 062063 БЕЛА BAMBINO

КРЕВЕТЧЕ LOLEK ФИОКА 062063 БЕЛА BAMBINO

06206325
Креветчето е изработено од масивно дрво во комбинација со медијапан кај некои модели. Површински е заштитено со полиуретански нетоксичен лак со висок сјај. Предната страница е подвижна во три позиции, исто така и висината на душекот може да се намести на 3 нивоа.
ден 11.990,00 со ддв.
Chipolino Транспортно креветчесо подвижна страница Merida dhalia linen

Chipolino Транспортно креветчесо подвижна страница Merida dhalia linen

KOSIMER0214DH
Chipolino Merida транспортното креветче е производ дизајниран да ви помогне да спиете со вашето бебе без да го делите кревет. Може да го носите со вас цело време, благодарение на компактното преклопување и удобната торба за пакување. А, најдоброто нешто е што нема потреба да станувате да го земете бебето, кога ќе плаче или треба да го храните.. може да го гледате како слатко сонува, Кошницата е изработена од специјална висококвалитетна ткаенина за дишење, која е исклучително мека на допир и нежна на сетилата.
ден 5.750,00 со ддв.
Chipolino Транспортно креветче со подвижна страница Merida latte linen

Chipolino Транспортно креветче со подвижна страница Merida latte linen

KOSIMER0213LA
Chipolino Merida транспортното креветче е производ дизајниран да ви помогне да спиете со вашето бебе без да го делите кревет. Може да го носите со вас цело време, благодарение на компактното преклопување и удобната торба за пакување. А, најдоброто нешто е што нема потреба да станувате да го земете бебето, кога ќе плаче или треба да го храните.. може да го гледате како слатко сонува, Кошницата е изработена од специјална висококвалитетна ткаенина за дишење, која е исклучително мека на допир и нежна на сетилата.
ден 5.750,00 со ддв.
Chipolino транспортно креветче со подвижна страница Merida carbon linen

Chipolino транспортно креветче со подвижна страница Merida carbon linen

KOSIMER0211CB/2328
Chipolino Merida транспортното креветче е производ дизајниран да ви помогне да спиете со вашето бебе без да го делите кревет. Може да го носите со вас цело време, благодарение на компактното преклопување и удобната торба за пакување. А, најдоброто нешто е што нема потреба да станувате да го земете бебето, кога ќе плаче или треба да го храните.. може да го гледате како слатко сонува, Кошницата е изработена од специјална висококвалитетна ткаенина за дишење, која е исклучително мека на допир и нежна на сетилата.
ден 5.750,00 со ддв.
КРЕВЕТЧЕ СИМПСОН 7 ВО 1 SIMPSON

КРЕВЕТЧЕ СИМПСОН 7 ВО 1 SIMPSON

11243
Креветче СИМПСОН (растечко креветче) 7/1 Главната предност на креветчето е можноста за прилагодување на големината на креветчето според возраста на детето. Креветчето може да се користи од 0 до 9 години, а подоцна сеуште се користи како маса и две удобни фотељи. За возраст од 0-3 месеци, ги препорачуваме тркалезниот дел и масичката за пресоблекување, димензии на креветчето: Д: 70 см В: 92 см. За возраст од 3-6 месеци, овалниот дел на највисоко ниво, димензии: Д: 125 цм, Ш: 70 цм В: 92 цм. Овалниот дел на најниско ниво се користи 6-36 месеци. За возраст од 3-9 години користете го најдолгиот дел од креветот (без тркала), димензии Д: 179 цм, Ш: 70 цм, В: 86 цм. За возраст од 9+ масичка и две фотељи.
ден 21.990,00 со ддв.

Filter by:

Clear All
Min: ден 3.112,00 Max: ден 21.990,00
ден3112 ден21990
Close