Немате ставки во вашата кошничка.
Close
Пребарување
Filters

Le Toy Van

Le Toy Van e семејна компанија со големо срце. Тие верувааат дека детството треба да се ужива во целост и затоа од 1995 година прават имагинативни дрвени играчки, дизајнирани во Велика Британија-Лондон со допир на францускиот je ne sais quoi. Изработени од одржливи материјали играчките на  Le Toy Van поттикнуваат креативна долготрајна игра како за децата така и за целото семејство. Уникатно дизајнирани, мулти-наградувани, рачни играчки за играње се вистинска инвестиција во игра, за следните генерации.

НАГРАДУВАНИ ПРОИЗВОДИ


Во 1995 година Le Toy Van е создаден во Англија за дизајнирање и дистрибуирање на високо квалитетни традиционални дрвени играчки со современ изглед. Во текот на последните 25 години Le Toy Van стана доверлив партнер во светот на дрвени играчки. Наградуваните играчки сега се достапни во повеќе од 50 земји низ светот преку мрежа на официјални трговци на мало.Award

ФАМИЛИЈАРЕН БИЗНИС

Основана од Georges Le Van, а подоцна му се придружува и неговиот син Steven Le Van. Тимот на Le Toy Van со текот на години се развивал и сега поседува над 150 години искуство во индустријата за играчки. Инспириран од децата и нивните мали рачиња, тие произведуваат и дизајнираат иновативни играчки кои поттикнуваат одличен развој кај децата .

Ук

Играчките на „Le Toy Van“ се внимателно изработени и се потврдени и одобрени ICTI и ISO 9001.Со одличен квалитет, безбедни и одржливи. Во изработката се користат природни материјали, дрво за надополнување, низа техники од печатење на рачни екрани, бои на база на вода. Овие производи се уникатни и ги сакаат малите деца.

Играчките на „Le Toy Van“ се изработуваат во Обединетото Кралство од страна на искусен креативен тим. Сите играчки се дизајнирани да ги исполнуваат ригорозните стандарди за безбедност на EN-71 и ASTM.

Replant, Reuse, Recycle

Види како Табела Листа
Подреди по
Приказ по страна
Carlo's Gelato Stand - Le Toy Van

Carlo's Gelato Stand - Le Toy Van

TV310
Возраст: 2+
Димензии: 17 x 17 x 15.5cm
ПРОИЗВЕДЕНО ВО АНГЛИЈА
ден 1.610,00
new york car set

New York Car Set- Le Toy Van

TV268
Возраст: 3+
Димензии: 1.5 x 3 x 4.5cm
ПРОИЗВЕДЕНО ВО АНГЛИЈА
ден 1.420,00
Sophie's Дрвена куќичка за кукли - Le Toy Van

Sophie's дрвена куќичка за кукли - Le Toy Van

H104
Возраст: 3+
Димензии: 61 x 35 x 67cm
ПРОИЗВЕДЕНО ВО АНГЛИЈА
ден 9.222,00
Sweet & Candy - Pic’n’Mix - Le Toy Van

Sweet & Candy - Pic’n’Mix - Le Toy Van

TV335
Возраст: 2+
ПРОИЗВЕДЕНО ВО АНГЛИЈА
ден 1.290,00
Tree Top Stacker - Le Toy Van

Tree Top Stacker - Le Toy Van

PL001
Возраст: 12м +
Димензии: 8.5 x 8.5 x 18cm
ПРОИЗВЕДЕНО ВО АНГЛИЈА
ден 1.590,00
Ванила роденденска торта- Le Toy Van

Ванила роденденска торта- Le Toy Van

TV273
Возраст: 2+
Димензии: 13 x 13 x 19cm
ПРОИЗВЕДЕНО ВО АНГЛИЈА
ден 1.100,00
Градежни возила - Le Toy Van

Градежни возила - Le Toy Van

TV442
Возраст: 3+
Димензии: 8.5 x 3.5 x 5cm
ПРОИЗВЕДЕНО ВО АНГЛИЈА
ден 1.420,00
Дрвен миксер - Le Toy Van

Дрвен миксер - Le Toy Van

TV285
Возраст: 2+
Димензии: 23 x 13 x 23cm
ПРОИЗВЕДЕНО ВО АНГЛИЈА
ден 2.580,00
Дрвен ретро телефон - Le Toy Van

Дрвен ретро телефон - Le Toy Van

TV323
Возраст: 2+
Димензии: 100мм x 127мм x 90 мм
ПРОИЗВЕДЕНО ВО АНГЛИЈА
ден 1.420,00
Дрвен сет за чај- Le Toy Van

Дрвен сет за чај- Le Toy Van

TV276
Возраст: 3+
Димензии: 29 x 20 x 10cm
ПРОИЗВЕДЕНО ВО АНГЛИЈА
ден 2.260,00
Дрвена пица што се сече - Le Toy Van

Дрвена пица што се сече - Le Toy Van

TV279
Возраст: 2+
Димензии: 20 x 20 x 2cm
ПРОИЗВЕДЕНО ВО АНГЛИЈА
ден 1.100,00
Дрвено креветче за кукли - Le Toy Van

Дрвено креветче за кукли - Le Toy Van

TV600
Возраст: 3+
Димензии: 416 мм x 236 мм x 243 мм
ПРОИЗВЕДЕНО ВО АНГЛИЈА
ден 2.905,00
Кафемат - Le Toy Van

Кафемат - Le Toy Van

TV299
Возраст: 3+
Димензии: 11 x 19 x 21cm
ПРОИЗВЕДЕНО ВО АНГЛИЈА
ден 2.260,00
Корпа за влечење - Le Toy Van

Количка за влечење - Le Toy Van

TV602
Возраст: 3+
ПРОИЗВЕДЕНО ВО АНГЛИЈА
ден 5.165,00
Бајка Unicorn кочија - Le Toy Van

Кочија од бајките и еднорог - Le Toy Van

TV642
Возраст: 3+
Димензии: 30 x 12 x 15cm
ПРОИЗВЕДЕНО ВО АНГЛИЈА
ден 2.580,00
Ле Гранд гаража - Le Toy Van

Ле Гранд гаража - Le Toy Van

TV439
Возраст: 3+
Димензии: 53.5 x 40 x 42cm
ПРОИЗВЕДЕНО ВО АНГЛИЈА
ден 6.460,00
Медицинка торба Doctor's - Le Toy Van

Медицинка торба Doctor's - Le Toy Van

TV292
Возраст: 3+
Димензии :22 x 14.5 x 15cm
ПРОИЗВЕДЕНО ВО АНГЛИЈА
ден 2.900,00
Мојата прва работилница - Le Toy Van

Мојата прва работилница - Le Toy Van

TV448
Возраст: 3+
Димензии: 40 x 27 x 51cm
ПРОИЗВЕДЕНО ВО АНГЛИЈА
ден 5.810,00
Мојот прв замок- Le Toy Van

Мојот прв замок- Le Toy Van

TV256
Возраст: 3+
Димензии: 42.5 x 42.5 x 40cm
ПРОИЗВЕДЕНО ВО АНГЛИЈА
ден 3.550,00
Пиратски брод Barbarossa - Le Toy Van

Пиратски брод Barbarossa - Le Toy Van

TV246
Возраст: 3+
Димензии: 50 x 19 x 48cm
ПРОИЗВЕДЕНО ВО АНГЛИЈА
ден 3.870,00
Close