Немате ставки во вашата кошничка.
Close
Пребарување
Filters

Литература.мк

Ви ги претставуваме најубавите сликовници и книги – идеален подарок за големи и мали!

Види како Табела Листа
Подреди по
Приказ по страна
Бајки од Македонија

Бајки од Македонија

344

Оригинален наслов на книгата : Бајки од Македонија - Билјана С. Црвенковска, Катерина Николовска
ИСБН : 978-608-247-737-4
Година на издавање : 2017
Издавачка куќа : Либи
Број на страни: 144
Димензии : 210 x 210
Корица : тврда
ден 600,00 со ддв.
Весела азбука

Весела азбука

398

Оригинален наслов на книгата : Боенка: Весела азбука
ИСБН : 5-310328-001821
Година на издавање : 2017
Издавачка куќа : Либи
Број на страни: 10
Димензии : А4
Корица : мека
ден 68,00 со ддв.
Вештерки

Вештерки

439

Оригинален наслов на книгата : The Witches - Роалд Дал
ИСБН : 978-608-247-803-6
Година на издавање : 2017
Издавачка куќа : Арс ЛИБРИС
Број на страни: 216
Димензии : А5
Корица : мека
ден 290,00 со ддв.
Големи и мали животни

Големи и мали животни

335

Оригинален наслов на книгата : Grosses Bêtes & Petites Bêtes - Андре-Еле
ИСБН : 978-608-247-637-7
Година на издавање : 2016
Издавачка куќа : Либи
Број на страни: 48
Димензии : А5
Корица : мека
ден 180,00 со ддв.
Жабата и глушецот

Жабата и глушецот

370

Оригинален наслов на книгата : Жабата и глушецот - Билјана С. Црвенковска, Катерина Николовска
ИСБН : 978-608-247-806-7
Година на издавање : 2017
Издавачка куќа : Либи
Број на страни: 28
Димензии : 210x210
Корица : мека
ден 168,00 со ддв.
 Загадочни приказни, книга трета

Загадочни приказни, книга трета

442

Oригинален наслов на книгата : Zagonetne priče, Kng.3 - Урош Петровиќ
ИСБН : 978-608-259-101-8
Година на издавање : 2018
Издавачка куќа : Либи
Број на страни: 80
Димензии : 135х200
Корица : мека
ден 240,00 со ддв.
Змејот на татко ми

Змејот на татко ми

328

Оригинален наслов на книгата : My father’s dragon - Рут Стајлс Ганет
ИСБН : 978-608-247-810-4
Година на издавање : 2017
Издавачка куќа : Либи
Број на страни: 96
Димензии : 120х200
Корица : мека
ден 159,00 со ддв.
Исидора Мун оди на кампување

Исидора Мун оди на кампување

389

Оригинален наслов на книгата : Isadora Moon Goes Camping - Хариет Мункастер
ИСБН : 978-608-247-907-1
Година на издавање : 2017
Издавачка куќа : Либи
Број на страни: 128
Димензии : 129х185
Корица : мека
ден 290,00 со ддв.
 Кралот Светкошорц и играчките на ужасот

Кралот Светкошорц и играчките на ужасот

445

Оригинален наслов на книгата : King Flashypants and the toys of terror - Енди Рајли
ИСБН : 978-608-259-095-0
Година на издавање : 2018
Издавачка куќа : Либи
Број на страни: 192
Димензии : 153x190
Корица : мека
ден 370,00 со ддв.
Кучето што Нино го немаше

Кучето што Нино го немаше

384

Оригинален наслов на книгата : Het hondje dat Nino niet had - Едвард ван де Вендел
ИСБН : 978-608-259-116-2
Година на издавање : 2018
Издавачка куќа : Либи
Број на страни: 36
Димензии : 240x300
Корица : тврда
ден 500,00 со ддв.
Матеј и Луна поаѓаат на училиште

Матеј и Луна поаѓаат на училиште

324

Оригинален наслов на книгата : Матеј и Луна поаѓаат на училиште - Билјана Црвенковска
ИСБН : 978-608-247-228-7
Година на издавање : 2015
Издавачка куќа : Либи
Број на страни: 32
Димензии : А4
Корица : мека
ден 148,00 со ддв.
Мојата прва цртанка

Мојата прва цртанка

300

Оригинален наслов на книгата : Мојата прва цртанка од Билјана С. Црвенковска
ИСБН : 978-608-247-070-2
Година на издавање : 2015
Издавачка куќа : Либи
Број на страни: 12
Димензии : 210 x 210
Корица : мека
ден 89,00 со ддв.
Не викајте ме бубалица

Не викајте ме бубалица

363

Оригинален наслов на книгата : Non chiamatemi secchione! - Ирене Биеми
ИСБН : 978-608-247-376-5
Година на издавање : 2016
Издавачка куќа : Либи
Број на страни: 48
Димензии : 120x165
Корица : мека
ден 109,00 со ддв.
Новиот цар

Новиот цар

393

Оригинален наслов на книгата : Новиот цар-Томислав Османли
ИСБН : 978-608-259-012-7
Година на издавање : 2017
Издавачка куќа : Либи
Број на страни: 60
Димензии : А5
Корица : мека
ден 150,00 со ддв.
Ноќните птици

Ноќните птици

374

Оригинален наслов на книгата : Nattfuglene - Тормод Хауген
ИСБН : 978-608-247-958-3
Година на издавање : 2017
Издавачка куќа : Арс ЛИБРИС
Број на страни: 144
Димензии : 135х200
Корица : мека
ден 229,00 со ддв.
Облечи ја Срна

Облечи ја Срна

394

Оригинален наслов на книгата : Другарки со стил: Облечи ја Срна-Билјана С. Црвенковска
ИСБН : 978-608-229-926-6
Година на издавање : 2015
Издавачка куќа : Либи
Број на страни: 20
Димензии : А4
Корица : мека
ден 118,00 со ддв.
Оро на ужасот

Оро на ужасот

321

Оригинален наслов на книгата : Il castello della paura. Girotondo del terrore - Алесандро Гати
ИСБН : 978-608-229-935-8
Година на издавање : 2015
Издавачка куќа : Либи
Број на страни: 96
Димензии : 120х210
Корица : мека
ден 250,00 со ддв.
Подготовка за пишување

Подготовка за пишување

342

Оригинален наслов на книгата : Подготовка за пишување - Билјана С. Црвенковска
ИСБН : 978-608-247-684-1
Година на издавање : 2016
Издавачка куќа : Либи
Број на страни: 32
Димензии : А4
Корица : мека
ден 148,00 со ддв.
Приказни за добра ноќ за бунтовни девојчиња: 100 приказни за извонредни жени

Приказни за добра ноќ за бунтовни девојчиња: 100 приказни за извонредни жени

348

Оригинален наслов на книгата : Good night stories for Rebel Girls: 100 Tales of Extraordinary Women
- Елена Фавили , Франческа Кавало
ИСБН : 978-608-259-098-1
Година на издавање : 2018
Издавачка куќа : Либи
Број на страни: 224
Димензии : 178 x 241
Корица : тврда
ден 790,00 со ддв.
Три шарени јајца и една лоша маца

Три шарени јајца и една лоша маца

367

Оригинален наслов на книгата : Три шарени јајца и една лоша маца - Билјана С. Црвенковска
ИСБН : 978-608-247-689-6
Година на издавање : 2016
Издавачка куќа : Либи
Број на страни: 12
Димензии : 210x210
Корица : тврда
ден 180,00 со ддв.

Filter by:

Clear All
Min: ден 48,00 Max: ден 790,00
ден48 ден790
Категории