Немате ставки во вашата кошничка.
Close
Пребарување
Filters

Мачки детективи

Види како Табела Листа
Подреди по
Приказ по страна
Чудниот случај на исчезнатите колбаси

Чудниот случај на исчезнатите колбаси

315

Оригинален наслов на книгата : Lo strano caso delle salsicce scomparse - Алесандро Гати
ИСБН : 978-608-229-931-0
Година на издавање : 2015
Издавачка куќа : Либи
Број на страни: 132
Димензии : 120 x 210
Корица : мека
ден 250,00 со ддв.
Голем напад на париската банка

Голем напад на париската банка

316

Оригинален наслов на книгата : Grande colpo alla banca di Parigi- Алесандро Гати
ИСБН : 978-608-229-932-7
Година на издавање : 2015
Издавачка куќа : Либи
Број на страни: 132
Димензии : 120 х 210
Корица : мека
ден 250,00 со ддв.
Кој го украде златниот мачор?

Кој го украде златниот мачор?

317

Оригинален наслов на книгата : Chi ha rubato il gatto d’oro?- Алесандро Гати
ИСБН : 978-608-229-929-7
Година на издавање : 2015
Издавачка куќа : Либи
Број на страни: 132
Димензии : 120 х 210
Корица : мека
ден 250,00 со ддв.
Кој го грабна кралот на шпоретите?

Кој го грабна кралот на шпоретите?

318

Оригинален наслов на книгата : chi ha rapito il re dei fornelli? - Алесандро Гати
ИСБН : 978-608-229-927-3
Година на издавање : 2015
Издавачка куќа : Либи
Број на страни: 132
Димензии : 120 x 210
Корица : мека
ден 250,00 со ддв.
Крадец... отмен мачор

Крадец... отмен мачор

319

Оригинален наслов на книгата : Un ladro... gentilmicio - Алесандро Гати
ИСБН : 978-608-229-928-0
Година на издавање : 2015
Издавачка куќа : Либи
Број на страни: 120
Димензии : 120х210
Корица : мека
ден 250,00 со ддв.
Кој го намести Жан Мусташ?

Кој го намести Жан Мусташ?

320

Оригинален наслов на книгата : Chi ha incastrato Jean Moustache? - Алесандро Гати
ИСБН : 978-608-229-930-3
Година на издавање : 2015
Издавачка куќа : Либи
Број на страни: 132
Димензии : 120 х 210
Корица : мека
ден 250,00 со ддв.
Категории