Немате ставки во вашата кошничка.
Close
Пребарување
Filters

Меки играчки

Види како Табела Листа
Подреди по
Приказ по страна
ЗАЈАК „ПРЕСТИЖ“ 55 CM - KALOO

ЗАЈАК „ПРЕСТИЖ“ 55 CM - KALOO

4895029635397
55 cm големо зајаче со свиленкасто меко и мазно крзно и елегантна сива боја. Неговата исклучителна големина гарантира навистина големи прегратки. Доаѓа со приврзок на којшто можете да ги напишете вашите топли желби и да го исполните вашиот подарок со чувства. Материјал 100 % полиестер / 100 % polyester Одржување Може да се пере во машина, одвоено и без додатоци како што се омекнувачи, отстранувачи на дамки и сл. / Може да се суши во машина, на ниска температура. Димензии 51 см
ден 3.090,00 со ддв.
Кукла “ROSE“ 25cm - Kaloo

Кукла “ROSE“ 25cm - Kaloo

4895029620805
Запознајте ја ROSE, малиот сонувач во семејството Tendresse. Таа има нежна насмевка и розов фустан. Неколку детали ја прават навистина специјална: срцата извезани на нозете, цветот на главата, којшто е во хармонија со нејзината облека и долгата панделка на грбот, на којашто може да се напише име.
ден 1.390,00 со ддв.
Кукла „Perle K“ 32cm - Kaloo

Кукла „Perle K“ 32cm - Kaloo

4895029620768
Perle K е потполна нежност и елеганција. Таа е како мала принцеза, со нејзината тул сукња и прекрасниот цвет на главата. Деталите на нејзиното лице се внимателно ивезани, давајќи ѝ пријателски и љубезен израз. Со нејзината нежна насмевка и извонредна мекост, таа секогаш ќе биде блиску до вашите малечки девојчиња. Сите материјали се внимателно избрани за да овозможат лесно одржување.
ден 1.890,00 со ддв.
Принцот на пегратките - Kaloo, 60 cm

Принцот на пегратките - Kaloo, 60 cm

4895029623387
Прекрасно мече за гушкање. Полн со нежност, овој ПРИНЦ има блескава круна и чудесно крзно. Неговата форма и удобното седење се специјално дизајнирани за да понудат најнежни прегратки. Спакуван е во луксузна кутија за подарок со елегантен дизајн. (32,5 х 28,5 х 46 см). Одржување Може да се пере во машина, одвоено и без додатоци како што се омекнувачи, отстранувачи на дамки и сл. / Може да се суши во машина, на ниска температура.
ден 4.900,00 со ддв.
Мојата прва книга со куклички - Galt

Мојата прва книга со куклички - Galt

5011979565150/3462
Комплет од 5 кукли за на прсти и мека книга од 6 страници со џеб за секоја кукла. Смешните, шарени кукли за на прсти ќе го охрабрат бебето да се фокусира на различни растојанија додека ги следи движењата на прстите. Како што се развива бебето, ставајте ги куклите во џебовите на меката книга и разговарајте за животните и нивните домови. Се пере во машина. Возраст: 0 месеци до 2 години
ден 990,00 со ддв.
BATTAT ПЛИШАНА ИГРАЧКА РАКУН

BATTAT ПЛИШАНА ИГРАЧКА РАКУН

312047
Плишана играчка Ракун која со притисок на стомачето ги слуша Вашите зборови и ги повторува со свој смешен специфичен глас.
ден 1.890,00 со ддв.
BATTAT ПЛИШАНА МУЗИЧКА ИГРАЧКА ЗЕБРА ХАРМОНИКА

BATTAT ПЛИШАНА МУЗИЧКА ИГРАЧКА ЗЕБРА ХАРМОНИКА

312038
Плишана Зебра- хармоника.
ден 2.390,00 со ддв.
CHICCO ГЛОДАЛКА ИГРАЧКА СЛОНЧЕ ПРВИ АКТИВНОСТИ

CHICCO ГЛОДАЛКА ИГРАЧКА СЛОНЧЕ ПРВИ АКТИВНОСТИ

723750000
Погодно од 3 месеци
ден 990,00 со ддв.
CHICCO ИГРАЧКА ЗА КОЛИЧКА KOALA'S FAMILY

CHICCO ИГРАЧКА ЗА КОЛИЧКА KOALA'S FAMILY

100590000
Смешна играчка во форма на коала, лесно се прицврсува на заштитната пречка од количката, на корпата или транспортерот.
ден 1.170,00 со ддв.
CHICCO ЈАГНЕ МУЗИЧКО FIRST LOVE

CHICCO ЈАГНЕ МУЗИЧКО FIRST LOVE

793900000
Јагне Лили ноќно светло и мелодии
ден 1.390,00 со ддв.
CHICCO МОЈАТА ПРВА КУКЛА EMILY

CHICCO МОЈАТА ПРВА КУКЛА EMILY

794200000
Наменета од раѓање
ден 1.290,00 со ддв.
CHICCO ПРОЖЕКТОР МУЗИЧКИ NEXT 2 STARS

CHICCO ПРОЖЕКТОР МУЗИЧКИ NEXT 2 STARS (Повеќе бои)

764720000
Возраст: 0+
ден 2.550,00 со ддв.
CHICCO ПРОЖЕКТОР МУЗИЧКИ МЕЧЕ РОЗЕ

CHICCO ПРОЖЕКТОР МУЗИЧКИ МЕЧЕ РОЗЕ

801510000
Возраст: 0+
ден 2.290,00 со ддв.
CHICCO ПРОЖЕКТОР МУЗИЧКИ МЕЧЕ СИНО

CHICCO ПРОЖЕКТОР МУЗИЧКИ МЕЧЕ СИНО

801522000
Возраст: 0+
ден 2.290,00 со ддв.
INFANTINO ПЛИШАНА ИГРАЧКА КРАВА

INFANTINO ПЛИШАНА ИГРАЧКА КРАВА

115049
Погодно од 0 месеци
ден 590,00 со ддв.
INFANTINO ПЛИШАНА ИГРАЧКА ПОНИ

INFANTINO ПЛИШАНА ИГРАЧКА ПОНИ

115048
Погодно од 0 месеци
ден 590,00 со ддв.
INFANTINO ПЛИШАНА ИГРАЧКА СО ОГЛЕДАЛО СПАРК

INFANTINO ПЛИШАНА ИГРАЧКА СО ОГЛЕДАЛО СПАРК

005053
Погодно од 0 месеци
ден 590,00 со ддв.
VTECH ЕДНОРОГ COLOURFUL CUDDLES

VTECH ЕДНОРОГ COLOURFUL CUDDLES

80528103
Наменето за новороденчиња и поголеми деца.
ден 1.590,00 со ддв.
VTECH МАЈМУНЧЕ SWING & SING

VTECH МАЈМУНЧЕ SWING & SING

80513403/3780
Свирете, играјте со ова прекрасно мајмунче дизајнирано да промовира и развива сензорна свест кај детето.
ден 1.290,00 со ддв.
VTECH СЛОНЧЕ CRAWL WITH ME

VTECH СЛОНЧЕ CRAWL WITH ME

80533203/3823
15 возбудливи мелодии и 3 песни.
ден 3.990,00 со ддв.
Kikka Boo Играчка вертикална спирала - Hedge the hog (Повеќе бои)

Kikka Boo Играчка вертикална спирала - Hedge the hog (Повеќе бои)

55324
Димензии: 28cm.
ден 590,00 со ддв.
Kikka Boo Мека играчка активити - Love Rome

Kikka Boo Мека играчка активити - Love Rome

55492
Димензии на производот: 24cm.
ден 440,00 со ддв.
Kikka Boo Мека играчка активити - Love Rome

Kikka Boo Мека играчка активити - Love Rome

55496
Димензии на производот: 24cm.
ден 420,00 со ддв.
Kikka Boo Мека играчка за количка - Love Rome

Kikka Boo Мека играчка за количка - Love Rome

55988/3077
Димензии на производот: 23cm
ден 380,00 со ддв.
Kikka Boo Мека играчка за количка - Love Rome

Kikka Boo Мека играчка за количка - Love Rome

55347
Димензии на производот: 22cm
ден 720,00 со ддв.
Kikka Boo Мека играчка за количка - Love Rome

Kikka Boo Мека играчка за количка - Love Rome

55348
Димензии на производот: 22cm
ден 720,00 со ддв.
Kikka Boo Мека играчка ќебе за гушкање - Love Rome

Kikka Boo Мека играчка ќебе за гушкање - Love Rome

55969
Димензии: 27x23cm.
ден 450,00 со ддв.
Kikka Boo Мека играчка огледалце - Love Rome

Kikka Boo Мека играчка огледалце - Love Rome

55970
Димензии: 28cm
ден 430,00 со ддв.
Kikka Boo Мека играчка тропалка - Love Rome

Kikka Boo Мека играчка тропалка - Love Rome

55491
Димензии на производот: 15 cm
ден 320,00 со ддв.
Kikka Boo Мека играчка тропалка - Love Rome

Kikka Boo Мека играчка тропалка - Love Rome

55495
Димензии на производот: 15 cm
ден 320,00 со ддв.
Kikka Boo Метро за мерење на висина - Love Rome

Kikka Boo Метро за мерење на висина - Love Rome (Повеќе бои)

55490
За мерење на деца со максимална висина до 1,60cm.
ден 650,00 со ддв.
Проектор пеперутка

Проектор пеперутка

30895
Проекторот е наменет за дечиња од самото раѓање и е 100% безбеден за дечињата.
ден 1.000,00 со ддв.
CHICCO ПЛИШАНА ИГРАЧКА LAMPO 44 CATS

CHICCO ПЛИШАНА ИГРАЧКА LAMPO 44 CATS

099351000
ПЛИШАНА ИГРАЧКА LAMPO 44 CATS CHICCO Прицврстете го копчето на Вашиот чевел. Врзете го Вашиот чевел.
ден 1.790,00 со ддв.
ПЛИШАНА ИГРАЧКА MILADY 44 CATS CHICCO

ПЛИШАНА ИГРАЧКА MILADY 44 CATS CHICCO

099371000
ПЛИШАНА ИГРАЧКА MILADY 44 CATS CHICCO
ден 1.790,00 со ддв.
CHICCO НИГА MAGIC MILADY 44 CATS

CHICCO KНИГА MAGIC MILADY 44 CATS

099380000
Албум за боење со одличен маркер.
ден 990,00 со ддв.
CHICCO КНИГА MAGIC LAMPO 44 CATS

CHICCO КНИГА MAGIC LAMPO 44 CATS

099360000
Албум за боење со одличен маркер.
ден 990,00 со ддв.
Комплет од 3 мини сензорни топки - Rubbabu (Возраст 2 г+)

Комплет од 3 мини сензорни топки - Rubbabu (Возраст 2 г+)

20249/4012
Три меки тактилни топчиња во светли бои и форми коишто се забавни за држење, триење и стискање. Топчињата се исклучително меки и пријатни за допир, имаат светли бои, а нивните различни текстури го охрабруваат детето да игра, истовремено стимулирајќи го чувството за допир. Топчињата се мали (со дијаметар од 5 см), така што совршено се вклопуваат во малите детски раце. Тие ги поттикнуваат малите да ги фаќаат со рацете и да ги стискаат, со што го стимулираат развојот на фината моторика. Постарите деца можат самоуверено да ги користат за разни видови игри. Rubbabu се рачно изработени играчки од 100% природна гумена пена, исклучително меки. Нивната кадифена обвивка е направена од висококвалитетно најлонско влакно од Шпанија а за боење се користат сертифицирани бои за храна. Сите играчки на Рубабу се хипоалергични. Тие исто така се погодни за деца со посебни потреби, за терапевтски цели и полисензорна стимулација
ден 530,00 со ддв.
Амбулантно возило - Rubbabu (Црвено, 18,5 cm) Возрaст: 1 г+

Амбулантно возило - Rubbabu (Црвено, 18,5 cm) Возрaст: 1 г+

8904001200013
Ова големo сензорнo амбулантно возило, е одлична развојна играчка, препорачана за деца од 1 година. Благодарение на едноставната форма и стимулирачката текстура, совршено ја развива детската фантазија. Rubbabu се рачно изработени играчки од 100% природна гумена пена, исклучително меки. Нивната кадифена обвивка е направена од висококвалитетно најлонско влакно од Шпанија, а за боење се користат сертифицирани бои за храна. Сите играчки на Рубабу се хипоалергични. Тие исто така се погодни за деца со посебни потреби, за терапевтски цели и полисензорна стимулација ОДРЖУВАЊЕ: Производот не треба да се стерилизира, или да се мие во машина за миење садови. Се препорачува да се чисти внимателно со влажна крпа. ВНИМАНИЕ! Како резултат на употребата, производот може да биде предмет на природноабење. Иако се сосема безбедни и за бебиња, овие играчки не можат да служат како глодалки. Безбедност и квалитет: Без олово, фталати, ПВЦ, бисфенол или други штетни материи, Во согласност со CPSIA, EN 71 и REACH и AS / NZS ISO 8124 стандардите.
ден 1.100,00 со ддв.
Магнетен воз - Rubbabu (46 cm) Возраст 1 г+

Магнетен воз - Rubbabu (46 cm) Возраст 1 г+

8904001203052
Овој, голем сензорен воз со 3 вагони е одлична, развојна играчка, препорачана за деца од 1 година. Меко и пријатно на допир, возилото има светло зелена локомотива и три вагони во интензивни бои - сина, портокалова и розова - кои се поврзани едни со други со магнети. Благодарение на едноставната форма и стимулирачката текстура, совршено ја развива детската фантазија. Благите контури прават играњето со него да го поддржува развојот на основните моторни вештини. За постарите деца, контролирањето на возот е можност за вежбање на координацијата на рацете и очите. Може безбедно да се фрла и стиска. Магнетите му овозможуваат на детето да ги набудува причинско-последичните врски, да ги држи вагоните заедно и да поттикнува креативни решенија. Играчката е спакувана во убава картонска кутија, совршена за подарок. Rubbabu се рачно изработени играчки од 100% природна гумена пена, исклучително меки. Нивната кадифена обвивка е направена од висококвалитетно најлонско влакно од Шпанија а за боење се користат сертифицирани бои за храна. Сите играчки на Rubbabu се хипоалергични. Тие исто така се погодни за деца со посебни потреби, за терапевтски цели и полисензорна стимулација
ден 1.690,00 со ддв.
Едукативна сложувалка - Овошје - Rubbabu

Едукативна сложувалка - Овошје - Rubbabu

8904001201553
Оваа сложувалка е убава развојна играчка за деца на возраст од една година и понатаму. Извонредно мека и пријатна на допир, оваа сложувалка е во форма на дрво од 2 дела: стебло и крошна, коишто можат да се спојат и разделат. На крошната има 7 вдлабнатини во коишто можат да се вметнат соодветните овошја: јагода, банана, круша, калинка, ананас, лубеница и јаболко. Играчките Rubbabu се уникатни, забавни, безбедни и еколошки. Изработени се рачно, од 100% природна гумена пена. Нивната мека, еластична текстура како и јасните бои, ги прват идеални играчки за стимулирање на детската фантазија. Сите играчки на Рубабу се хипоалергични. Нивната кадифена обвивка е направена од висококвалитетно најлонско влакно од Шпанија, а за боење се користат сертифицирани бои за храна. Тие исто така се погодни за деца со посебни потреби, за терапевтски цели и полисензорна стимулација
ден 1.100,00 со ддв.
Тактилна топка - Rubbabu (Розова, Ø 10 cm) Возрaст: 1 г+

Тактилна топка - Rubbabu (Розова, Ø 10 cm) Возрaст: 1 г+

8904001203144/4098
Мека тактилна топка со дијаметар 10 см. Помага во развојот на рефлексот за фаќање и го стимулира развојот на фината моторика кај малите деца. Постарите деца можат да ја користат за разни видови игри. Rubbabu се рачно изработени играчки од 100% природна гумена пена, исклучително меки. Нивната кадифена обвивка е направена од висококвалитетно најлонско влакно од Шпанија, а за боење се користат сертифицирани бои за храна. Сите играчки на Рубабу се хипоалергични. Тие исто така се погодни за деца со посебни потреби, за терапевтски цели и полисензорна стимулација ОДРЖУВАЊЕ: Производот не треба да се стерилизира, или да се мие во машина за миење садови. Се препорачува да се чисти внимателно со влажна крпа.
ден 330,00 со ддв.
Парна локомотива - Rubbabu (Сина, 16,5 cm) Возрaст: 1 г+

Парна локомотива - Rubbabu (Сина, 16,5 cm) Возрaст: 1 г+

8904001210050
Оваа голема сензорна локомотива, е одлична развојна играчка, препорачана за деца од 1 година. Благодарение на едноставната форма и стимулирачката текстура, совршено ја развива детската фантазија. Rubbabu се рачно изработени играчки од 100% природна гумена пена, исклучително меки. Нивната кадифена обвивка е направена од висококвалитетно најлонско влакно од Шпанија, а за боење се користат сертифицирани бои за храна. Сите играчки на Рубабу се хипоалергични. Тие исто така се погодни за деца со посебни потреби, за терапевтски цели и полисензорна стимулација
ден 1.100,00 со ддв.
Едукативна сложувалка - Зеленчук - Rubbabu

Едукативна сложувалка - Зеленчук - Rubbabu

890400120155
Оваа сложувалка е убава развојна играчка за деца на возраст од една година и понатаму. Извонредно мека и пријатна на допир, оваа сложувалка е во форма на патлиџан од 2 дела: стебло и дршка, коишто можат да се спојат и разделат. На патлиџанот има 7 вдлабнатини во коишто можат да се вметнат соодветните зеленчуци: пченка, тиква, краставица, печурка, компир, пиперка и морков. Играчките Rubbabu се уникатни, забавни, безбедни и еколошки. Изработени се рачно, од 100% природна гумена пена. Нивната мека, еластична текстура како и јасните бои, ги прват идеални играчки за стимулирање на детската фантазија. Сите играчки на Рубабу се хипоалергични. Нивната кадифена обвивка е направена од висококвалитетно најлонско влакно од Шпанија, а за боење се користат сертифицирани бои за храна. Тие исто така се погодни за деца со посебни потреби, за терапевтски цели и полисензорна стимулација
ден 1.100,00 со ддв.
Камион кипер - Rubbabu (22 cm)

Камион кипер - Rubbabu (22 cm)

8904001240118
Играчките Rubbabu се уникатни, забавни, безбедни и еколошки. Изработени се рачно, од 100% природна гумена пена. Нивната мека, еластична текстура како и јасните бои, ги прват идеални играчки за стимулирање на детската фантазија. Сите играчки на Рубабу се хипоалергични. Нивната кадифена обвивка е направена од висококвалитетно најлонско влакно од Шпанија, а за боење се користат сертифицирани бои за храна. Тие исто така се погодни за деца со посебни потреби, за терапевтски цели и полисензорна стимулација
ден 1.350,00 со ддв.
Коала со младенче - National Geographic

Коала со младенче - National Geographic

8004332707615
Иако коалите наликуваат на мечки, тие не му припаѓаат на родот на мечките туку се подалечни роднини на кенгурите. Големина: 37 cm.
ден 3.890,00 со ддв.
Лавица со младенче - National Geographic

Лавица со младенче - National Geographic

8004332707646
Лавовите се единствените мачки кои живеат во групи, коишто се нарекуваат стада. Стадото може да вклучува до три мажјаци, десетина женки и нивните младенчиња. Лавовите поминуваат околу 20 часа на ден одморајќи се. Големина: 48 cm.
ден 3.890,00 со ддв.
КУЧЕ STORY TIME BELLA LEAP FROG

КУЧЕ STORY TIME BELLA LEAP FROG

80603553
ВРЕМЕ ЗА ПРИКАЗНИ! Ова слатко кученце раскажува 5 различни приказни за Бела и нејзините пријатели: Бади, Купер, Мона и Пепер. Одберете приказна и притиснете соодветен број на нејзиното ремче за да почне! Направена од многу мека текстура, со светла, приказни и звуци, оваа играчка ќе го задржи вниманието на вашето дете. Приказните на Бела се идеални да го воведат бебето во емоциите, формите, броевите, боите и контрастите. Дополнително, притиснете на АВС копчето за да ги откриете буквите во приказните или да ги слушате прашањата. Со притискање на месечината и ѕвездата на Бела ќе слушнете нежни приспивни приказни или приспивни мелодии. Оваа плишана играчка е идеален подарок за вториот роденден на вашето детет. како што е специјално дизајнирана да го поттикне нивниот развој помегу 2 и 4 година. Потребна 1 ААА батерија(вклучена).
ден 3.290,00 со ддв.
КУЧЕ STORY TIME BUDDY LEAP FROG

КУЧЕ STORY TIME BUDDY LEAP FROG

80603503
Одберете книга и притиснете го соодветното копче на ремчето на кучето за да ги истражувате 5 приказни за кучето и неговите пријатели Бела, Купер, Мона и Пепер. Секоја приказна ве воведува во различни ситуации, вклучувајќи емоции, форми, броеви, бои и сл. Притиснете на АБЦ копчињата на кучето за да ги истражувате буквите во приказната или притиснете на копчињата во книгата за да го слушнете него како ве прашува. Кога ќе ги притиснете месечината или ѕвездите ќе слушнете приказни за добра ноќ или приспивни песни, а неговото ремче ќе почне да ги сменува боите. Наменето за деца од 2-5 години. Потребни се 2*АА батерии (вклучени, само за демонстрација на производот, заменете ги за домашна употреба).
ден 3.290,00 со ддв.
Кенгур - NATIONAL GEOGRAPHIC

Кенгур - NATIONAL GEOGRAPHIC

8004332707073l
Нозете на кенгурите не можат да се движат независно едната од другата, така што тие мора да скокаат насекаде. Можат да достигнат брзина над 56 километри на час и повеќе од седум метри висина на еден скок. Димензии: 30cm
ден 1.590,00 со ддв.
 Лав - NATIONAL GEOGRAPHIC

Лав - NATIONAL GEOGRAPHIC

8004332707493
Лавовите се единствените мачки кои живеат во групи. Групата може да вклучува до тројца мажјаци, десетина женки и нивните млади. Лавови поминуваат околу 20 часа дневно одмарајќи се. Димензии: 25 cm
ден 1.590,00 со ддв.
СЛОНЧЕ CRAWL WITH ME VTECH

СЛОНЧЕ CRAWL WITH ME VTECH

80533203
Со своите трепкачки светла и уши што мрдаат, слонот ги поттикнува вашите малечки да лазат и да одат по него . Четири копчиња кои едноставно се притискаат ги покажуваат броевите, боите и многу фрази преку кои вашето дете ќе ги научи првите зборови. Притискањето на копчињата ќе му помогне на детето да ги усоврши фините моторни вештини и да ја подобри координацијата очи-раце. Различните материјали и текстури ќе ја подобрат сензорната стимулација кај детето. 15 возбудливи мелодии и 3 песни.
ден 3.990,00 со ддв.
Мека играчка за бебиња ЗАЈАЧЕ - Kaloo (20cm)

Мека играчка за бебиња ЗАЈАЧЕ - Kaloo (20cm)

0897
Ова зајаче е весела и исклучително нежна мека играчка направена од светли бои. Тоа е совршен придружник за гушкање на бебињата и на малите деца. Деликатните детали и идиличната декорација го прават многу симпатична играчка за гушкање и за грицкање. Полнењето е од рециклиран полиестер. Може да се пере во машина, на 30 степени. Доаѓа во убава кутија за подарок, којашто можете да ја прилагодите со порака на внатрешноста на капакот.
ден 1.390,00 со ддв.
Мека играчка за бебиња ЛИСИЦА - Kaloo (20cm)

Мека играчка за бебиња ЛИСИЦА - Kaloo (20cm)

4567890
Оваа шармантна играчка за бебиња е исклучително нежна, мека и безбедна е за користење уште од раѓањето на детето. Има форма на квадратно марамче со изглед на лисица со бело меко стомаче, широка опашка и мило лице. Големината е прилагодена за мали деца, за да го поттикнува рефлексот на фаќање. Тоа ја прави совршен придружник за гушкање и за грицкање.
ден 1.390,00 со ддв.
Мека играчка за бебиња ЛИСИЦА - Kaloo (20cm)

Мека играчка за бебиња ЛИСИЦА - Kaloo (20cm)

4567890
Оваа шармантна играчка за бебиња е исклучително нежна, мека и безбедна е за користење уште од раѓањето на детето. Има форма на квадратно марамче со изглед на лисица со бело меко стомаче, широка опашка и мило лице. Големината е прилагодена за мали деца, за да го поттикнува рефлексот на фаќање. Тоа ја прави совршен придружник за гушкање и за грицкање.
ден 1.390,00 со ддв.
Проектор и ноќно светло - Мече

Проектор и ноќно светло - Мече

4895029699146
Пренесете го вашето дете во земјата на соништата со оваа симпатична светлина на теди-проекторот. На стомакот на мечето има светлосна кутија која проектира ѕвездена прашина на sидовите и таванот на собата на вашето бебе, помагајќи му на бебето полесно да заспие. Дење, бебето може да ја користи како играчка плишано мече (без светлосен панел), држејќи го близу за нежни моменти и утешни прегратки. Проекторот може да се полни преку USB кабел Има 13 приспивни мелодии и звуци од природата со јачина што се прилагодува. Боја: кафена Димензии на играчката: 32cm Спакувано во кутија со прозорче со : 17*18*26cm.
ден 2.490,00 со ддв.
Мојата музичка лисица - KALOO

Мојата музичка лисица - KALOO

4895029699054
Оваа симпатична, мека музичка лисичка е идеален придружник кој ќе помогне бебето побрзо да заспие. Смирувачката музика за кратко време ќе го одведе бебето во земјата на соништата. Малечките ќе го обожаваат нејзиното меко крзно и ќе сакаат да ја носат со себе. Со панделката, можете да ја врзете на количката или на креветчето на бебето. Материјал: крзно Боја: праска/ крем Димензии: 16 cm
ден 1.350,00 со ддв.
Моето музичко зајче - Kaloo

Моето музичко зајче - Kaloo

4895029699061
Ова симпатично, меко музичко зајче е идеален придружник кој ќе помогне бебето побрзо да заспие. Смирувачката музика за кратко време ќе го одведе бебето во земјата на соништата. Малечките ќе го обожаваат неговото меко крзно и ќе сакаат да го носат со себе. Со панделката, можете да го врзете на количката или на креветчето на бебето. Материјал: крзно Боја: сива Димензии: 16 cm
ден 1.350,00 со ддв.
КРАВИЧКА МУЗИЧКА LITTLE FRIENDS VTECH

КРАВИЧКА МУЗИЧКА LITTLE FRIENDS VTECH

80166003
РАВИЧКА МУЗИЧКА LITTLE FRIENDS VTECH Оваа мека кравичка со обрач наменет за лесено држење со малите рачиња. Содржи две светлосни копчиња и коцки што се вртат за детето да може полесно да се запознае со А-Б-Ц, 1-2-3 формите и боите со забавни фрази и песнички. Вклучува 2 мелодии и 3 песнички. Користи 2 батерии ААА од 1.5 В.
ден 1.190,00 со ддв.
ЈАГНЕ МУЗИЧКО FIRST LOVE CHICCO

ЈАГНЕ МУЗИЧКО FIRST LOVE CHICCO

793900000
Лили меко како прегратка креира магична атмосфера за Вашите малечки во времето за спиење со нејзиното меко меше со ноќна ламба и нејзините нежни мелодии * Мека играчка со ноќно светло и музика активирана со сензор на движење * Класични мелодии од Бах и Шопен проследени со релаксирачки звуци * Средишниот дел на играчката во форма на срце содржи тропалка и може да се користи како привезок за ланче во текот на бременоста така што и бебето ќе слуша нежни звуци додека е во стомакот на мама * Се пере во машина благодарение на електронскиот дел што се отстранува
ден 1.390,00 со ддв.
Мека играчка ЗМЕЈЧЕ СО АКТИВНОСТИ - Lilliputiens

Мека играчка ЗМЕЈЧЕ СО АКТИВНОСТИ - Lilliputiens

5414834832990
За возраст од 9 месеци и понатаму │ Помага во развојот на видот и слухот ● Моторичките вештини и координацијата ● Проникливоста, љубопитноста и фантазијата
ден 1.790,00 со ддв.
ТУКАН СО АКТИВНОСТИ - Lilliputiens

ТУКАН СО АКТИВНОСТИ - Lilliputiens

5414834832686
За возраст од 9 месеци и понатаму │ Помага во развојот на видот и слухот ● Моторичките вештини и координацијата ● Проникливоста, љубопитноста и фантазијата
ден 1.690,00 со ддв.
Мека играчка СРНИЧКА СО АКТИВНОСТИ - Lilliputiens

Мека играчка СРНИЧКА СО АКТИВНОСТИ - Lilliputiens

5414834833003
За возраст од 9 месеци и понатаму │ Помага во развојот на видот и слухот ● Моторичките вештини и координацијата ● Проникливоста, љубопитноста и фантазијата
ден 1.690,00 со ддв.
Играчка за бањање - Комплет од три топки ФАРМА - Lilliputiens

Играчка за бањање - Комплет од три топки ФАРМА - Lilliputiens

5414834833096
Овој комплет од три топки е забавна играчка за во бања. Илустрирани се со животни од фармата. Брзо се сушат и лесно се чистат, бидејќи обвивката може да се отстрани. Димензија: 8 cm. Материјал: обвивка: неофрен; внатрешност: пластична топка.
ден 980,00 со ддв.
КОКОШКА СО АКТИВНОСТИ - Lilliputiens

КОКОШКА СО АКТИВНОСТИ - Lilliputiens

5414834832624
За возраст од 9 месеци и понатаму │ Помага во развојот на видот и слухот ● Моторичките вештини и координацијата ● Проникливоста, љубопитноста и фантазијата
ден 1.690,00 со ддв.
Комплет од 2 ракавици за бањање - Кравичката Розали и нејзиното бебе - Lilliputiens назад кон листата на производи

Комплет од 2 ракавици за бањање - Кравичката Розали и нејзиното бебе - Lilliputiens

5414834833201
ден 1.290,00 со ддв.
Комплет од 2 ракавици за бањање - Носорог и бебе - Lilliputiens назад кон листата на производи

Комплет од 2 ракавици за бањање - Носорог и бебе - Lilliputiens

5414834833218
Направете го капењето забавна активност со овој супер мек комплет крпи со изглед на носорог. Овие ракавици за капење се претвораат во забавни рачни кукли кога ќе ги ставите на раката. Изработени се од 100% органски памук. Одржување: Можат да се перат во машина на 30°C
ден 1.290,00 со ддв.
Мојата прва фарма - Lilliputiens

Мојата прва фарма - Lilliputiens

5414834867916
Многу весел џагор во дворот на фармерот Џеф. Магарето Игнас, прасето Симон, кравата Розали, овцата Ивон, кокошката Паулета и патката Гаспар се шарените жители на оваа фарма. Фармерот е многу зафатен наоколу работејќи со својот трактор. Секој жител има свое место во дворот. Фармата има рачка и се зтвара, така што можете лесно да ја носите со себе каде што сакате заедно со нејзините жители.
ден 3.560,00 со ддв.
mekranecc, rozali, lilliputiens, dete, babyshop, babyshopmk

Мек ранец Розали - Lilliputiens

5414834844511
Со овој супер-мек ранец, никогаш нема да се чувствувате осамени. Кравата Розали безбедно ги чува сите ваши скапоцени работи и ќе му прави друштво на вашето малечко додека се забавува надвор или во градинка.
ден 1.690,00 со ддв.
Мек ранец Мариус- Lilliputiens

Мек ранец Мариус- Lilliputiens

5414834844528
Со овој супер-мек ранец, никогаш нема да се чувствувате осамени. Носорогот Мариус безбедно ги чува сите ваши скапоцени работи и ќе му прави друштво на вашето малечко додека се забавува надвор или во градинка.
ден 1.690,00 со ддв.
Тајните на норорогот МАРИУС - Lilliputiens

Тајните на норорогот МАРИУС - Lilliputiens

5414834830637
За возраст од 6 месеци и понатаму │ Помага во развојот на видот и слухот ● Моторичките вештини и координацијата ● Проникливоста, љубопитноста и фантазијата
ден 5.790,00 со ддв.
Играчка со активности КРОКОДИЛОТ АНАТОЛ - Lilliputiens

Играчка со активности КРОКОДИЛОТ АНАТОЛ - Lilliputiens

5414834831030
За возраст од 6 месеци и понатаму │ Помага во развојот на видот и слухот ● Моторичките вештини и координацијата ● Проникливоста, љубопитноста и фантазијата
ден 5.390,00 со ддв.
Мека ограда за креветче КРОКОДИЛОТ АНАТОЛ - Lilliputiens

Мека ограда за креветче КРОКОДИЛОТ АНАТОЛ - Lilliputiens

5414834830699
За возраст: од раѓање │ Помага во развојот на видот и слухот ● Моторичките вештини и координацијата ● Проникливоста, љубопитноста и фантазијата
ден 4.390,00 со ддв.
Трка со вреќи - lilliputiens

Трка со вреќи - lilliputiens

5414834831900
4 вреќи: 4 пара нозе. Забавниот дизајн на овие вреќи е дополнет со мека подлога, за да не произведуваат многу звук при скокањето. Со нив, децата можат да прават урнебесна трка на животни, можат да скокаат, па дури и да играат улога со нивното омилено животно.
ден 1.640,00 со ддв.
ФАРМА ИГРАЧКА СО ПРСТИЊА CHICCO

ФАРМА ИГРАЧКА СО ПРСТИЊА CHICCO

765100000
Ставете ја на раката и забавувајте се со Вашето дете. Децата се воодушевуваат со фармата на Вашата рака и уживаат да ги слушаат приказните: пченката на малото прсте шушка, патката крцка, а глувчето и кравата тропкаат. А на сликовницата можете да броите заедно: 1 фармер, 2 овци и 3 малечки прасиња. Учете ги заедно броевите и животните. Се пере машински.
ден 990,00 со ддв.
Мека развојна играчка со активности КРАВАТА РОЗАЛИ - Lilliputiens

Мека развојна играчка со активности КРАВАТА РОЗАЛИ - Lilliputiens

5414834832228
За возраст од 9 месеци и понатаму │ Помага во развојот на видот и слухот ● Моторичките вештини и координацијата ● Проникливоста, љубопитноста и фантазијата
ден 1.950,00 со ддв.
Подлога за играње со додатоци ШУМА - Lilliputiens

Подлога за играње со додатоци ШУМА - Lilliputiens

5414834832730
Оваа мека подлога за играње, направена од органски памук, изобилува со активности за бебињата. Трите тропалки со шумски мотиви можат да се закачат на лакот, но и на различни места на подлогата. Контрастните бои, активностите и бројните откритија коишто се вметнати во дизајнот, ги стимулираат сетилата на бебето. Додатоците се со звук на ѕвонче и троплака, и со огледалце. Лакот може лесно да се отстрани.
ден 7.900,00 со ддв.
ЌЕБЕ СО ИГРАЧКА ЕДНОРОГ 31000472 JUNGLЕ

ЌЕБЕ СО ИГРАЧКА ЕДНОРОГ 31000472 JUNGLЕ

019SHY112
ден 1.090,00 со ддв.
ПЛИШАНА ИГРАЧКА ПОНИ 5057 INFANTINO

ПЛИШАНА ИГРАЧКА ПОНИ 5057 INFANTINO

115048
ПЛИШАНА ИГРАЧКА ПОНИ 5057 INFANTINO
ден 590,00 со ддв.
Мека играчка ЕДНОРОГОТ ЛУИЗ - Lilliputiens

Мека играчка ЕДНОРОГОТ ЛУИЗ - Lilliputiens

5414834868227
За возраст од 3 месеци и понатаму │ Помага во развојот на видот и слухот ● Моторичките вештини и координацијата ● Проникливоста, љубопитноста и фантазијата
ден 1.590,00 со ддв.
Мека играчка МАГАРЕТО ИГНАС - Lilliputiens

Мека играчка МАГАРЕТО ИГНАС - Lilliputiens

5414834832495
За возраст од 3 месеци и понатаму │ Помага во развојот на видот и слухот ● Моторичките вештини и координацијата ● Проникливоста, љубопитноста и фантазијата
ден 1.590,00 со ддв.
Мека играчка НОСОРОГОТ МАРИУС - Lilliputiens

Мека играчка НОСОРОГОТ МАРИУС - Lilliputiens

5414834832471
За возраст од 3 месеци и понатаму │ Помага во развојот на видот и слухот ● Моторичките вештини и координацијата ● Проникливоста, љубопитноста и фантазијата
ден 1.590,00 со ддв.
 Книга со активности Мариус - Носорогот суперхерој - Lilliputiens

Книга со активности Мариус - Носорогот суперхерој - Lilliputiens

9782390590101
Помош! Туканот Пабло е во неволја, но за среќа, суперхеројот Мариус е во близина. Следете ги стапалките на Пабло низ куќата и помогнете му на Мариус да го спаси.
ден 1.290,00 со ддв.
Книга со активности Чудесната хероина Анаис - Lilliputiens

Книга со активности Чудесната хероина Анаис - Lilliputiens

9782390590118
Прасето Пеги е тажно. Палавото лавче Џек ја грабна неговата омилена играчка и се скри. За среќа, Чудесната Анаис е во близина. Следете ги стапалките на Џек за да и помогнете на Анаис да го најде. Можете ли заедно да го фатите крадецот Џек и повторно да му ја вратите насмевката на тажното прасе?
ден 1.290,00 со ддв.
Бебе Агата - Lilliputiens

Бебе Агата - Lilliputiens

ден 1.890,00 со ддв.
Мека играчка за влечење НОСОРОГОТ МАРИУС - Lilliputiens

Мека играчка за влечење НОСОРОГОТ МАРИУС - Lilliputiens

5414834830590
Овој сладок носорог ќе го придружува вашето дете во неговите/нејзините први чекори. Тој ниша со главата и ѕвони кога вашето малечко ќе го повлече со јажето. Ова ќе ги направи првите чекори многу полесни и ќе му даде на вашето дете поголема самодоверба при одењето и во неговите авантури. Лесно можете да ги извадите тркалата кога на носорогот му треба бањање... На овој начин секогаш ќе биде убав и уреден!
ден 1.890,00 со ддв.
Мека играчка за влечење ЕДНОРОГ - Lilliputiens

Мека играчка за влечење ЕДНОРОГ - Lilliputiens

5414834830606
Овој сладок еднорог ќе го придружува вашето дете во неговите/нејзините први чекори. Тој ниша со главата и ѕвони кога вашето малечко ќе го повлече со јажето. Ова ќе ги направи првите чекори многу полесни и ќе му даде на вашето дете поголема самодоверба при одењето и во неговите авантури. Лесно можете да ги извадите тркалата кога на еднорогот му треба бањање... На овој начин секогаш ќе биде убав и уреден!
ден 1.890,00 со ддв.
Играчка од дрво ВОЗИЛО НА ШЛЕП-СЛУЖБА - Lilliputiens

Играчка од дрво ВОЗИЛО НА ШЛЕП-СЛУЖБА - Lilliputiens

5414834832327
Пајчето Гаспард има проблеми со автомобилот. Но, нема потреба да се грижите. Магарето Игнас пристигнува со неговиот камион за влечење. Гаспар веќе е на безбедно дома, а Игнас веќе е на пат кон следното возило што се расипало. Со овој камион влечење и со неговиот вешт возач, вашето дете ќе измислува најлуди авантури.
ден 2.260,00 со ддв.
Играчка од дрво КАМИОНОТ НА ЏОРЏ - Lilliputiens

Играчка од дрво КАМИОНОТ НА ЏОРЏ - Lilliputiens

5414834831832
Џорџ и Луиз скокаат во својот камион натоварен со бетонски блокови и тргнуваат кон градилиштето. Бип, бип... Луиз вешто вози во рикверц и го навртува камионот на платформата за товарење. Работата може да почне Со овој камион кипер и со неговите вешти возачи, вашето дете ќе измислува најлуди авантури.
ден 2.270,00 со ддв.
Играчка од дрво ПРОТИВПОЖАРНИОТ КАМИОН НА МАРИУС - Lilliputiens

Играчка од дрво ПРОТИВПОЖАРНИОТ КАМИОН НА МАРИУС - Lilliputiens

5414834831825
Пожарникарите лавот Џек и носорогот Мариус се секогаш подготвени за итни случаи. Тие брзо ја местат скалата и го одмотуваат цревото за да го изгаснат пожарот. Со овој противпожарен камион и со неговите пожарникари, вашето дете ќе измислува најлуди авантури.
ден 2.270,00 со ддв.
Играчка од дрво ТРАКТОРОТ НА РОЗАЛИ - Lilliputiens

Играчка од дрво ТРАКТОРОТ НА РОЗАЛИ - Lilliputiens

5414834832334
Кравата Розали превезува 2 прасиња во својот трактор за да ги врати во дворот. Додека свињите радосно се буричкаат во калта, Розали оди да работи во полето. Со овој трактор и со неговите патници, вашето дете ќе измислува најлуди авантури.
ден 2.270,00 со ддв.
Close