Немате ставки во вашата кошничка.
Close
Пребарување
Filters
RSS

Новости

Sensilo -недела, 20 декември 2020
Sensilo e полски бренд кој нуди текстилни производи за нега за деца од првите денови на животот. Тој е исклучително квалитетен и внимателно изработен за идните мајки и бебињата кои треба да го запознаат новиот свет.
BANZ - Нов бренд во Babyshop -недела, 03 мај 2020
BANZ , Baby BANZ Inc, e Австралиски дизајниран бренд за деца кој постои од 2001-ва година на Светскиот пазар и се етаблира како најдобар, број 1 бренд, кој што нуди опрема со највисока заштита од УВ А, УВ Б и УВ Ц зраците за вашите малечки, како и опрема за заштита од силна бучава и непријатни звуци,кои што можат да го оштетат слухот на вашите деца или да ги вознемират.
Зошто Cry Mini Baby Cry Analyzer? -недела, 26 април 2020
Мониторот WhyCry® е анализатор на бебешки плач: Патентиран со стапка на успех од над 87% користејќи индикатори на светлина и 98% во споредба со табелата за симптоми. Препорачано од Шпанското здружение на акушерки. Клинички тестирани во Шпанија, Мексико и Кореја. Сребрен медал на 8-от Меѓународен саем за пронајдоци „Галактица 2001“. Избрана на NBC, FOX, Discovery Channel.
Babyshop во соработка со К&K -среда, 10 октомври 2018
Чест ни е да ја претсавиме новата соработка со брендот К&K . Од сега бебешката линија за проодување и лазење, може да ја најдете во нашата онлине продавница,
Еден од важните фактори за вашето бебе-дете е да му овозможите секаква заштита, посебно во текот на неговиот развој. Покрај квалитетна козметика, играчки, храна, разни реквизити, облека и еден тон други работи кои се потребни за вашето дете да има здрав раст и развој, од огромно значење е и добрата заштита од сонце за очите на вашите дечиња. Babyshop.mk се погрижи и за тоа. Ви ги претставуваме нашите нови производи - детски очила за сонце од брендовите RayBan, StelaMcCartny i Guess и новата соработка со продавницата за наочари - Визус.
Органска бебешка козметка од ORGANIQUE -понеделник, 30 јули 2018
Чест ни е да Ви ги претставиме нашите нови соработници за бебешка органска козметика ORGANIQUE. BELLINA е ексклузивен застапник на органската козметика од брендот ORGANIQUE од Вроцлав (Полска) со кои ја отпочнавме соработката. Од сега нивните производи ќе може да ги најдете во нашата онлине продавница.
Би сакале да Ве известиме дека на градинката ПИКОЛИНИ има отворен ФАМИЛИЈАРЕН ЗАБАВЕН ДЕН што ќе се одржи на 02-ри јуни (сабота) од 11:00 – 14:00 часот во дворот на интернационалната градинка Пиколини. Дечињата ќе имаат можност да бидат дел од различни едукативни активности, големиот музички пиано концерт на отворено, спортски игри и активности, да играат со нивните омилени ликови и да се дружат со животните
На наше огромно задоволство, Ви ја претставуваме детската програма на чорапчиња од брендот Quick SOX, ексклузивно само во нашата online продавница!
СОРАБОТКА СО ЗЛАТНО СЛАВЕЈЧЕ -понеделник, 23 април 2018
Задоволство ни е да Ве известиме дека Babyshop стана соработник со Златно Славејче.
Чест ни е да ви ја соопштиме оваа одлична Вест. TAÇ Производи - Ексклузивна соработка со Babyshop
Close