Немате ставки во вашата кошничка.
Close
Пребарување
Filters

Облека со УВ заштита

BANZ ® oблеката е изработена од 50+UPF супериорен материјал,и за разлика од повеќето костими за капење, таа има вграден UV-заштитен фактор за дополнителна заштита од штетното UV влијание на сончевите зраци. Дизајнирана да биде лесна и соодветна за удобност на вашето дете. Сите костими за капење се клинички тестирани до UPF 50+ рејтинг,што претставува највисока заштита што може воопшто облека да понуди и блокира дури 98% од штетните УВ зраци и со тоа го спречува оштетувањето на кожата на вашите деца.

BANZ ® облеката за пливање е CHEMICAL FREE (без хемиски својства)!  UPF-факторот потекнува од затегнатоста и густината на ткаењето на материјалите што ги користиме. UPF факторот никогаш нема да се измие, избледи или истроши!

  • 50+ UPF супериорен материјал, блокира 98% од штетните УВ зраци
  • Погодни за престој на сонце, плажа, базен, надворешни активности
  • Погодни за капење во море,езеро,базен, брзо се сушат
  • Клинички тестирани ги исполнуваат стандардите за заштита во Австралија и Европа 
  • Достапни во повеќе дезени и за различни возрасти, од 3 месеци до 10 години.
Види како Табела Листа
Подреди по
Приказ по страна
BANZ Едноделни костими за капење 50+UPF заштита, Petrol Jungle

BANZ Едноделни костими за капење 50+UPF заштита, Petrol Jungle

87329184920
BANZ Едноделни костими за капење 50+UPF заштита, Petrol Jungle
ден 2.090,00 со ддв.
BANZ Едноделни костими за капење 50+UPF заштита, Navy Jungle

BANZ Едноделни костими за капење 50+UPF заштита, Navy Jungle

89789080/2606
BANZ Едноделни костими за капење 50+UPF заштита, Navy Jungle
ден 2.090,00 со ддв.
BANZ Едноделни костими за капење 50+UPF заштита , Sea Horse

BANZ Едноделни костими за капење 50+UPF заштита , Sea Horse

845687
BANZ Едноделни костими за капење 50+UPF заштита , Sea Horse
ден 2.090,00 со ддв.
BANZ Маици на кратки ракави за деца 50+ UPF, за момчиња Petrol Jungle

BANZ Маици на кратки ракави за деца 50+ UPF, за момчиња Petrol Jungle

80987656
BANZ Маици на кратки ракави за деца 50+ UPF, за момчиња Petrol Jungle
ден 1.590,00 со ддв.
BANZ Маици на кратки ракави за деца 50+ UPF, за момчиња Navy Jungle

BANZ Маици на кратки ракави за деца 50+ UPF, за момчиња Navy Jungle

8456789
BANZ Маици на кратки ракави за деца 50+ UPF, за момчиња Navy Jungle
ден 1.590,00 со ддв.
BANZ Маици на кратки ракави за деца 50+ UPF,за момчиња Turtle

BANZ Маици на кратки ракави за деца 50+ UPF,за момчиња Turtle

78909965
BANZ Маици на кратки ракави за деца 50+ UPF,за момчиња Turtle
ден 1.590,00 со ддв.

Filter by:

Clear All
Min: ден 1.050,00 Max: ден 2.090,00
ден1050 ден2090
Close