Немате ставки во вашата кошничка.
Close
Пребарување
Filters

Orchard

Сите игри и сложувалки произведени од Orchard Toys се дизајнирани имајќи го образованието во фокус, работејќи заедно со наставници, градинки и со самите деца за да се обезбеди совршена рамнотежа помеѓу образовните придобивки и вредноста на играњето. Фокусот е ставен на голем број клучни вештини за учење, од специфични цели како што се учење на различни бои или броење, до поопшти животни вештини, како што се координација на рацете со очите, социјални вештини итн.

Многу ни е важно родителите да го видат нивното дете како се развива и учи со насмевка на лицето. Додека тие играат со нашите производи, децата дури и не сфаќаат дека учат... за јазикот и писменоста, броевите и броењето, совпаѓањето и меморијата, облиците и боите, споделување и фер игра. Тие можат да играат со пирати, самовили и фудбалери; тие можат да влезат во продавници, да летаат змејови и да трчаат на месечината. Тие ќе се сретнат со алчни горили, свинчиња во панталончиња и неверојатни готвачи. И што е најважно ... тие ќе се ЗАБАВУВААТ!

Квалитет

Ние ги дизајнираме и произведуваме сите наши игри и сложувалки внимавајќи и имајќи ги децата предвид. Сите картички и делови за играње се цврсти и лесни за чистење, што значи дека ќе го издржат тестот на времето и покрај постојаното играње, носење и кинење и извалкани рачиња! Таа добитна комбинација на образовна вредност при игра и физичка издржливост е тоа што ги прави нашите производи долготрајни, обезбедувајќи ги децата со игри кои ќе сакаат да ги играат повторно и повторно... дури и откако ќе пораснат!

Види како Табела Листа
Подреди по
Приказ по страна
ABC Colouring Book

ABC Colouring Book

5011863501226
A 24-page educational colouring activity book to encourage children to read and write.
ден 200,00 со ддв.
Airport - Giant Road Expansion Pack

Airport - Giant Road Expansion Pack

5011863301789
Extend the play value of Giant Town and Giant Road with this Airport expansion pack.
ден 650,00 со ддв.
Alphabet Flashcards

Alphabet Flashcards

5011863102317
Make learning the letters of the alphabet fun with these colourful flashcards.
ден 650,00 со ддв.
Alphabet Lotto Game

Alphabet Lotto Game

5011863101525
A colourful alphabet lotto game with four ways to play!
ден 890,00 со ддв.
Alphabet Match Jigsaw Puzzle

Alphabet Match Jigsaw Puzzle

5011863301680
A collection of 26 alphabet jigsaw puzzles.
ден 650,00 со ддв.
Animal Match Mini Game

Animal Match Mini Game

5011863102560
An exciting travel size animal snap game.
ден 390,00 со ддв.

Filter by:

Clear All
Min: ден 200,00 Max: ден 1.190,00
ден200 ден1190