Немате ставки во вашата кошничка.
Close
Пребарување
Filters

Перници

Види како Табела Листа
Подреди по
Приказ по страна
Sensilo Перница во форма на пеперутка со шарени точки

Sensilo Перница во форма на пеперутка - DOTS NAVY BLUE

SILLO-2390
Sensilo- Перница во форма на пеперутка-HEDGEHOGS GREY обезбедува удобно и безбедно уживање на вашето дете. Неговата посебна форма се прилагодува на главата на детето , додека седи во неговото седиште во автомобилот или пак додека е во седечка или лежечка положба во својата количка. Со помош на оваа перница ќа го заштитите вашето дете од било какви удари на главчето. Од едната страната перничето е изработено од 100% памук, додека другата страна е изработена од полиестер Минки. Полнењето на перницата е антиалергено.
ден 750,00 со ддв. ден 525,00 со ддв.
Sensilo- Перница во форма на пеперутка-HEDGEHOGS GREY

Sensilo- Перница во форма на пеперутка-HEDGEHOGS GREY

SILLO-2386
Sensilo- Перница во форма на пеперутка-HEDGEHOGS GREY обезбедува удобно и безбедно уживање на вашето дете. Неговата посебна форма се прилагодува на главата на детето , додека седи во неговото седиште во автомобилот или пак додека е во седечка или лежечка положба во својата количка. Со помош на оваа перница ќа го заштитите вашето дете од било какви удари на главчето. Од едната страната перничето е изработено од 100% памук, додека другата страна е изработена од полиестер Минки. Полнењето на перницата е антиалергено.
ден 750,00 со ддв. ден 525,00 со ддв.
Sensilo - Перниче во форма на мече-CLEARING MINT

Sensilo - Перниче во форма на мече-CLEARING MINT

SILLO-23393

Перниче кое може да го олесни секојдневието на едно бебе уште од неговото раѓање.
Има мека подлога за главата на бебето.
Ова перниче може да се користи во домашни услови на пример во креветчето на бебето, во автомобилот или едноставно да се понесе со себе за било какво патување.
Ова перниче има две лица кое ќе го разубави изгледот на количката.
Перницата е изработена од 100% памук .
Антиалергиска .
Благодарение на прекрасната форма, може да се користи и како играчка за гушкање.
ден 750,00 со ддв. ден 525,00 со ддв.
Sensilo- Перница во форма на риба-CLEARING MINT

Sensilo- Перница во форма на риба-CLEARING MINT

SILLO-23343

Перниче кое може да го олесни секојдневието на едно бебе уште од неговото раѓање.
Има мека подлога за главата на бебето.
Ова перниче може да се користи во домашни услови на пример во креветчето на бебето, во автомобилот или едноставно да се понесе со себе за било какво патување.
Ова перниче има две лица кое ќе го разубави изгледот на количката.
Перницата е изработена од 100% памук .
Антиалергиска .
Благодарение на прекрасната форма, може да се користи и како играчка за гушкање.
ден 750,00 со ддв. ден 525,00 со ддв.
Sensilo -Перниче со фалти - WHITE

Sensilo -Перниче со фалти - WHITE

SILLO-2340/3361

Sensilo- Перниче со фалти - WHITE му овозможува мирен сон на вашето бебе.
Совршено е за количка, креветче или како перница за поддршка на главата на бебето.
Изработено е од убава кадифена ткаенина кое е исполнето со антиалергиски силиконски лиосел.
Овие ткаенини не ја иритира меката бебешка кожа.
Перницата е рамна, совршена дури и за новороденчиња.
ден 450,00 со ддв. ден 315,00 со ддв.
Sensilo Перниче со фалти - IVORY

Sensilo- Перниче со фалти - IVORY

SILLO-2341

Sensilo- Перниче со фалти -IVORY му овозможува мирен сон на вашето бебе.
Совршено е за количка, креветче или како перница за поддршка на главата на бебето.
Изработено е од убава кадифена ткаенина кое е исполнето со антиалергиски силиконски лиосел.
Овие ткаенини не ја иритира меката бебешка кожа.
Перницата е рамна, совршена дури и за новороденчиња.
ден 450,00 со ддв. ден 315,00 со ддв.
Sensilo- Перниче со фалти - GREY

Sensilo- Перниче со фалти - GREY

SILLO-2344

Sensilo- Перниче со фалти -GREY му овозможува мирен сон на вашето бебе.
Совршено е за количка, креветче или како перница за поддршка на главата на бебето.
Изработено е од убава кадифена ткаенина кое е исполнето со антиалергиски силиконски лиосел.
Овие ткаенини не ја иритира меката бебешка кожа.
Перницата е рамна, совршена дури и за новороденчиња.
ден 450,00 со ддв. ден 315,00 со ддв.
Sensilo-Перница за доење -TIPI

Sensilo-Перница за доење -TIPI

SILLO-22801/3351

Перницата за доење обезбедува удобност и стабилна поддршка на главата на бебето додека се храни.
Таа овозможува олеснување на 'рбетот и рацете на доилка.
Практична и подвижна за разлика од другите перници наменети за доење.
Лесна е за пренесување во автомобил или на било кој пат.
Оваа перница има универзална големина и се прилагодува на обликот на раката.
ден 1.099,00 со ддв. ден 879,00 со ддв.
Sensilo- Перница за доење-HEDGEHOGS GREY

Sensilo- Перница за доење-HEDGEHOGS GREY

SILLO-22604/3348

Sensilo- Перница за доење-HEDGEHOGS GREY е производ на кој му се восхитува секој родител.
Таа го олеснува хранењето и благодарение на ергономскиот облик му дава сигурна поддршка на телото на доенчето.
ден 1.300,00 со ддв. ден 1.040,00 со ддв.
Sensilo- Перница за спиење со ѕвездички- сива

Sensilo- Навлака за рефлукс перница со ѕвездички- сива

SILLO-20543/3328

Мека и нежна ткаенина од 100% памук
Патентот го олеснува поставувањето на навлаката за перница
Не ја иритира кожата на детето
Се пере на 40 ° C
Димензија 60 × 38 см
Произведена во Полска
ден 360,00 со ддв. ден 240,00 со ддв.
Sensilo -Перница за спиење со ѕвездички- PINK

Sensilo -Навлака за рефлукс перница со ѕвездички- PINK

SILLO-20542

Мека и нежна ткаенина од 100% памук
Патентот го олеснува поставувањето на навлаката за перница
Не ја иритира кожата на детето
Се пере на 40 ° C
Димензија 60 × 38 см
Произведена во Полска
ден 240,00 со ддв. ден 180,00 со ддв.
Kikka Boo Перница со мемори пена - My Little Bear

Kikka Boo Перница со мемори пена - My Little Bear

55109/1952
Наменета за бебиња од само раѓање.
ден 540,00 со ддв.
Kikka Boo перниче ергономско со мемеори пена срце

Kikka Boo перниче ергономско со мемеори пена срце

55967
Eргономско перниче за правилно оформување на главата на бебињата
ден 590,00 со ддв.
Kikka Boo перниче ергономско со мемеори пена зајче

Kikka Boo перниче ергономско со мемеори пена зајче (Повеќе бои)

55962
Eргономско перниче за правилно оформување на главата на бебињата
ден 590,00 со ддв.
Анатомско перниче

Анатомско перниче (Повеќе бои)

900078
Синдром на рамна глава е името дадено на израмнување на дел од главата на бебето поради притисокот кој продолжува во истата точка. Кога бебињата се раѓаат главите се меки и флексибилни, а како резултат на тоа што бебето лежи на иста позиција, срамнување на черепот се јавува со притисок врз една точка.
ден 650,00 со ддв.
Перница микрофибер

Перница микрофибер

900052
Причината зошто овие производи од микрофибер се најбарани за бебињата е тоа што дорбо ја одржуваат топлината.Не содржи влага и мирис и има канали за климатизација и вентилација.
ден 990,00 со ддв.
Перниче за бебе

Перниче за бебе

900200/3038
Специјалната структура на сунѓерот и дебелината е погодна за вратчето на бебето,овозможувајќи му удобно спиење и мирен сон.
ден 640,00 со ддв.
ПЕРНИЦА ЗА ДОЕЊЕ И ИГРА HOP ART BRIGHT STARTS

ПЕРНИЦА ЗА ДОЕЊЕ И ИГРА HOP ART BRIGHT STARTS

11821
Дизајнирано со консултант за лактација на IBCLC. Перницата нуди целосна подршка за мајката и бебето во текот на доењето. Направена од водоотпорен материјал. Вклучена е перница, навлака која се пере во машина и лесно отстранлива пречка со играчки
ден 2.990,00 со ддв.
Подлога за спиење со мемори пена Kikka Boo - MY LITTLE BEAR

Подлога за спиење со мемори пена Kikka Boo - MY LITTLE BEAR

551074042
My Little Bear хипоалергена перница, со јадро направено од вискоеластична мемори пена која нуди идеална поддршка без оглед на тоа дали детето спиете на грб или на страна. Ткаенината обезбедува постојана циркулација, вентилација на воздухот. Илјадници дизајнирани мали дупчиња ви даваат чувство на свежина. Наменета е за бебиња од самото раѓање. Многу мек материјал на навлаката што не поти, а може да се вади и да се пере.
ден 850,00 со ддв.
Бебешка перница за под стомаче - Galt

Бебешка перница за под стомаче - Galt

5011979581921
Слатко меко мече со неговиот пикник, за играње додека бебето лежи на стомачето. Перницата е на надувување и е обложена со ткаенина. Го поддржува бебето додека лежи на стомакот и си игра со трите играчки на тема излет: јаболко тропалка, торта со свирче и сендвич што крцка. Овие три додатоци можат и да се одвојуваат, така што со нив може да се игра одделно. Оваа играчка е идеална за денови надвор, издувајте ја перницата и лесно се пакува за патување. Може да се пере во машина. Доделен статус „Препорачано“ од Good Toy Guide.
ден 1.490,00 со ддв.
Close