Немате ставки во вашата кошничка.
Close
Пребарување
Filters
Swisslion Kadino

Пита од тиква

Пита од тиква

Во зимските месеци специјалитетите од тиква можат да бидат прав избор за вашите малечки.

Потребно е:

Пола килограм тенки кори

Околу еден килограм крупно изрендана тиква

Шеќер, ванилин шеќер

Масло

Презла

Цимет

Припрема:

Одвојте три кори и попрскајте ги со масло во тенок слој. Додајте рендана тиква и попрскајте ја со 2-3 лажички шеќер (во зависност од вашиот вкус), пола кесичка ванилин шеќер и една лажичка презла. Ако сакате цимет додате го и него, а за правите гурмани препорачуваме и ситно исецкани ореви.

Завиткајте ја кората и ставете ја во тава со масло. Постапката повторувајте ја додека не ги потрошите сите кори. Печете во загреана рерна на 170 – 200 степени. Питата е испечена кога кората ќе порумени. Ако не сакате да биде премногу крцкава, тогаш питата извадете ја од рерна на кратко и покријте ја со влажна крпа.

А потоа следи вистинско уживање!

Оставете коментар