Немате ставки во вашата кошничка.
Close
Пребарување
Filters

Пластични играчки

Види како Табела Листа
Подреди по
Приказ по страна
CHICCO РАГБИ JUNGLE FIT & FUN

CHICCO РАГБИ JUNGLE FIT & FUN

079050000
Рагби Jungle на Chicco го подготвува Вашето дете од само 1 година и половина, но исто така и со пријателите многу игра, учење и забава!
ден 2.490,00 со ддв.
LEAP FROG skara SMART SIZZLING

LEAP FROG СКАРА SMART SIZZLING

80607903
Наменета за 2г+.
ден 4.990,00 со ддв.
MOCHTOYS КОСИЛКА (Повеќе бои)

MOCHTOYS КОСИЛКА (Повеќе бои)

0661063114
ден 560,00 со ддв.
Кош со сталка - Polsan

Кош со сталка - Pilsan

03 398
Возраст: 3+
ден 2.990,00 со ддв.
 CHICCO МАСИЧКА ЗА ИГРА GROW AND LEARN

CHICCO МАСИЧКА ЗА ИГРА GROW AND LEARN

765300000
МАСИЧКА ЗА ИГРА GROW AND LEARN CHICCO Повеќе од 60 зборови, фрази, песни, смешни звуци и мануелни активности LED светла во боја Сортер со 6 форми Може да учи: * Броеви * Зеленчук * Бои * Музички инструменти
ден 3.690,00 со ддв.
CHICCO ПРООДУВАЛКА БЕЛА

CHICCO ПРООДУВАЛКА БЕЛА

652610000
Беби шеталка. Музичка беби шеталка помага детето да стои и да ги направи своите први чекори безбедно.
ден 3.390,00 со ддв.
Kikka Boo Проодувалка

Kikka Boo Проодувалка

55919/3180
Димензии на производот : 37x42x40 cm.
Димензиина пакувањето : 49x35x14 cm.
ден 2.590,00 со ддв.
ШПОРЕТ NUMBER LOVIN OVEN LEAP FROG

LEAP FROG ШПОРЕТ NUMBER LOVIN OVEN

8019289K
ШПОРЕТ NUMBER LOVIN OVEN LEAP FROG Откријте го совршениот рецепт за забавно учење на броевите со печка за печење. Дизајниран за аспиранти за готвење, the Number Lovin' Oven доаѓа со 16 забавни состојки и многу учење. Изучете го бројот со песната за печење- 30 и повеќе песни и фрази со кои ќе научите да броите, споделувате и други вештини. Малите можат преку бројниот лизгач да дознаат за времето и температурата, да ја поделат храната на две, три или четири еднакви парчиња, да изградат математички вештини, притискајќи го шеширот на готвачот можат да бројат и да пеат заедно. Отворањето и затворањето на рерната активира вкусни фрази за готвење и споделување. Number Lovin' Oven доаѓа со сите состојки што им се потребни на децата за да се забавуваат. Скршете јајце во тавче и слушнете го звукот! Печете пица, леб и кекси на плехот за печење-светлото ќе трепне кога храната ќе биде подготвена. Сечете и сервирајте ги лебовите со шпатулата и поделете на ваше другарче или родител.
ден 2.209,00 со ддв.
LEAP FROG ПИКНИК КОРПА SHAPES AND SHARING PICNIC

LEAP FROG ПИКНИК КОРПА SHAPES AND SHARING PICNIC

80603653/ 3498
ПИКНИК КОРПА SHAPES AND SHARING PICNIC LEAP FROG Дознајте повеќе за боите, формите, начините и друго додека сте на пикник со корпата за пикник. Подигнете го капакот за да слушнете весели фрази и извадете ги 16-те парчиња за играње, вклучувајќи разнобојни чинии, вилушки, чаши и храна.
ден 1.990,00 со ддв.
VTECH АЛБУМ VTECH ЗА БЕБЕ 6-24М

VTECH АЛБУМ VTECH ЗА БЕБЕ 6-24М

80110503
Првиот фото албум на вашето бебе, додадете слики и снимете семејни пораки 3 начини: нежна музика, пеење и пораки 4 песни и 28 мелодии
ден 1.990,00 со ддв.
CHICCO ГОЛ ЛИГА PRO

CHICCO ГОЛ ЛИГА PRO

098380000
Електронски гол за љубителите на фудбалот со возбудливи карактеристики: се движи лево и десно за да го направи потешко давањето гол!
ден 3.590,00 со ддв.
CHICCO МУЗИЧКА ИГРАЧКА KARAOKE

CHICCO МУЗИЧКА ИГРАЧКА KARAOKE

949210000
Пејте со ова Караоке што го трансформира гласот во песна: кажете нешто во микрофонот и дозволете магија да се случи.
ден 2.690,00 со ддв. ден 2.286,00 со ддв.
CHICCO ПРООДУВАЛКА HAPPY HIPPY

CHICCO ПРООДУВАЛКА HAPPY HIPPY

059051000
ПРООДУВАЛКА HAPPY HIPPY CHICCO Забавна проодувалка во шарени бои која му овозможува на детето да ги направи првите чекори.
ден 2.290,00 со ддв.
INFANTINO ПРООДУВАЛКА ЕДНОРОГ

INFANTINO ПРООДУВАЛКА ЕДНОРОГ

227018
Наменето за бебиња од 6м до 36м.
ден 4.370,00 со ддв.
CHICCO ТАБЛА ЕДУКАТИВНА BABY PROF IT/EN

CHICCO ТАБЛА ЕДУКАТИВНА BABY PROF IT/EN

097920000
ЕДУКАТИВНА ТАБЛА BABY PROF содржи многу забавни игри кои што му помагаат на детето да ги научи збороите на англиски и на италјански јазик. Играчката има два начина за игра: 1 Учење - Детето ги открива буквите, формите, боите, спротивностите и текстурите благодарение на зборовите пропратени си рима и забавни фрази. 2 Музика - Детето игра со мелодиите, звуцните ефекти и песничките. Забавното учење е проследено со многу колоритни светла кои се активираат низ играта и му помагаат на детето полесно да се фокусира.
ден 2.390,00 со ддв. ден 2.032,00 со ддв.
LEAP FROG КНИГА 100 ЖИВОТНИ

LEAP FROG КНИГА 100 ЖИВОТНИ

80609543
КНИГА 100 ЖИВОТНИ LEAP FROG Шест двојни интерактивни страни со животни од 12 категории, како шума, океан и сл. Истражувајте ги трите начини на игра за да научите нешто за имињата, звуците и интересни факти за животните. Оваа двојазична книга ќе му овозможи на детето да учи и да пее песни на англиски и шпански јазик.
ден 1.890,00 со ддв.
РАГБИ JUNGLE FIT & FUN CHICCO

РАГБИ JUNGLE FIT & FUN CHICCO

079050000
РАГБИ JUNGLE FIT & FUN CHICCO Рагби Jungle на Chicco е првата електронска играчка рагби 3 во 1. Трите варијанти на играта кои нудат многу забава за Вашите мали рагби играчи. Како возбудлива трка, Вашите играчи треба да се ослободат од топката над голот. Секој погодок е награден со светла и возбудливи звуци. Рачното броење на мониторите ја прати играта и на крај го крунисува вистинскиот победник. Две среќни глави од жирафи со шарени чаши претставуваат делови за редење. Кој ќе ја состави најголемата и најубава жирафа? Пречката е во облик на воз кој ги поттикнува вештините и способностите. Со безброј комбинации од броеви и фигури, доаѓаат нови пречки. Рагби Jungle на Chicco го подготвува Вашето дете од само 1 година и половина, но исто така и со пријателите многу игра, учење и забава! Забелешка: Рагби Jungle на Chicco работи со батерии (3 x 1,5V AA).
ден 2.490,00 со ддв.
ГИТАРА 44 CATS CHICCO

ГИТАРА 44 CATS CHICCO

099181000
ГИТАРА 44 CATS CHICCO Забавувајте се играјќи песни од вашиот омилен цртан филм со 3 еволутивни и едукативни начини на играње. Притиснете го активирањето во правилна синхронизација за да ја компонирате целосната песна.
ден 1.690,00 со ддв.
CHICCO КНИГА COUNTING FARM

CHICCO КНИГА COUNTING FARM

097780000/3725
Учењето на формите и стиховите на животните никогаш не било полесно. Благодарение на круговите изнесени на страниците, играта со книги Fattoria dei Numeri Chicco е лесна за разгледување дури и за најмалите деца. Весела и шарена игра за да започнете запознавање со книгите. Соодветна за деца од 6 месеци до 36 месеци, книгата за игри, помага во развој на тактилни вештини и логично поврзување помеѓу облиците и животните на истата страница. Броевите и формите веќе нема да имаат тајни со играта на книгата Chicco's Farm of Numbers и симпатичните шарени животни.
ден 1.490,00 со ддв.
BRIGHT STARTS ИГРАЧКА РИБА LEARN & GIGGLE

BRIGHT STARTS ИГРАЧКА РИБА LEARN & GIGGLE

52180
2 начини на игра: дел за учење и дел за музика
ден 1.590,00 со ддв.
CHICCO ИГРАЧКА STACK AND FUN CUPS

CHICCO ИГРАЧКА STACK AND FUN CUPS

093080000
ИГРАЧКА STACK AND FUN CUPS
ден 1.290,00 со ддв.
LEAP FROG ЏОИСТИК LEVEL UP & LEARN

LEAP FROG ЏОИСТИК LEVEL UP & LEARN

80609103
Играјте и учете со овој џоистик од Leapfrog.
ден 1.290,00 со ддв.
 CHICCO TOПKA ТРАНСФОРМ 2/1

CHICCO TOПKA ТРАНСФОРМ 2/1

093740000
TOПKA ТРАНСФОРМ 2/1 CHICCO Целосно нова игра од линијата Smart2Play - топка што може да се трансформира во што сакате. - 10 разнобојни делови кои се спојуваат меѓу себе за да ја направите вашата омилена топка. - Се тркала како вистинска топка. 2 во 1 1. Направете топка 2. Направете го вашиот омилен модел
ден 790,00 со ддв.
CHICCO ИГРАЧКА СОРТЕР КОЦКИ 2/1

CHICCO ИГРАЧКА СОРТЕР КОЦКИ 2/1

ИГРАЧКА СОРТЕР КОЦКИ 2/1 CHICCO
ден 690,00 со ддв.
CHICCO ТРОПАЛКА ПРСТЕНИ EASY GRASP RING

CHICCO ТРОПАЛКА ПРСТЕНИ EASY GRASP RING

059540000
Направена од 6 прсени во различна боја кои може да се одкачат од централниот прстен и да се прикачат на друг, ја стимулира координацијата на рацете на вашето дете.
ден 265,00 со ддв.
CHICCO КУЧЕ ДЕТЕКТИВ

CHICCO КУЧЕ ДЕТЕКТИВ

741700000
Наменето за деца од 1-4 години.
ден 1.990,00 со ддв.
BKIDS ИГРАЧКА КАМЕЛЕОН SENSORY

BKIDS ИГРАЧКА КАМЕЛЕОН SENSORY

115029
Наменета за возраст 9м+
ден 1.786,00 со ддв.
BRIGHT STARTS ЖЕЛКА МУЗИЧКА NEPTUNE OCEAN ORCHESTRA

BRIGHT STARTS ЖЕЛКА МУЗИЧКА NEPTUNE OCEAN ORCHESTRA

90574
Покажете му ги на бебето неограничените можности на музиката
ден 1.890,00 со ддв.
CHICCO КНИГА COUNTING FARM

CHICCO КНИГА COUNTING FARM

097780000
Наменето за деца од 6 до 36 месеци
ден 1.490,00 со ддв.
CHICCO КНИГА PUPPIES HOME

CHICCO КНИГА PUPPIES HOME

097790000
Наменето за деца од 6 до 36 месеци
ден 1.490,00 со ддв.
INFANTINO МУЗИЧКА ИГРАЧКA

INFANTINO МУЗИЧКА ИГРАЧКA

115124
Ball Drop Piano му помага на децата во развој на нивните координативни вештини со помош на мултифункционални карактеристики што ги нуди.
ден 1.790,00 со ддв.
LEAP FROG КАМИОН POPPING COLOUR MIXER TRUCK

LEAP FROG КАМИОН POPPING COLOUR MIXER TRUCK

80601903
Возраст:6-36м
ден 1.690,00 со ддв.
LEAP FROG КАСА COUNT ALONG REGISTER

LEAP FROG КАСА COUNT ALONG REGISTER

80019306
Наменето за над 2 години.
ден 2.890,00 со ддв.
LEAP FROG КНИГА 100 ЗБОРОВИ LEARNIN FRIENDS

LEAP FROG КНИГА 100 ЗБОРОВИ LEARNIN FRIENDS

80601503
Возраст 12м +
ден 1.790,00 со ддв.
LEAP FROG ЛАПТОП КУЧЕ PEEK A BOO SCOUT

LEAP FROG ЛАПТОП КУЧЕ PEEK A BOO SCOUT

80606103
Наменет за деца од 6-24 месеци.
ден 1.590,00 со ддв.
BKIDS СОРТЕР СО АКТИВНОСТИ ЗАМОК

BKIDS СОРТЕР СО АКТИВНОСТИ ЗАМОК

063166
Наменето за 12м+
ден 1.390,00 со ддв.
 CHICCO СОРТЕР КУЌИЧКА ЗА ЖИВОТНИ 2 ВО 1

CHICCO СОРТЕР КУЌИЧКА ЗА ЖИВОТНИ 2 ВО 1

096100000
Класичен сортер со форми од Chicco, со нов дизајн и светли бои.
ден 1.390,00 со ддв.
VTECH АЛИГАТОР ZOOMIZOOZ

VTECH АЛИГАТОР ZOOMIZOOZ

80510703/3736

Здраво, јас сум алигаторот ZoomiZooz.
Ова е мојот најдобар пријател Птицата, ние сакаме да пееме заедно! Да одиме!
ден 990,00 со ддв.
VTECH ТАБЛЕТ TOUCH AND TEACH

VTECH ТАБЛЕТ TOUCH AND TEACH

80602903/3730
Возраст: 12 до 36 месеци
ден 1.590,00 со ддв.
BKIDS ЕДУКАТИВНА ИГРАЧКА

BKIDS ЕДУКАТИВНА ИГРАЧКА

003066
Возраст: 9+
ден 990,00 со ддв.
BKIDS СОРТЕР КОЦКА JUNGLE BUDDY

BKIDS СОРТЕР КОЦКА JUNGLE BUDDY

004844
8 забавни форми лесни за држење.
ден 930,00 со ддв.
CHICCO КОЦКА ЕДУКАТИВНА SMART2PLAY

CHICCO КОЦКА ЕДУКАТИВНА SMART2PLAY

100610000
Играчка Smart2Play за стимулирање на учење на моторни и когнитивни вештини додека се забавувате.
ден 890,00 со ддв.
MONI TOYS ТАБЛА 2 ВО 1

MONI TOYS ТАБЛА 2 ВО 1

06662888
Погоден за деца над 3 години.
ден 990,00 со ддв.
BKIDS СОРТЕР ГАРАЖА

BKIDS СОРТЕР ГАРАЖА

317020
Комплет за алатки Chicco Gear & Workbench е мини-работилница со комплет за алатки за деца од 1 година.
ден 1.090,00 со ддв.
BKIDS СОРТЕР ТОПКА

BKIDS СОРТЕР ТОПКА

317028
Играчката е погодна за бебиња поголеми од 12 месеци.
ден 790,00 со ддв.
BKIDS ЧАШКИ И ТОПЧИЊА

BKIDS ЧАШКИ И ТОПЧИЊА

004702
Препорачана возраст: од 12 месеци.
ден 795,00 со ддв.
CHICCO ИГРАЧКА СОРТЕР КОЦКИ 2/1

CHICCO ИГРАЧКА СОРТЕР КОЦКИ 2/1

093730000
Нова Smart2Play верзија на класичната игра со редење за развој на логичките асоцијативни вештини 2 во 1
ден 690,00 со ддв.
CHICCO КУЛА ОД ПРСТЕНИ 2 1

CHICCO КУЛА ОД ПРСТЕНИ 2/1

093720000/3757
Smart2Play верзија на играта со прстени која ги развива когнитивните вештини и координацијата раце-очи
ден 690,00 со ддв.
CHICCO РАБОТИЛНИЦА SMART2PLAY

CHICCO РАБОТИЛНИЦА SMART2PLAY

100620000
Комплет за алатки Chicco Gear & Workbench е мини-работилница со комплет за алатки за деца од 1 година.
ден 890,00 со ддв.
BKIDS  ИГРАЧКА ТОПКА PUZZLE PAL

BKIDS ИГРАЧКА ТОПКА PUZZLE PAL

115137
Наменета за деца од 6+ месеци.
ден 640,00 со ддв.
BKIDS ТОПЧИЊА И ЧЕКАН

BKIDS ТОПЧИЊА И ЧЕКАН

004883/3765
BKIDS плеј сетот „Тапан со чекан“ ќе биде смешен подарок за дете од 1 година.
ден 790,00 со ддв.
Проодувалка - F1 spiderman

Проодувалка - F1 spiderman

03081
Возраст на употреба: 12-36 месеци
ден 1.810,00 со ддв.
Проодувалка - Fisher price 4 in 1

Проодувалка - Fisher price 4 in 1

1812
Возраст: 12м+
ден 3.900,00 со ддв.
Проодувалка - Step car 2 in 1

Проодувалка - Step car 4 in 1

8035
Возраст: 12м+
ден 2.405,00 со ддв.
Проодувалка (Повеќе бои)

Проодувалка (Повеќе бои)

30801

Димензии на производот : 40x38x39 cm
Димензиина пакувањето : 50x40x15 cm
ден 1.800,00 со ддв.
Проодувалка 2 во  Smile

Проодувалка 2 во 1 - Smile

8004
Возраст: 18м+
ден 1.755,00 со ддв.
Проодувалка 4 во 1 - Smile

Проодувалка 4 во 1 - Smile

8003
Возраст: 12м+
ден 2.470,00 со ддв.
Janod Детска чанта за пресоблекување на бебето

Janod Детска чанта за пресоблекување на бебето

3700217365011
Дали вашите деца сакаат да се преправаат дека се мајка и тато, внимателно грижејќи се за бебето? Ако е така, тие ќе ја сакаат оваа торба за пресоблекување на бебето! Оваа играчка доаѓа со цела палета додатоци, вклучувајќи сè што на децата од две и повеќе години им е потребно за да се грижат за бебето: 1 лигавче, 1 пелена, 1 лажица, 1 четка, 1 мала тегла, 1 тубичка крем, 1 шише и 2 памукчиња. Без оглед дали го хранат бебето, го носат во тоалет или му ја менуваат пелената, со сигурност ќе се задржи вниманието на секое дете што сака да биде родител! Торбата има повеќе џебови и однатре и однадвор, и се преклопува за да се направи подлога за пресоблекување со многу простор за бебињата да ги стават своите кукли на фротирската крпа.Комплетот вклучува 8 додатоци. Оваа бела торба за пресоблекување со своите деликатни принтови погодна е за кукли од 36 до 42 см. Дрвени додатоци се сертифицирани од FSC® (направени со употреба на дрво од одржливо управувани шуми).
ден 1.650,00 со ддв.
КОЛИЧКА ЗА СЛАДОЛЕД SCOOP AND LEARN ICE CREAM VTECH

КОЛИЧКА ЗА СЛАДОЛЕД SCOOP AND LEARN ICE CREAM VTECH

80600703/3995
Играј и учи со овој сет за сладолед! Запознајте се со 6 гладни ликови, со вметнување на карти со активности , за да истражувате, да учите бои, броење, вкусови. Следете ги инструкциите од животните и тестирајте ја вашата меморија и способност за споредување. Притиснете на ѕвончето кога нарачката е готова и платете.
ден 4.390,00 со ддв.
Играчка за во бања МУЗИЧКА ФОНТАНА СО КИТОВИ - Hape

Играчка за во бања МУЗИЧКА ФОНТАНА СО КИТОВИ - Hape

6943478031067/4122
Направете го капењето магично со оваа прекрасна фонтана со музички китови! Изберете помеѓу гледањето фонтани што танцуваат на музиката, или играјте со секој кит како со дирки од пијано! Едноставно, поставете ја на дното на кадата со подлогата за вшмукување. Потребни се батерии (не се вклучени во комплетот).
ден 2.190,00 со ддв.
Close