Немате ставки во вашата кошничка.
Close
Пребарување
Filters
Swisslion Kadino

Што го забавува едногодишно дете?

Што го забавува едногодишно дете?

Ако сеуште не оди, а не е далеку од тоа, сета забава и игра на вашето едногодишно бебе е сеуште во познатото подрачје, главно на подот. И дури и ако проодело, истражувањето е најважниот дел од денот.

На повеќето деца на таа возраст не им требаат играчки, особено оние што не се скапи, кои имаат безброј функции и можности, бидејќи детето може да се забавува одлично со празна кутија.

Еве листа од 10 "омилени" работи што едногодишните деца просто обожаваат да ги прават.

1. Извлекување влажни марамчиња /или марамчиња за носот од пакетчето.

2. Да дофатат очила ... тогаш тие ќе видат што ќе им се случи.

3. Да извлечат сè од фиоките, кујнските елементи ...

4. Чепкање на носот.

5. Носење гардероба низ куќата, на глава ... комбинациите се бескрајни.

6. Блегување и седење во кутијата за играчки.

7. gffdjfghgkjztui546436434 ": >> Во преводот, сè што има врска со тастатурата на компјутерот: допирање, притискање на копчиња, влечење на глувчето ...

8. Пробување на  храна за миленичиња.

9. Разместување на мебелот и мали работи од полиците, масата ...

10. Одмотување и развлекување на сите тоалети што се во ролна.

Оставете коментар
Close