Немате ставки во вашата кошничка.
Close
Пребарување
Filters
Swisslion Kadino

Вирусите ќе избегаат од вас! Подобрете го имунитетот со овој напиток! (Рецепт)

Вирусите ќе избегаат од вас! Подобрете го имунитетот со овој напиток! (Рецепт)

Есента и зимата со себе со носат еден тон вируси, затоа е од големо значење да користите превентивни напитоци, да внимавате на исхраната и да внесувате витамини во организмот.

Грипот е пренослив, затоа за да го избегнете вие и вашите деца многу е важно да имате здрави навики и вашиот имунитет да е доволно јак. Дефинитивно треба да одвоите време за себе, да вежбате и да бидете одморени. 

Намирниците кои треба да ги внесувате треба да бидат сочинете од зеленчук, овошје, лосос и секако Витаминот Ц, лимонот, портокалот и мандарините.

babyshopmk, winter, napitok

Ви го претставуваме моќниот напиток кој ви помогне во тоа вирусите да не допрат до вас.

Состојки

-1 чешне бел лук

-1/2 лажица куркума

-1 лажица ѓумбир

-1 шолја цеден сок од портокал

-1/2 цеден лимон

Припрема:

Исецкајте го ситно белиот лук и помешајте го со останатите состојки

Сето тоа измиксајте го во блендер и ставете го стаклена чаша. 

Чувајте го во фрижидер.

 

Оставете коментар
Close