ЕЛЕКТРОНСКИ ИНФОРМАТОР

Претплати се на нашиот електронски информатор и добивај информации за промоции и нови производи!

  • Нема производи во кошничката.
  a
    >  Здрава исхрана   >  Мултивитамински ладен еликсир
  Милтивитамински ладен еликсир

  Мултивитамински ладен еликсир

  Неопходно е:

  150 гр домати, ½ чаша краставица, ½  црвена пиперка, 1 млад кромид, 1 чешне лук, 1 лажица маслиново масло, 1 лажичка сок од лимон, 5 листови од босилек, 5 малини, сол по вкус, ½ свежа љута пиперка (без семе)

  ПОДГОТОВКА

  Ставете ги сите состојки во блендер и вашата здрава, ладна супа е подготвена.

  * Малините се богати со витамин Ц, силен антиоксидант,и диететски влакна кои имаат антиканцерогено и антиинфламаторни дејство.