ЕЛЕКТРОНСКИ ИНФОРМАТОР

Претплати се на нашиот електронски информатор и добивај информации за промоции и нови производи!

  • Нема производи во кошничката.
  a
    >  Практични Мајки   >  Направете сами- кукли за на прст
  Направете сами- кукли за на прст

  Направете сами- кукли за на прст

  Приказните во ноќта ќе бидат многу поинтересни со помош на овие интересниплатнени пријатели. Можете да ги направите едноставно, со користење на шарени материјали, лепило и неколку фини ситни детали.

  Сè што треба да направите е да го ставите прстот врз материјалот и со молив да исцртате шема, но бидете внимателни да е малку пошироко од вашиот прст за да имате простор за лепење.

  Залепете две по две парчиња со свиткување на рабовите навнатре за да убаволегнат. Изкројте ги и деталите – крилја за пчела, грива на лавот, уши за мајмунот и добро залепете ги со лепак.

  Создадете и вашиликови, оживејте ги омилените херои од приказните на вашитемалечки.

  Можете да користите апликации за очите, или едноставно искројте ги од ткаенина и залепете ги.

  Ова е одличен проект кој ќе ја потикне имагинацијата на вашите деца и ќе им помогнекако сами да ги измислат своите приказни за добра ноќ.