ЕЛЕКТРОНСКИ ИНФОРМАТОР

Претплати се на нашиот електронски информатор и добивај информации за промоции и нови производи!

  • Нема производи во кошничката.
  a
    >  Практични Мајки   >  Направете сами природен избелувач за флеки
  Направете сами природен избелувач за флеки

  Направете сами природен избелувач за флеки

  Доколку сакате да им подарите сјај на белите алишта, тоа можете да го направите на природен начин со производите кои не содржат хемикалии. Овој тип на избелување посебно е погоден за третирање на детска облека или гардероба на личност која има чуствителна кожа. Сокот од исцеден лимон во комбинација со УВ зраците има избелувачки ефект. Она што треба да го направите е вашите алишта да ги исперете во раствор од 100мл лимонов сок со 3.5 литри вода, а потоа да ставите да се исушат на сонце.

  lemon, izbeluvach, prakticna majka, babyshop, majka, prakticna, практична мајка, практична, мајка, избелувач

  Лимоновиот сок избелува на природен начин, но и го дезинфицира домот. Флеките од овошен сок ќе ги снема ако ги исперете во растворена вода и сол и накратако ги протриете во глицерин. Потоа ставете ги во омилениот детергент на вообичаен начин. Флеките од пиво можете да ги истриете во комбинација во алкохолен оцет и вода, а потоа да го исперете со топла вода и сапун.