ЕЛЕКТРОНСКИ ИНФОРМАТОР

Претплати се на нашиот електронски информатор и добивај информации за промоции и нови производи!

  • Нема производи во кошничката.
  a
    >  Практични Мајки   >  Сода бикарбона- основа за природен дезедоранс
  Направете си сами дезедоран со маслиновo масло

  Сода бикарбона- основа за природен дезедоранс

  Сода бикарбона е основата за природен дезедоранс кој го ублажува непријатниот мирис, а есенцијалното масло посебно она со цитрусна нота, дава доза на свежина во жешките денови. Голем број на дезедоранси на пазарот го ублажуваат непријатниот мирис од потење, но содржат опасни хемикалии. Подобар избор се секако дезедорансите на природна база, направени од состојките во вашата кујна. Предноста е што се ќе биде готово за само неколку минути.

  дезедоран со маслиновo масло, healthy, dezedoransk, babyshop, majka, dete, мајка, дете

  Потребно е:

  • Лажица сода бикарбона, 2 лажици пченкарен скроб, маслиново масло.

  Припрема :

  Промешајте ја сода бикарбоната и пченкарниот скроб со неколку капки маслиново масло. Ќе добиете прашкаста смеса која може да ја нанесете под пазувите. Оствете го да дејствува. Маслиновото масло можете да го замените со кокосово масло. Дезедорансот ќе биде еднакво делотворен.