ЕЛЕКТРОНСКИ ИНФОРМАТОР

Претплати се на нашиот електронски информатор и добивај информации за промоции и нови производи!

  • Нема производи во кошничката.
  a
    >  Практични Мајки   >  Направи сама-шарени подметнувачи за чинии
  Направи сама-шарени подметнувачи за чинии

  Направи сама-шарени подметнувачи за чинии

  За секој оброк наместо да користите обични крпи за садови како подметнувачи за чинии, со само малку материјал и време,многу лесно можете да скроите оригинални подметнувачи кои секој оброк ќе го направат поинтересен а веруваме дека особено ќе ги израдува вашите деца.

  Се што ви треба се различни материјали кој ќе ги комбинирате, така што подметнувачите да имаат две лица. Можете да додадете различни апликации и со тоа да ги направите уште поинтересни. Како материјал, може да ги ги користите и постарите крпи за садови.

  Искројте ги материјалите во правоаголни форми од  45×35 см.

  Подрабете ги сите матерјали од сите страни, а потоа спојте ги двe по две и сошијте ги. Така, вашите подметнувачи ќе имаат две лица а вашата маса и вашите оброци секогаш ќе бидат различни и весели.