ЕЛЕКТРОНСКИ ИНФОРМАТОР

Претплати се на нашиот електронски информатор и добивај информации за промоции и нови производи!

  • Нема производи во кошничката.
  a
    >  Актуелно   >  Нов чуден тренд во одбирањето на имиња за децата
  Нов чуден тренд во одбирањето на имиња за децата

  Нов чуден тренд во одбирањето на имиња за децата

  Замислете работа во која ќе смислувате нови имиња за деца и при тоа ќе заработувате

  Можеби не изгледа така, но изборот на име за вашето дете може да биде исклучително тешка задача. Некогаш дури се одбираат некои бизарни имиња кои на некои места станаа дури и забранети со закон, а се појави и тренд на давање на имиња по светски познатите градови.

  Интересно е дури како ни Меган Маркл немала право да одбере име кое го сакала за своето дете, туку морала да се придржува на кралските правила.

  Исто така, дека донесувањето на оваа одлука е прилично сериозна и тешка работа, потврдува и фактот што една тинејџерка заработила повеќе од 270.000 евра смислувајќи имиња за бебиња во Кина.

  Во обидот да пронајдат нешто единствено, родителите инспирацијата бараат дури и во помалку необична и бизарна работа како драгоцен камеn, пишува The Sun.

  Имено, sprema Nameberryju, забележан е раст на популарноста кај таквите имиња, а моментални фаворити се имиња како Jade и Ruby, додека Crystal, Amber I Diamond се се помалку популарен избор.

  Исто така, Onyx стана едно од најбрзо растечките имиња за момчиња во 2018 година, додека во првите десет се најдоа и Amethyst, Emerald, Esme, Gemma, Goldie, Ivory, Jasper, Jet, Opal, Pearl и Sapphire.