ЕЛЕКТРОНСКИ ИНФОРМАТОР

Претплати се на нашиот електронски информатор и добивај информации за промоции и нови производи!

  • Нема производи во кошничката.
  a
    >  Здрава исхрана   >  Палачинки од јаболка
  Палачинки од јаболка

  Палачинки од јаболка

  Вкусна вечера или ужина за бебиња по десеттиот месец од животот.

  Состојки:

  – брашно

  – жолчки

  – вода

  – изрендано јаболко

  Измешајте ги основните состојки со миксер додека не добиете мешавина со густина карактеристична за палачинки. Изрендајте  ја јаболката во саканата количина, додадете ја во смесата и оставете ја околу 10 минути да отстои.

  Испржете ја во мало тавче со многу малку масло. Оставете ги да се оладат и  понудете му ја  на бебето исецкани на парчиња. За бебиња постари од една година во смесата може да ставите цело јајце.