ЕЛЕКТРОНСКИ ИНФОРМАТОР

Претплати се на нашиот електронски информатор и добивај информации за промоции и нови производи!

  • Нема производи во кошничката.
  a
    >  Деца   >  Пет работи што можеме да ги научиме од децата
  Пет работи што можеме да ги научиме од децата

  Пет работи што можеме да ги научиме од децата

  Избравме неколку работи кои и ние ги знаевме како мали и кои одеднаш ги заборавивме кога пораснавме . Среќа е што нашите деца се тука да не потсетат.

   

  1. Можете да дознаете сè ако прашате.

  Значи, поставете многу, многу прашања.

  2. Играта е вистинска работа.

  Кога ќе забележите препрека, ќе ѝ пристапите на задачата со иста сериозност како четиригодишник кога ги распоредува играчките на подот.

  3. Единствениот начин да се открие како нешто функционира е целосно да го расклопите.

  Ова “расклопување” се однесува на сите сложени проблеми.

  4. Домашната работа заморува.

  Ако ги доведете своите задачи дома, ќе си ја упропастите Вие и на Вашето семејство вечерта (или можеби викендот).

  5. Телото е создадено за трчање, скокање, прескокнување.

  Во детскиот речник не постои збор “фитнес”, туку “забава”.