ЕЛЕКТРОНСКИ ИНФОРМАТОР

Претплати се на нашиот електронски информатор и добивај информации за промоции и нови производи!

  • Нема производи во кошничката.
  a
    >    >  Шеширчиња  >  Шеширче 50+UPF (100% УВ заштита) Light Palm Tree

  Шеширче 50+UPF (100% УВ заштита) Light Palm Tree

  1.350 ден

  BANZ  шеширче за сонце,изработено од 50+UPF супериорен материјал, кој освен што нуди 100% УВ заштита на главата на вашите малечки од сонце, исто така дозволува и кожата на главата природно да дише. Прилагодлива врвка што овозможува лесно прилагодување на главата како што расте детето, а конструкцијата на рамката нуди заштита од сонцето.

  In stock

  SKU: BA22/2698 Category: Tags: , Brand:

  Description

  • Материјал: 100% памук
  • UPF (Ултравиолетова заштита фактор) од 50+ ќе блокира повеќе од 97,5% од УВ А и УВ Б зраците
  • Прилагодлива врвка, за да се овозможи лесно прилагодување на главата додека расте детето
  • Памукот овозможува дишење и удобност при носењето
  • Клинички тестирани според Австралиските стандарди за заштита од UV зраците на ткаенини
  • Достапни големини  M (2год-4год) , L (4год-6год)

  Reviews

  There are no reviews yet.

  Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.