ЕЛЕКТРОНСКИ ИНФОРМАТОР

Претплати се на нашиот електронски информатор и добивај информации за промоции и нови производи!

  • Нема производи во кошничката.
  a
    >    >  Дрвени играчки  >  40 Дрвени коцки со сложувалка – БУКВИ И БРОЈКИ (Абецеда)- Janod

  40 Дрвени коцки со сложувалка – БУКВИ И БРОЈКИ (Абецеда)- Janod

  1.990 ден

  Ако вашето дете има страст за букви и бројки, ќе му се допадне оваа игра 2 во 1! Се состои од 40 дрвени коцки во светли бои и картонска сложувалка од 36 парчиња која служи како подлога за играње (60 x 60 см)! Децата на возраст од 2 години и повеќе можат да се забавуваат со броевите и буквите насликани на коцки од цврсто дрво, истовремено со учење на големите и малите букви од абецедата и броевите од 0 до 9. Практичната кутија е одлична за складирање на парчињата и може лесно може да се пренесува. Димензиите на коцките се 3,5 x 3,5 x 3,5 см и се насликани со боја на база на вода.

  Спакувано е во естетска, темна картонска кутија (19 x 13 x 25 cm), совршена за подарок.
  Димензии на сложувалката: 60 x 60 cm. Блоковите се обоени со бои на водена основа.

  Дрвените блокови од серијата Kubix, се комбинација на забава и стимулација на развојот на детето. Уредувањето на блоковите му помага на детето на спонтан начин да ја развие својата имагинација, креативност, разбирањето на просторот, меѓузависноста и логичното размислување. Блоковите се исто така одлична вежба за моторичките вештини на малите раце, концентрацијата и трпеливоста.

  На залиха

  Кол.
  SKU: 3700217383077 Категорија: Ознаки: , , , , , Brand:

  Дополнителни информации

  Бренд

  Рецензии

  Сеуште нема препораки.

  Само логираните корисници кои го купиле овој производ може да остават препорака.