ЕЛЕКТРОНСКИ ИНФОРМАТОР

Претплати се на нашиот електронски информатор и добивај информации за промоции и нови производи!

  • Нема производи во кошничката.
  a
    >    >  Перници  >  SENSILO ПЕРНИЧЕ АНТИКОЛИК- FOXES

  SENSILO ПЕРНИЧЕ АНТИКОЛИК- FOXES

  Original price was: 400 ден.Current price is: 280 ден.

  Sensilo перничето исполнет со семки од цреша се користи за ладење или загревање на болните делови од телото.
  Користењето на перничето не вклучува ризик од изгореници или алергии на кожата и е целосно безбеден производ.
  Произведен е од најквалитетни материјали – 100% памук и семки од цреша.
  Кол.
  SKU: SILLO-4401/ 3378 Category: Tag: Brand:

  Description

  Sensilo антиколикот исполнет со семки од цреша се користи за ладење или загревање на болните делови од телото. Користењето на перничето не вклучува ризик од изгореници или алергии на кожата и е целосно безбеден производ. Произведен е од најквалитетни материјали – 100% памук и семки од цреша.

   

  Термофорот се користи со ладна вода за:

  – Истегнувања и модринки

  – Испакнатини

  – Главоболки

  – Мигрена

  – Убоди од инсекти

   

  Перничето антиколик се користи за:

  – Болки во грбот

  – Болки во мускулите и зглобовите

  – Затоплување на градите на доилки

  – Болки во стомакот, грчеви

  – Менструални болки

  – Ја подобрува циркулацијата на крвта и делува релаксирачки

   

  Начин на употреба

  – Се става во микробранова печка од 300-600W максимум 1 мин.

  – Во рерна на 120 ° C околу 4 мин.

  – На радијатор додета не се загрее доволно

  Reviews

  There are no reviews yet.

  Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.