ЕЛЕКТРОНСКИ ИНФОРМАТОР

Претплати се на нашиот електронски информатор и добивај информации за промоции и нови производи!

  • Нема производи во кошничката.

  BALANCE BIKE RACER BLACK RED QPLAY

  4.390 ден

  ДЕТАЛИ ЗА ПРОИЗВОДОТ

  BALANCE BIKE RACER BLACK RED QPLAY
  Прилагодлива рачка со меки TPR рачки.
  Ограничувач на воланот за дополнителна безбедност.
  Седиште од PU кожа со мека облога.
  Едноставен дизајн.
  Светлечки тркала.
  RACER од QPlay
  Едноставно прилагодување на висината на седиштето со притискање на копчето.
  Велосипед за рамнотежа од 12 инчи со рамка од магнезиум. Развивајќи ги сите наши производи, ние се фокусираме не само на техничките детали, туку ја проучуваме и висината на децата, должината на рацете и нозете. Затоа нашите производи се соодветни и удобни за речиси сите деца. Racer – е најголемиот велосипед за рамнотежа во нашата палета.
  Racer велосипед
  Препорачано
  Возраст: 3-6Г
  Макс. Оптоварување: 30 кг
  Магнезиумско тело од QPlay
  Сметаме дека нема потреба да се произведуваат велосипеди за рамнотежа со поголема големина. Затоа што ако ви треба поголем – треба да учите класични 14 инчи велосипеди со педали. Ако ви треба помал – ве молиме продолжете да го барате овој каталог и ќе го најдете тоа што ви треба.
  Лесни
  Само 3,7 кг
  Mоже да се подигне со една рака
  Амортизација
  Од раѓање до растење уживајте среќни со велосипедотАјде да играме!
  Cerebellum – е дел од нашиот мозок кој е одговорен за координација на движењата, регулација на мозокот и мускулниот тонус. Баланс велосипедот е совршена машина за вежбање. За децата можеби тоа е само забава. Но, мора да сфатите дека кога децата се туркаат со нозе за да направат рамнотежа при возењето на велосипедот, кога држат рамнотежа се вртат – сето ова е тренирање на малиот мозок.Подигнување на рачката
  Големината е по мерка.
  Подигнување на седиштето
  Останете со Вашето дете долго време.
  Легура на магнезиум
  Легурата на магнезиум има висока јачина, мала тежина, голем модул на еластичност и добри сеизмички перформанси. Отпорот на ударно оптоварување е поголем отколку што го добивате кај алуминиумската легура.

  Нема на залиха

  SKU: BKR0514 Категорија: Brand:

  Рецензии

  Сеуште нема препораки.

  Само логираните корисници кои го купиле овој производ може да остават препорака.

  Може да ви се допаѓа и…