ЕЛЕКТРОНСКИ ИНФОРМАТОР

Претплати се на нашиот електронски информатор и добивај информации за промоции и нови производи!

  • Нема производи во кошничката.
  a
    >    >  Антифони  >  BANZ Bubzee Антифони (пригушувачи на бучава) за бебиња Sky Blue

  BANZ Bubzee Антифони (пригушувачи на бучава) за бебиња Sky Blue

  1.850 ден

  Антифоните BANZ нудат најдобра заштита на слухот кај вашите бебиња и деца, така што ги пригушуваат гласните тонови и силна бучава до степен безбеден за увото, но сепак не ги изолираат тивките тонови, за бебето/детето да може да ги слуша гласовите на своите родители,амбиенталните звуци така што ќе се чувствува безбедно и сигурно. Овозможете му на бебето заштита на слухот и спречете трајно оштетување предизвикано од бучава.

  Кол.
  SKU: BA4 Категорија: Ознаки: ,

  Опис

  Антифоните се совршени за сите гласни активности, и тоа:

  • За настан со многу врева. Како што се свадба,веселба, фестивал, концерт, карневал, забава, спортски настани, или моторни трки.
  • Кога ќе одите на патување заедно со вашето бебе/дете
  • Кога ќе го однесете вашето дете надвор на Новогодишна ноќ или Божиќен пазар.
  • Кога правите реновирање во вашиот стан,куќа или градина и се создава многу врева, како што се дупчење, рушење или сечење трева.
  • Кога еден брат или сестра има концерт, има претстава или спортски настан, мислете и на ушите на другиот брат или сестра и остатокот од семејтвото.

  Карактеристики

  • Дизајн на над уво
  • Обезбедува заштита на слухот од силна бучава и непријатни звуци
  •  Специјално изработени чашки за мали уши за заштита
  •  Меко-пернично обложени венче за глава и чашки за уши што нудат удобност
  •  Ниска затегнатост на лентата за глава за да се избегне „притисок на главата“
  •  Лесни и преносливи за секојдневна употреба
  •  Тестирани, така што ги исполнуваат Американските,Европските и Австралиски стандарди за безбедност
  •  Возраст: од 0-3години

  Информации и нега

  Рачно миење или избришете ги антифоните со влажна крпа со вода и сапуница.
  Избегнувајте мокрење во внатрешноста на чашката и пената

  Рецензии

  Сеуште нема препораки.

  Само логираните корисници кои го купиле овој производ може да остават препорака.