ЕЛЕКТРОНСКИ ИНФОРМАТОР

Претплати се на нашиот електронски информатор и добивај информации за промоции и нови производи!

  • Нема производи во кошничката.
  a
    >    >  Наочари за деца  >  BANZ Bubzee Очила за сонце 100% УВ заштита Grafitti

  BANZ Bubzee Очила за сонце 100% УВ заштита Grafitti

  1.350 ден

  Уникатната мека и нежна прилагодлива лента на очилата за сонце BANZ дава совршено прилагодување на главата на детето, како што детето расте така ќе ја прилагодувате и лентата, за што подолго користење на очилата. Очилата имаат вградена, мека гумена носница за удобно и безбедно носење, а стаклата се со 100%УВ заштита со леќи УВ400 и стакло категорија 3, што се смета за највисока заштита што можат очилата да понудат.

  Кол.
  SKU: BK39 Категорија: Ознаки: , Brand:

  Опис

  • 100% УВ заштита од УВ А.УВ Б и УВ Ц зраци, стакло категорија 3, УВ 400
  • Неопрен, мека прилагодувачка лента за глава
  • Мека гумирана носница
  • Поседуваат Сертификати за квалитет и безбедност кој ги исполнуваат интернационалните стандради
  • Дизајнирани во Австралија

  Рецензии

  Сеуште нема препораки.

  Само логираните корисници кои го купиле овој производ може да остават препорака.