ЕЛЕКТРОНСКИ ИНФОРМАТОР

Претплати се на нашиот електронски информатор и добивај информации за промоции и нови производи!

  • Нема производи во кошничката.
  a
    >    >  Облека со УВ заштита  >  BANZ Едноделни костими 50+UPF заштита , Sea Horse

  BANZ Едноделни костими 50+UPF заштита , Sea Horse

  2.090 ден

  BANZ ® oблеката е изработена од 50+UPF супериорен материјал,и таа има вграден UV-заштитен фактор за дополнителна заштита од сончевите зраци. Дизајнирана да биде лесна и соодветна за удобност на вашето дете. Сите костими за капење се клинички тестирани до UPF 50+ рејтинг,што претставува највисока заштита што може воопшто облека да понуди и блокира дури 98% од штетните УВ зраци и со тоа го спречува оштетувањето на кожата на вашите деца.

  Исчисти
  Кол.
  SKU: BK46 Категорија: Ознака: Brand:

  Опис

  BANZ ® облеката е CHEMICAL FREE (без хемиски својства)!  UPF-факторот потекнува од затегнатоста и густината на ткаењето на материјалите што ги користиме. UPF факторот никогаш нема да се измие, избледи или истроши!

  • 50+ UPF супериорен материјал, блокира 98% од штетните УВ зраци
  • Погодни за престој на сонце, плажа, базен, надворешни активности
  • Погодни за капење во море,езеро,базен, брзо се сушат
  • Клинички тестирани ги исполнуваат стандардите за заштита во Австралија и Европа
  • Достапни во повеќе дезени и за различни возрасти, од 3 месеци до 10 години.

  Дополнителни информации

  Големина

  , , ,

  Рецензии

  Сеуште нема препораки.

  Само логираните корисници кои го купиле овој производ може да остават препорака.