ЕЛЕКТРОНСКИ ИНФОРМАТОР

Претплати се на нашиот електронски информатор и добивај информации за промоции и нови производи!

  • Нема производи во кошничката.
  a
    >    >  Облека со УВ заштита  >  BANZ Капа за на плажа 50+UPF (100% УВ заштита) Turtle & Bubzee

  BANZ Капа за на плажа 50+UPF (100% УВ заштита) Turtle & Bubzee

  1.150 ден

  BANZ® заштитните капи за деца ги покриваат лицето, вратот и ушињата за да обезбедат максимална заштита и удобност. Не секоја детска-УВ облека е направена според стандардите на BANZ® – без хемиски додатоци,се перат во машина и пружат долготрајна заштита на која може да сметате. Совршени за на плажа, езеро или базен! Удобна УВ-заштита при пливање, или “истражување” во парк.

  Исчисти
  Кол.
  SKU: BK55 Категорија: Ознаки: , Brand:

  Опис

  Карактеристики:

  • UPF 50+ – Сите детски капчиња BANZ® и облека, клинички се тестирани на рејтинг на UPF 50+ (100% УВ заштита). (Некои брендови застануваат на UPF 30+)
  • Отпорни на хлор и бледнеење
  • Гарантирано да траат цела сезона (многу не се)
  • Материјал: 82% полиамид 18% Спандекс
  • Лесна нега и брзо сушење после пливање
  • Идеални за плажа, езеро, базен, парк и сите активности на отворено каде на децата им треба заштита од сонцето
  • Величини: S(3м-18м) , М(18м-4год), L(4-8год)

  Дополнителни информации

  Големина

  , ,

  Рецензии

  Сеуште нема препораки.

  Само логираните корисници кои го купиле овој производ може да остават препорака.