ЕЛЕКТРОНСКИ ИНФОРМАТОР

Претплати се на нашиот електронски информатор и добивај информации за промоции и нови производи!

  • Нема производи во кошничката.
  a
    >    >  Облека со УВ заштита  >  BANZ Пелени за капење за бебиња 50+UPF, Jungle Mix

  BANZ Пелени за капење за бебиња 50+UPF, Jungle Mix

  1.150 ден

  BANZ ® пелените за капење се изработени од 50+UPF супериорен материјал,и имааат вграден UV-заштитен фактор за заштита од UV сончевите зраци. Дизајнирани да бидат лесни и да пружат максимална удобност на вашето дете. Клинички тестирани до UPF 50+ рејтинг.

  BANZ ® пелените ги исполнуваат здравствените стандарди на сите јавни базени,и претставува вистински еколошки “green” бебешки производ. Повеќе од 18 милијарди пелени за еднократна употреба се депонираат во депониите секоја година, а на секоја им се потребни 500 години за да се распаднат.

  Нема на залиха

  SKU: BK50/2614 Категорија: Brand:

  Опис

  Нашите производи се CHEMICAL FREE (без хемиски својства)!  UPF-факторот потекнува од затегнатоста и густината на ткаењето на материјалите што ги користиме. UPF факторот никогаш нема да се измие, избледи или истроши!

  • Сите костими за капење BANZ® клинички се тестирани на рејтинг на UPF 50+. (Некои брендови застануваат на UPF 30+)
  • Отпорни на избледување и хлор
  • Гарантирано да траат цела сезона (многу не се)
  • Материјал: 82% полиамид 18% Спандекс
  • BANZ ® еколошките пелени за пливање не се дизајнирани да апсорбираат, туку да го држат отпадот внатре да не истече
  • Тро-слојна пелена од кој средишниот слој е водоотпорен и не дозволува водата да навлезе внатре
  • Лесна грижа и брзо сушење.
  • Отстранете ја пелената веднаш по пливањето и измијте ја после секоја употреба.

  Рецензии

  Сеуште нема препораки.

  Само логираните корисници кои го купиле овој производ може да остават препорака.