ЕЛЕКТРОНСКИ ИНФОРМАТОР

Претплати се на нашиот електронски информатор и добивај информации за промоции и нови производи!

  • Нема производи во кошничката.
  a
    >    >  Антифони  >  Bubzee Антифони (пригушувачи на бучава) за бебиња Kaleidoscope

  Bubzee Антифони (пригушувачи на бучава) за бебиња Kaleidoscope

  2.150 ден

  Антифоните BANZ нудат најдобра заштита на слухот кај вашите бебиња и деца, така што ги пригушуваат гласните тонови и силна бучава до степен безбеден за увото, но сепак не ги изолираат тивките тонови, за бебето/детето да може да ги слуша гласовите на своите родители,амбиенталните звуци така што ќе се чувствува безбедно и сигурно. Овозможете му на бебето заштита на слухот и спречете трајно оштетување предизвикано од бучава.

  Нема на залиха

  SKU: BA20/2484 Категорија: Ознаки: ,

  Опис

  Антифоните се совршени за сите гласни активности, и тоа:

  • За настан со многу врева. Како што се свадба,веселба, фестивал, концерт, карневал, забава, спортски настани, или моторни трки.
  • Кога ќе одите на патување заедно со вашето бебе/дете
  • Кога ќе го однесете вашето дете надвор на Новогодишна ноќ или Божиќен пазар.
  • Кога правите реновирање во вашиот стан,куќа или градина и се создава многу врева, како што се дупчење, рушење или сечење трева.
  • Кога еден брат или сестра има концерт, има претстава или спортски настан, мислете и на ушите на другиот брат или сестра и остатокот од семејтвото.

  Карактеристики

  • Дизајн на над уво
  • Обезбедува заштита на слухот од силна бучава и непријатни звуци
  •  Специјално изработени чашки за мали уши за заштита
  •  Меко-пернично обложени венче за глава и чашки за уши што нудат удобност
  •  Ниска затегнатост на лентата за глава за да се избегне „притисок на главата“
  •  Лесни и преносливи за секојдневна употреба
  •  Тестирани, така што ги исполнуваат Американските,Европските и Австралиски стандарди за безбедност
  •  Возраст: од 0-3години

  Информации и нега

  Рачно миење или избришете ги антифоните со влажна крпа со вода и сапуница.
  Избегнувајте мокрење во внатрешноста на чашката и пената

  Рецензии

  Сеуште нема препораки.

  Само логираните корисници кои го купиле овој производ може да остават препорака.