ЕЛЕКТРОНСКИ ИНФОРМАТОР

Претплати се на нашиот електронски информатор и добивај информации за промоции и нови производи!

  • Нема производи во кошничката.
  a
    >    >  Чевли  >  CONGUITOS ПЛАТИНЕСТИ ЧИЗМИ – ПРИНЦЕЗА

  CONGUITOS ПЛАТИНЕСТИ ЧИЗМИ – ПРИНЦЕЗА

  3.550 ден

  Љубов на прв поглед. Платинести чизми кои ќе ја разбудат фантазијата кај девојчињата. Во предниот дел имаат златна круна а во задниот опавче со златна машна. Изработени од синтетика

  Исчисти
  Кол.
  SKU: KI122012-0207-25/4070 Категорија: Ознаки: , Brand:

  Опис

  *КОЈА Е СОВРШЕНАТА ГОЛЕМИНА?
  Исклучително е важно да ја изберете вистинската
  големина за правилен развој на вашето дете.
  
  Овде имате неколку упатства што ќе ви помогнат да
  ја изберете вистинската големина за чевли на Conguitos. 
  Овие табели ги опишуваат мерките во см на внатрешниот
  ѓон од секоја големина на чевлите.
  
  Се разбира, тоа е просечно мерење.
  
  Неколку совети како да ја измерите правилно ногата на
  вашето дете.
  
  Ставете ја ногата на лист хартија со петата до ѕидот.
  Од суштинско значење е петицата да го допира ѕидот и
  стапалото да се потпира целосно рамно.
  Означете со пенкало каде завршува петата и каде завршува
  големиот прст.Измерете го во сантиметри растојанието помеѓу
  овие две точки.Проверете ја големината во графиконите подолу.
  Ако се сомневате помеѓу две големини, ви препорачуваме да изберете 
  поголемата.
  
  
  
  
  

  Дополнителни информации

  Големина

  Рецензии

  Сеуште нема препораки.

  Само логираните корисници кои го купиле овој производ може да остават препорака.