ЕЛЕКТРОНСКИ ИНФОРМАТОР

Претплати се на нашиот електронски информатор и добивај информации за промоции и нови производи!

  • Нема производи во кошничката.
  a
    >    >  Сложувалки  >  DISCOVER EUROPE PUZZLE

  DISCOVER EUROPE PUZZLE

  1.590 ден

  Европа е полна со прекрасни места кои може да се посетат, оваа сложувалка ќе ни помогне да откриеме
  некои од чудата кои се наоѓаат на овој стар континент. Прво ќе ја наместите сложувалката, потоа ќе ги бараме Саграда Фамилија, Колсеумот, Биг Бен или
  Малата сирена меѓу многу други. Ќе ги најдете сите? Играта вклучува сложувалка од 200 парчиња и 34 плочки за набљудување.

  Out of stock

  Description

  Илустрација: Кармен Салдања
  Возраст:7+ години
  Број на парчиња: 200
  Материјал: FSC хартија и рециклиран картон
  Пакување: Цврста картонска кутија
  Големина: 30,5 x 20 x 8 cm
  Големина на пакувањето: 67 x 48 cm

  Reviews

  There are no reviews yet.

  Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.