ЕЛЕКТРОНСКИ ИНФОРМАТОР

Претплати се на нашиот електронски информатор и добивај информации за промоции и нови производи!

  • Нема производи во кошничката.
  a
    >    >  Дрвени играчки, Друштвена игра, Едукативни играчки  >  Дрвен противпожарен камион за составување – Janod

  Дрвен противпожарен камион за составување – Janod

  2.590 ден

  На залиха

  Опис

  Ни-ну, ни-ну! Ако звукот на сирените редовно одекнува низ вашиот дом, на вашите малечки ќе им се допадне овој атрактивен противпожарен камион што ќе го состават сами!

  Идеална за деца од 3 до 8 години, оваа дрвена играчка 2-во-1 ќе ги воодушеви и љубителите на „направи сам“ и амбициозните пожарникари.

  Овој сет почнува како градежен комплет, бидејќи децата се обидуваат најпрвин да го склопат убавото противпожарно возило со помош на навртките, завртките и другите делови. Откако возилото ќе се склопи, време е тие да ја вклучат својата имагинација и да го испратат својот нов противпожарен камион во секакви авантури!

  Овој комплет од 45 парчиња вклучува 2 алати, 2 пожарникари и упатства за склопување. Направен е од дрво со сертификат FSC® од одржливо управувани шуми.

  Соодветен е за возраст од 3 години и понатаму.

  Димензии: 30 x 14,5 x 23 cm

  Дополнителни информации

  Тежина 1 kg

  Рецензии

  Сеуште нема препораки.

  Само логираните корисници кои го купиле овој производ може да остават препорака.