ЕЛЕКТРОНСКИ ИНФОРМАТОР

Претплати се на нашиот електронски информатор и добивај информации за промоции и нови производи!

  • Нема производи во кошничката.

  ESSENTIEL – SORTING COLOURS GAME

  1.590 ден

  Откривањето на боите е фасцинантно време за децата! Оние на возраст од 2 години и повеќе ќе можат
  да се запознаат со 4-те главни бои - црвена, сина, зелена и жолта - благодарение на оваа убава 
  дрвена игра за сортирање од палетата Essential. Малите можат да се забавуваат препознавајќи ги 
  боите и поврзувајќи ги така што ќе ги стават 16-те големи обоени парчиња од цврсто дрво во 
  соодветната пластична цевка. Откако ќе ги совладаат асоцијациите на бои, тие потоа можат да 
  преминат на второто ниво на игра. Децата се охрабруваат да ги репродуцираат моделите предложени 
  на 6-те вклучени двострани картички. Цевките со различна боја се поставени на атрактивен заоблен
   држач од природно дрво. Ултра паметен дизајн: тие се исто така заменливи за да се зголеми 
  нивото на тежина и да се спречи активноста да стане монотона. Оваа играчка ја развива 
  координацијата рака-око, истовремено помагајќи му на вашето малечко да ги идентификува облиците и
   боите. Користени се безбедни водени бои.

  На залиха

  Кол.

  Опис

  sorter

  Рецензии

  Сеуште нема препораки.

  Само логираните корисници кои го купиле овој производ може да остават препорака.