ЕЛЕКТРОНСКИ ИНФОРМАТОР

Претплати се на нашиот електронски информатор и добивај информации за промоции и нови производи!

  • Нема производи во кошничката.
  a
    >    >  Пластични играчки  >  ФАРМА ЕДУКАТИВНА 12М+ CHICCO

  ФАРМА ЕДУКАТИВНА 12М+ CHICCO

  2.233 ден

  Зборувачката фарма Chicco е паметна, интерактивна играчка која им е позната и на родителите и на децата. Со постојан развој, Chicco одговара на новите барања и потреби и на родителите и на децата.

  На залиха

  SKU: 096040000/4276 Категорија: Ознаки: , , , , Brand:

  Опис

  ФАРМА ЕДУКАТИВНА 12М+ CHICCO
  Зборувачката фарма Chicco е паметна, интерактивна играчка која им е позната и на родителите и на децата. Со постојан развој, Chicco одговара на новите барања и потреби и на родителите и на децата. Затоа ви претставуваме редизајнирана фарма: во поизразени бои за да ја направите играта поинтересна, со нови образовни функции.
  Така, на прв поглед, фармата ги засенува и децата и возрасните и е совршен подарок.
  Фармата Chicco помага во когнитивниот развој на децата бидејќи секој од трите дела на играта бара нивно учество.
  Првиот дел е едноставен – притиснете го копчето за нови откритија.
  Вториот начин на игра е да свириме звуци на животни што треба да ги препознае малото дете, додека во третото дете дава одговори на прашањата за животните.
  Така, преку забава, децата учат за светот околу нив уште пред да одат на училиште.
  Содржи педесет зборови, прашања, мелодии и гласови.

  Рецензии

  Сеуште нема препораки.

  Само логираните корисници кои го купиле овој производ може да остават препорака.