ЕЛЕКТРОНСКИ ИНФОРМАТОР

Претплати се на нашиот електронски информатор и добивај информации за промоции и нови производи!

  • Нема производи во кошничката.
  a
    >    >  Бебешка опрема, Безбедносни апарати и додатоци  >  ГЕЛ ЗА ОСВЕЖУВАЊЕ И ПРИРОДНА ЗАШТИТА ОД КОМАРЦИ 60МЛ CHICCO

  ГЕЛ ЗА ОСВЕЖУВАЊЕ И ПРИРОДНА ЗАШТИТА ОД КОМАРЦИ 60МЛ CHICCO

  439 ден

  ГЕЛ ЗА ОСВЕЖУВАЊЕ И ПРИРОДНА ЗАШТИТА ОД КОМАРЦИ 60МЛ CHICCO
  ПрироднаЗ Линија

  За пријатен престој надвор

  Chicco ПрироднаЗ Линија, нуди различни производи за заштита, освежување и навлажнување за кожата на малите, овозможувајќи пријатен престој на отворено, за целото семејство.

  Сите формули се специфично направени според потребите на кожата на бебето, која е деликатна и чувствителна, во фаза на растење и созревање и се уште ја нема заштитната улога, како кај возрасните.

  Тројна акција*
  Chicco ПрироднаЗ Линија ви нуди тројно дејство на кожата:
  1
  ЗАШТИТУВА, благодарение на Eucalyptus Citriodora, Lemongrass и Niaouli есенцијалните масла чиј мирис е непријатен за инсектите.

  2
  ОСВЕЖУВА, благодарение на свежата текстура, која е пријатна за распрскување и не е мрсна, и присуството на екстрактот од камилица.

  3
  НАВЛАЖНУВА, благодарение на присуството на бетаин и бодликава круша, за мека и свиленкаста кожа.

  До 97% состојки од природно потекло

  * Спреј, рол он, гел и влажни марамици. Состојките во ролонот за после убод се различни.

  ДАЛИ ЗНАЕВТЕ ДЕКА……?
  Сите производи од оваа линија се:
  Дерматолошки тестирани на чувствителна кожа.
  Без алкохол
  Спреј без гас
  Не се лепливи
  Со еукалиптус и лимонова трева
  Состојки од природно потекло

  ПрироденЗ ЗАШТИТЕН ГЕЛ 60мл
  Свежа, брзо впивачка гел формула која моментално ја освежува кожата, веднаш по аплицирањето. Ја штити, освежува и навлажнува кожата на бебето, формирајќи природна заштита благодарение на формулата која содржи есенцијални масла од Eucalyptus Citriodora, Lemongrass и Niaouli.

  НАПОМЕНА: При нарачување во напомена нагласете ја бојата на подарок алката.

  На залиха

  Кол.

  Рецензии

  Сеуште нема препораки.

  Само логираните корисници кои го купиле овој производ може да остават препорака.