ЕЛЕКТРОНСКИ ИНФОРМАТОР

Претплати се на нашиот електронски информатор и добивај информации за промоции и нови производи!

  • Нема производи во кошничката.
  a
    >    >  Дрвени играчки  >  Голема двострана кујна REVERSO – Janod

  Голема двострана кујна REVERSO – Janod

  10.900 ден

  Меките бои, уникатниот и модерен дизајн и совршената опременост, се комбинација со многу можности.

  На залиха

  SKU: 3700217365943 Категорија: Ознаки: , , , , , Brand:

  Опис

  Децата ќе ја сакаат оваа кујна! Двострана и совршено опремена, таа нуди многу можности за игра. Едната страна е кујна, а другата перална за алишта.

  Како и вистинските кујни, има ротирачки копчиња со звук (кога ќе го притиснете црвеното копче еднаш, се палат сијаличките за грејачите, а кога ќе ги притиснете два пати се слуша звук на вода што врие. Светлата и звукот се гасат самите по 30 секунди, или може да ги изгасите доколку стиснете на кочињата трет пат). Оваа фантастична, целосно опремена кујна исто така има и рерна, микробранова печка часовник, фрижидер и бифе со магнетни вратички.

  Содржи 7 метални додатоци: 1 тава за пржење, 1 тенџере, 1 цедалка, 1 лажица, 1 шпатула, 1 лажица со дупчиња, 1 лажица за тестенини и, конечно, 1 платнена ракавца за вадење на храната од рерната.

  Висина на работната површина: 57 cm.

  Потребно е склопување.

  За да работат светлата и звукот се потребни 2 батерии LR6 1.5V (не се вклучени во сетот).

  Материјал Дрво/Wood
  Возраст 3-8 г.
  Димензии 55 x 32 x 90,5 cm

  Дополнителни информации

  Тежина 10 kg

  Рецензии

  Сеуште нема препораки.

  Само логираните корисници кои го купиле овој производ може да остават препорака.