ЕЛЕКТРОНСКИ ИНФОРМАТОР

Претплати се на нашиот електронски информатор и добивај информации за промоции и нови производи!

  • Нема производи во кошничката.
  a
    >    >  Друштвена игра  >  HOME SWEET HOME – Longji

  HOME SWEET HOME – Longji

  1.090 ден

  Еднаш одамна … имаше еден град во кој сите куќи беа убави, шарени, не премногу високи и украсени
  со многу цвеќиња. Помогнете да се изгради најубавиот можен град. Математичка игра со картички која е многузабавна.Играчите прават едноставна ментална аритметика
  за да ја добијат играта.

  Нема на залиха

  SKU: CA005U/4210 Категорија: Ознаки: , , , , , , , , , Brand:

  Опис

  Илустрација: Can Seixanta
  Возраст:7+ години
  Број на парчиња: 80 карти
  Материјал: Картон и фин картон
  Пакување: Цврста картонска кутија
  MOQ 2 единици.
  Број на играчи: од 3 до 6
  Времетраење на играта: околу dom15 мин.

  Дополнителни информации

  Тежина 1 kg
  Бренд

  Рецензии

  Сеуште нема препораки.

  Само логираните корисници кои го купиле овој производ може да остават препорака.