ЕЛЕКТРОНСКИ ИНФОРМАТОР

Претплати се на нашиот електронски информатор и добивај информации за промоции и нови производи!

  • Нема производи во кошничката.
  a
    >    >  Пластични играчки  >  ИГРАЧКА СОРТЕР ФОРМИ BAOBAB 6М+ ECO+ CHICCO

  ИГРАЧКА СОРТЕР ФОРМИ BAOBAB 6М+ ECO+ CHICCO

  890 ден

  Играчка сортер во форма на прекрасен баобаб, за стимулирање на мануелните активности и тактилно истражување.

  Out of stock

  SKU: 104940000 Category: Tags: , , , , Brand:

  Description

  ИГРАЧКА СОРТЕР ФОРМИ BAOBAB 6М+ ECO+ CHICCO
  Играчка сортер во форма на прекрасен баобаб, за стимулирање на мануелните активности и тактилно истражување.
  Бебињата ги развиваат своите сетила преку допирање на целата текстура на дрвото, животните врежани на формите и прстените на лизгањето, додека ги поставуваат облиците во правилниот отвор за да им помогнат да ја развијат мануелната координација и когнитивни вештини.
  Препорачана возраст: 6 месеци +

  Сортетрот е изработен од 80% рециклирана пластика, со пакување што може да се рециклира.

  Тој е дел од Chicco ECO +, нашата колекција на одржливи играчки произведени во Италија што претставува наша посветеност да се однесуваме одговорно кон децата и околината во која тие ќе растат, развивајќи производи што користат помалку фосилни ресурси, придонесувајќи за намалување на пластиката и проблемите со отпадот.

  Reviews

  There are no reviews yet.

  Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.