ЕЛЕКТРОНСКИ ИНФОРМАТОР

Претплати се на нашиот електронски информатор и добивај информации за промоции и нови производи!

  • Нема производи во кошничката.
  a
    >    >  Наочари за деца  >  JBanz Chameleon очила за сонце бела во сина боја 4-10 години

  JBanz Chameleon очила за сонце бела во сина боја 4-10 години

  1.590 ден

  JBanz Chameleon ! (Бела во Сина боја)
  Рамките на овие наочари ја менуваат својата боја веднаш при изложување на сончеви УВ зраци,и ја враќаат назад основната боја штом се сокријат во сенка! Изработени се од поликарбонат и се флексибилни и лесни за носење. Заштитните леќи нудат 100% УВ заштита, а тоа што се Поларизирани е за потполна заштита и чиста слика.

  Кол.
  SKU: BK35 Категорија: Ознаки: , Brand:

  Опис

  • 100% УВ А/УВ Б заштитни леќи (УВ400, категорија 3)
  • Поларизирани леќи, што нудат висока заштита од рефлектирачки сончеви зраци и чиста слика
  • Рамката за очила за сонце е изработена од поликарбонат отпорен на удари и лесно кршење
  • Бојата за очила за сонце на децата се менува одново
  • Работи на кој било UV извор на светлина
  • Тестирани и поседуваат Сертификат по интернационални стандарди за безбедност и квалитет
  • Возраст: деца од 4-10 години.

  Рецензии

  Сеуште нема препораки.

  Само логираните корисници кои го купиле овој производ може да остават препорака.